Sezona 2014-2015


30. KOLO

 

SPORTDARTS PARTAY PUB OSTRAVA  4  :  14    DC BAD BOYS JABLUNKOV

     K poslednímu ligovému kolu 1. ligy MSK jsme zajížděli do Ostravy, kdy nás hostil tým Spotrsdarts Partay Pub OSTRAVA. Předem je třeba dodat, že poslední kolo pro nás nebylo formalitou i když již mnoho otazníku týkajících se sestupu a baráže bylo známo. My jsme však díky vítězství Bull DO Zers Havířov nad Kingy z Ostravy dostali nečekaně šanci bojovat o ceněnou osmou příčku v tabulce pravdy a při dobré konstalaci hvězd dokonce o sedmou příčku. To znamená, že o motivaci jsme měli postaráno. Ostravský tým je sice již jistým sestupujícím a patří mu předposlední místo, ale po zkušenosti s 29. kola s posledním týmem, Tazman Jr. Ostrava, jsme na Partay jeli určitě se zdravým respektem a odhodláním neponechat nic náhodě. Problém však nastal při sestavování týmu na zápas a docela značný. Onemocněl náš TOP hráč, Martin LYSEK a museli jsme se bez něj v tomto důležitém utkání bohužel obejít. Máme však silnou lavičku a otázka stála pouze v tom, zda dokáže Milan SEK prodat to, co umí.

    Naše forma má však v závěru sezóny stoupající úroveň a proto jsme šli do zápasu s otevřeným hledím. Navíc nám nechybí dnes vlemi dobrá a uvolněná nálada. Začátek zápasu byl dle předpokladu vyrovnaný a soupeř hrál dobře. První čtverku zahájili z naší strany Ropman Zwyrtek a Henryk Jochymek a je nutno dodat že nejlépe jak šlo. Dvě vítězství a vedeme 0:2. Pak nastupuje Milan Sek a Mirek Krop. Milan hraje první zápas po delší době a je na něm vidět nervozita a respekt ze soupeře, jejich top hráče Maguly. První leg nervozní, bída, druhý už byl lepší, ale nepřišel dabl, což znamená porážku. Mirek, dnes jako řidič, si po delší době zkusil jít na čáru bez "redbulu" a bylo to určitě znát, nebylo to úplně ono. Přesto měl šanci bod urvat, ale nevyšlo, prohra 2:1 a je srovnáno na 2:2, legy 5:5.

   Další čtverka a konfrontace v obráceném pořadí. Roman dnes jede jako parní stroj a jasně vítězí 0:2, zato Henryk narazil. V rozhodujícím legu soupeř hodil vše, na co si pomyslel, porážka 1:2 a stav 3:3. Milan se u stolu "lehce občerstvil" a jdou s Mirkem na plac. V dramatickém boji po výbroném výkonu vítězí jak Milan tak Mirek, když porazili lepší hráče soupeře a vybudovali pro nás před týmovými hrami mírný, ale důležitý náskok. Stav 5:3 v náš prospěch, legy 9:12.

    Nechci psát pořád dokola, jak jsou týmové hrý důležité......je to otřepané klišé, avšak pravdivé. Opět se potvrdilo, že se v nich často zápas překloní na tu či onu stranu. Čtyřhru hrajeme - Mirek + Milan a Henryk + Roman. Musím vyzvednout výborný výkon Milana na vedlejším stroji. Hrál výborně, pískal a když mu Mirek sekundoval byl leg jejich i když se soupeř snažil hodně. Já a Roman to bylo trošku horší. Já mám v šestém kole nachystáno, bouhužel soupeř také a Roman je v zadu. Soupeř však nedává dabl a Roman mi vysokým náhozem dává šanci na dabl, který s radostí využívám. Čtyřhra 2:0 pro nás. Kriket - osvědčená dvojice Mirek+Roman a nová, Henryk+Milan. Zčínáme a hra jde dobře. Milan trefil dva triply a postupně získáváme převahu jak herní tak ve skóre, Milan hraje výborně, první čistí, ja hned po něm třikrát střed a vedem 1:0. Mirek s Romanem hrají také výborně, mají velký náskok ve skore, postupně čistí a berou si leg. Výhra v kriketu 2:0 a stav po týmovkách je více než nadějný 7:3, legy 9:16.

    Třetí čtverku zahajuje Mirek s Milanem. Mirek hraje výborně, vede jedna nula a druhý zavírá, selhal však na DO a soupeř srovnává a povzbuzen úspěchem mu bere celý zápas. Zato Milan hraje jako starý harcovník a jasně vítězí 2:0. Pak už následují jen naše vítězství, v drtivé většině 0:2, neboť jsme se bavili šipkami a tak to šlo opravdu pěkně.

    V konečném účtování vítězíme 14:4, legy 31:12 a po zásluze si bereme osmou příčku v tabulce pravdy.

 

KLADY UTKÁNÍ

 • jednoznačně je třeba vyzvednout výnikající hru Romana ZWRTKA, který si dal "FULL" a to ve velkém stylu - soupeři nepustil ani leg!!!
 • milým překvapením byl vynikající výkon Milana SEKA. Po první nervozní hře se náš kapitán otřepal a jel jak parní válec až dokonce. Vynikající čtyřhra, parádní kriket který táhl, Paráda! Jen tak dál!
 • výborně zahrál rovněž Henryk, tři body, vynikající čtyřhra, dobrý kriket a jistota na dablu je signálem, že forma stoupá .
 • pěkná hra Mirka Kropa, který vzal v pravý čas body soupeři. Pěkné dva body a stabilně výborný kriket a čtyřhra.
 • výborná atmosféra v týmu, klid, pohoda a řádná příprava na utkání cestou autem......to byly atributy, které nás nakoply k výbornému výkonu, kdy jsme se opět šipkami prostě a jednoduše BAVILI.
 • tým se dokázal vyrovnat s absencí našeho TOP hráče, Martina Lyska (kterému přejeme brzké uzdravení), pro mě až překvapivě dobře, což určitě potěší a ukazuje na to, že skutečně máme více hráčů schopných hrát na nejvyšší úrovni, což je jen dobře.

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • těžko hledat zápory na vítězném utkání po výborné hře celého týmu, navíc posíleném posunem v tabulce směrem nahoru. A tak tentokrát jsem žádné chyby prostě nenašel.

 ZWYRTEK Roman 4z./4b.(z x zápasů/x bodů), JOCHYMEK Henryk - 4z./3b., SEK Milan - 4z./3b , KROP Mirek - 4z./2 b., LYSEK Martin - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa - nehrál,  PLACZEK Řehoř - nehrál,

čtyřhra -  Sek, Krop (1 leg) + Jochymek, Zwrtek (1 leg) - 1 bod, kriket - Jochymek,  Sek (1 leg) +  Zwrtek, Krop (1 leg)  - 1 bod.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika "Zápisy utkání"

 

 

 

29. KOLO

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV  11  :  7    TAZMAN Jr. OSTRAVA

    Ve středu jsme doma přivítali poslední tým ligové tabulky Tazman Jr. Ostrava, které čeká sestup z elitní soutěže. Mladí Tazmani k nám však rozhodně nepřijeli se svěšenou hlavou. Jak dokládá průběh utkání bylo tomu přesně naopak. Ostravští kluci hráli výborně a zle nám zatápěli. Jejich výkon byl opravdu dobrý, snad pod vlivem skutečnosti, že jim již o nic nešlo hráli uvolněně a šipky si vyloženě užívali.

    Oprti tomu my jsme do zápasu vstoupili ne zrovna pravou nohou, působili jsme ospale, zakřiknutě a také rozhození. Prostě nebyla ta obvyklá pohoda a natěšenost na zápas. Asi jsme si mysleli po předchozích výborných výkonech, že to zvládneme úplně v pohodě....opak byl však pravdou a opět se potvrdilo rčení, že v I. lize není slabých týmů.

    Už začátek zápasu signalizoval, že to bude zajímavé. Při nasazení hráču došlo k technické chybě ze zištných důvodů...., která se v průběhu zápasu vymazala, ale nepřispívá to k dobré náladě ani obrazu o našem týmu.

    První čtverka tedy začala malým fopa , ale skvělým zápasem Martina s Dorociakem. Tento mladý Tazman dokázal ukončit leg 12 šipkou, což se určitě cení vysoko!!! Ve druhém legu měl možnost uzavření v 5 kole!!! Pro nás štěstí, že mu odešel dabl a Martin srovnal a ve třetím legu pro nás vzal první bod. Výborně hrající Mirek Krop vyhrál 2:0 a zdálo se, že vše bude v pohodě. Henryk sice po matném výkonu prohrál 0:2, ale Roman vítězi 2:1 a vedeme celkem přesvědčivě 3:1, legy 6:4. Hra však byla vyrovnaná a soupeř nás zasypával náhozy opravdu štědře.

    Druhá čtverka pokračoval ve stejném duchu, tedy soupeř pískal vesele a všude, kde to šlo a my se trápili. Martin sice vyhrál s přehledem 2:0, ale ostatní odešli od strojů poražení - Mirek 0:2, Henryk 1:2 (v rozhodujícm legu mu soupeř uzvařel 110), a Roman také 0:2. Rázem byl stav srovnán na 4:4, legy 9:10 a bylo zaděláno na drama. Soupeř se dostal do hry a bavil se šipkama, náladu udržoval zeleným mokem a byl veselý, kdež to my doslovně jak studený čumák....

    Týmovky jsou vždy důležité a často rozhodují utkání.....otřepaná pravda. Ve čtyřhře jsme vsadili na osvědčené duo Mirek+Martin a Henryk+Roman. Bohužel, M+M to zrovna nelétalo, soupeř nasadil do hry čerstvé sily a duo Ploštica - Jamrož je přehrálo. Naštěstí vedle výborně zahrál Henryk, Roman perfektně sekundoval a výsledkem bylo ukončení legu Henrykem v 6. kole. Rozhodující leg byl vyrovnaný pro tři hráče, bohužel z toho dva soupeře....Roman zůstal v zadu a soupeř bral bod. Prohráváme 5:4. To už jsme trošku vřeli, obzvláště, když kapitán volil kriket....krátká diskuse a na plac jdou na kriket Martin+Henryk a Mirek+Roman. Soupeř kousal, obzvláště dvojice Ploštica, Sobotka proti M+H. My jsme však zabrali na obou terčích a kriket vyhráli po dobrých výkonech 2:0 a srovnali na 5:5, legy 12:12.

    Před třetí čtverkou jsme se konečně probudili jako parta a tým začali jít za vítězstvím. Konečně to začalo v herně žít i z naší strany, když do té doby byli veselí a hlasití více hosté, než my, domácí.... Zápis byl již dle pořadí a my jsme našlápli k vítězství. Martin drží svou laťku a vítězí 2:0 - navíc dokázal uzavřít famózně "157 "!!!! , Mirek poráží dnes vynikajicího Jamrože 2:1, pak Henryk těsně podlehl dnes výtečnému Dorociakovi 1:2, ale Roman dělá rozdílový bod vítězstvím 2:0 nad střídajícím Plošticou. Vedeme 8:6, legy 19:15.

    Polsední čtverka začíná a nic není rozhodnuto. My jsme však již v pohodě zápasů minulých a také se to projevuje na hře. Martin je opora a vítězí 2:0, Mirek poráží dobře hrajícího Sobotku 2:1 a získává pro nás desátý bod znamenající vítězství! Henryk si po výborné čtyřhře, kriketu a zlepšené hře  konečně také uhrál bodík. Střídající kapitán Milan měl těžkou pozici proti vynikajícímu Dorociakovi, bojoval statečně na "VŠECH" frontách, ale podlehl. Konečný stav 11:7, legy 25:18 není až tak oslňující, důležíté jsou však body a skutečnost, že i přes vynikající hru soupeře a naši počáteční letargii jsme se dokázali zvednout a vyhrát.

   

KLADY UTKÁNÍ

 • jednoznačně je třeba vyzvednout SRDCAŘSKÝ výkon Martina LYSKA, který i přes úraz, který před zápasem utrpěl, asi horečku a špatný fyzický stav dokázal vyhrát všechny zápasy!!!! Obdivuhodné, gratulejeme a díky!
 • stabilně kvalitní výkon Mirka KROPA, který i přes lehkou krizi ve čtyřhře se dokázal zvednout a prodal to, na co má.
 • zlepšený výkon Romana Zwyrtka, body ze dvouher a vynikající kriket, škoda čtyřhry...ale nejsme stroje :-)
 • nutno vyzvednout naše náhradníky Láďu a především Gřeša, který se ujal zápisu a také povzbuování /lijeme ocel...:-)/, to kapitánovaní má v krvi a Láďu za týmový postoj a rozum ve vypjaté situaci, oběma klobouk dolů.
 • o výbornou atmosféru zápasu se tentokráte povětšinu staral hostující tým a za to mu patří pochvala, a když připočteme jejich vynikající hru (uzavření ve 4, 5 a asi pátr 6kol..., spousta vysokých náhozů), tak se bylo opravdu na co koukat, bez ohledu na stav tabulky pravdy.

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • jednoznačně počáteční ospalá nálada, možná podcenění soupeře. Jako tým jsme se probrali až kriketem....a to je sakra pozdě!!!
 • po skvělém výkonu s Třineckými Kingy se více čekalo od Henryka...bohužel, neprodal vše na comá, chyběla pohoda. Zlepšení až od čtyřhry a to je také pozdě....
 • a zbytek si proberem sami tak, ať to posledni kolo vypadá úplně jinak...:-)

LYSEK Martin - 4z./4b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4z./2b., KROP Mirek - 4z./3 b., JOCHYMEK Henryk - 4z./1b., SEK Milan - 1z./0b.

SZOTKOWSKI Láďa - nehrál,  PLACZEK Řehoř - nehrál,

čtyřhra -  Lysek, Krop (0 leg) + Jochymek, Zwrtek (1 leg) - 0 bodů, kriket - Jochymek,  Lysek (1 leg) +  Zwrtek, Krop (1 leg)  - 1 bod.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika "Zápisy utkání"

 

 

 

28. KOLO

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV  9  :  10    DC KINGS TŘINEC

    Ve středu jsme doma přivítali v "GOROLSKÉM" derby Třinecké ocelové KINGY. Ocelové proto, že jak jsme v průběhu utkání zjistili, oblíbeným sloganem KINGŮ bylo "....lijeme železo, lijeme ocel". Na zápas jsme se všichni těšili. Záchranářským pracím jsme se úspěšně vyhnuli a teď už jen v klidu sezónu dohráváme s tím, že bychom rádi uhájili prvosezónní pěkné osmé místo. Po předchozích dobrých utkáních z naší strany jsme věřili, že můžeme KINGY potrápit a naštestí se tak skutečně stalo. Třinečtí KINGOVÉ dorazili v celkem silné sestavě, Rosťa CZUDEK, Gusta PILCH, Marťa KLIMAS a kapo Marek FICEK. Atmosféra byla od počátku výborná, uvolněná a zároveň nabitá zápasovým očekáváním. Favorit byl jasný, tým KINGŮ  z Třinec je třetí, budí u soupeřů respekt a zle zatápí týmům před sebou i za sebou, což nás těší, pokud se nejedná o nás....neboť drží vysoko vlajku našeho regiónu. Přesto jsme nastupovali celkem klidní, neboť jsme neměli co ztratit.

    Zápas začal první čtverkou, zahájil jej z naší strany již tradičně Martin s Mirkem, kdy Martin hraje proti Czudkovi a Mirek proti Gusto Pilchovi. Lépe začali hosté. Martin hrál dobře a urval leg, ale neuspěl, porážka 1:2, Mirek hrál také dobře, ale odešly mu dable a dobrá hra nebyla zůročená. Provráváme 2:0. A když Rosťa Klimas udolal Romana Zwyrtka 2:0 nebylo to pro nás nic moc. Henryk hrál s kapitánem Fickem, prohrával sice 0:1, ale zápas po dobré hře otočil a snížil na 1:3, legy 3:7. Soupeř rozhodně potvrdil svou kvalitu....

    Druhá čtverka byla již o něčem jiném. My se otřepali z počáteční nervozity a bylo to znát. Martin zabral a porazil Gustu Pilcha 2:0, Mirek těsně podlehl výbornému Czudkovi 1:2, a Henryk opět otočil po výborném výkonu nepříznivý stav 0:1 a porazil Klimase, a když Roman porazil kapitána Ficka bylo rázem vyrovnáno 4:4, legy 10:10!! Tak tomu se říká návrat do utkání!

   Týmové hry, jak známo jsou velmi důležité a mnohdy určují další vývoj utkání. Nebudeme chodit kolem horké kaše a přiznáme, že se nám tentokráte nevyvedly vůbec. A to jsme si na ně věřili.... Je to vždy trošku loterie a asi jsme neměli šťastnou volbu při nasazení, a také došlo k taktickým chybám při hře samotné a to jak ve čtyřhře, tak i kriketu, což při tak kvalitním soupeří nemohlo zůstat nepotrestáno.... Prostě se nám týmovky vůbec nepovedly..... Čtyřhru jsme hráli ve složení Martin s Mirkem a Henryk s Romanem, prohra 0:2 a kriket Martin s Henrykem a Roman s Milanem, rovněž prohra 0:2. Po nepovedených týmovkách byl soupeř samozřejmě na koni a námi trošku lomcovaly emoce. Naštěstí jsme se včas uklidnili a řekli si, že když to šlo se Supy, tak to zkusíme i teď, jsme teprve v polovině. Stav 4:6, legy 10:14.

    Nastupuje Martin na Klimase a Mirek na Ficka. Rosťa Klimas Hraje opravdu dobře a Martina těsně poráží 2:1, Mirek zabral a konečně proměnil svou dobrou hru i na dablu a těsně poráží kapitána Ficka 2:1. Což však soupeře nemrzí..vedou stále od dva body a naplac jde Guga Pilch a Rosťa Czudek, tedy těžké kalibry, které často "lijou ocel KINGŮ". Henryk hraje s Gustavem a po soustředěném výborném výkonu vítězí 2:0! Vedle však Rosťa Czudek nedal Romanovi šanci a vítězí také 2:0. Jsme tam, kde jsme byli...soupeř vede o týmovky 6:8, legy 15:19.

    Začíná poslední čtverka a soupeř je určitě v lepší výchozí pozici, my se však nevzdáváme a jdeme do toho po hlavě. Martin poráží po kvalitním výkonu kapitána Ficka 2:0 a Mirek po famozním výkonu výborného Klimase také 2:0!!! Rázem je to 8:8 a je o co hrát! I bod pro nás by byl úspěchem, ale nevzdáváme se tří.... Dnes výnikající Henryk hraje s Czudkem a Roman s Gustavem Pilchů...Drama nabírá na síle... Rosťa Czudek začíná výborně, troubí a první leg ukončuje velmi rychle a vede. Druhý leg je zase lepší Henryk a srovnává na 1:1. Třetí leg, Henryk hraje výborně a je na DO dříve, ale D20 těsně míjí a zůstává mu D19. Rosťa má tři šipky na vítězství, ale nedal...Henryk toho využívá, druhou šanci mu nedává...D19 a vedeme 9:8!!!! Vedle již bojuje Roman a hraje výborně. Bere Gustovi první leg! Druhý leg vyrovnaný, Gusta nedává dabl a Roman má šanci na tři body! D20 však mijí, skušený Gusta trestá a srovnává na 1:1. Třetí leg ovládl naprosto jednoznačně Gustav. Ukázal svou třídu v kritických okamžicích a srovnává na 9:9, legy 22:22.....tomu se říká drama! Jdeme do prodloužení.

    Prodloužení zahajuje Gusta Pilch a nejlépe jak může....bingo T20. Další kolo opět píská, další Kingové lijí ocel také a my vytuhli....nešlo se chytit. Týmovky nám prostě dnes nešly...soupeř nás přehrává a bere vítězství - 9:10, legy 22:23.

    My však nesmutníme, prohráli jsme se ctí a po nádherném boji do poslední šipky. Diváci spokojení, nálada výborná, blahopřejem soupeří k vítězství a nám k dobré hře. Po zápase malé "společenské občerstvení" pro soupeře i pro nás a jede se domů. Cenný bod je pro nás povzbuzením do dalších bojů.

    Také doufáme, že ostatní soupeři konečně ocení naší dobrou hru a nebudou ji snižovat odkazem na náš hrací den a slabší formu soupeřů jak tomu bylo se Supy z Benešova.....rozhoduje totiž hra, ne hrací den. A Třinečtí KINGOVÉ  k nám přijeli minimálně ve stejně kvalitní setavě (ne-li kvalitnější), jak na zápas k Predátorům :-).

 

KLADY UTKÁNÍ

 • EXCELETNÍ výkon Henryk JOCHYMKA - výtahl se. Konečně ukázal, že má na víc. Výkon o to cennější, že s kvalitním soupeřem dokázal otočit tři zápasy, kdy prohrával 0:1, GRATULUJEM!
 • stabilně kvalitní výkon Martina LYSKA a Mirka KROPA
 • síla mužstva - po prohraných týmových hrách jsme se zvedli a málem dokonali obrat zápasu, škoda, že jen "málem"....
 • vynikající atmosféra zápasu, výborní fandové, chvíli se "lila ocel", chvíli jsme ocel zalévali vodou....povzbuzování z obou táborů a přes dramatický průběh jsme se všichni šipkami výborně bavili.

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • moc jich není, ani nemůže po takovém výborném utkání s tak kvalitním soupeřem...jen pár.
 • nepovedly se nám týmové hry. Je to škoda. Chyby byly, kde víme a na opnu si to v klidu řeknem. Trošku jsme to všechno v emocích uspěchali a nezvolili optimum. Jak se říká, na chybách se člověk učí.....jdeme dál.
 • Trošku za očekáváním zůstal opět Roman. V Kozlovicích to vypadalo, že je zpět, ale teď je vidět, že forma kolísá, není to ten "chladnokrevný, bez nervů terminátor" jako v první polovně soutěže. I přes to nehrál špatně, bojoval, bod dal, kriket výborný, čtyřhra solidní...chybí však pohoda. Zkusíme mu jí navodit....

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4z./2b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4z./1b., KROP Mirek - 4z./2 b., JOCHYMEK Henryk - 4z./4b., SEK Milan - kriket,

SZOTKOWSKI Láďa - nehrál,  PLACZEK Řehoř - nehrál,

čtyřhra -  Lysek, Krop (0 leg) + Jochymek, Zwrtek (0 leg) - 0 bod, kriket - Jochymek,  Lysek (0 leg) +  Zwrtek, Sek (0 leg)  - 0 bod.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika "Zápisy utkání"

 

 

 

 

27. KOLO

 

CALABRONI KOZLOVICE  4  :  14    DC BAD BOYS JABLUNKOV

    V neděli jsme hostovali těsně po poledni v Kozlovicích u místních Calabronů. Přijeli jsme sice na čas, ale pro nás trošku pozdě s minimem času na rozházení. Důvod jasný, někteří naší mladí trpí sklerózou, ztrácí klíče...no coment:-). Tak jsme trénink museli soustředit především do auta na zpestření cesty "red beul" nápoji. Ke Calabronům jsem jeli sice s respektem, ale také nabuzení s důvěrou ve vlastní síly a to bylo dobře. Pár minut na rozházení by bylo jistě na místě, ale šli jsem do toho hned.

    První čtverka, začíná Martin proti L. Chýlkovi a Roman proti Balášovi. Výborný zápas hrají Martin s L. Chýlkem. V prvním legu má lehce navrch Ludvík, což já přičítám našemu pozdějšímu příjezdu a startu bez řádného tréninku.... Ve druhém legu se zdálo, že jej Martin neudrží, ale hodil parádně bingo na "20" a srovnal nekompromisně na 1:1. ve třetím byl již mírně lepším a vedení proměnil. Když přidal bod i Roman a pak i Henryk, vypadalo to moc dobře na úvod. Podlehl jen Mirek, kterému z kraje zápasu nešly dably. Stav 1:3, legy 4:6.

    Druhá čtverka je již vyrovnanější. Za nás bodují Martin a chytil se i Mirek. Prohrál však jak Roman tak i Henryk a stav je 3:5, legy 8:10. Soupeř zbrojí na týmové hry. My však také, týmovky poslední dobou hrajeme celkem solidně.

    Čtyřhru tvoří osvědčená dvojka 2M - Martin s Mirkem, druhá dvojice - Henryk s Milanem, kteří oba signalizovali návrat formy na opnu. 2M hrají výborně, zvláště Mirek sází tripl za triplem a společně vítězí. Henryk s Milanem hrají také výborně, jdou náhozy a také to správné ukončení, DO a čtyřhra jde za námi.

    Kriket hrají pro změnu Martin s Henrykem a Mirek s Romanem. Henryk s Martinem hrají oba dobře a udolávají lepší dvojku soupeře L.Chýlek a J.Chýlek, Mirek s Romanem ještě hrají, Mirek měl  "opatrnější" rozjezd, ale závěr byl přesný a rychly, dvě kola a je hotovo. Kriket jde za náma. Týmové hry často utkání lámou a přechýlí misku vah na tu, či onu stranu. Vedeme najednou 7:3, legy 14:8. To již bude pro soupeře těžké se chytit...

    Odhad se potvrzuje. Ještě před začátkem třetí čtverky střídáme. Milan hrál čtyřhru pěkně a tak je třeba sbírat zápasové zkušenosti. Navíc má Henryk ruku oteklou bodnutím včely a není to úplně ono. Mirek je už ve své obvyklé pohodě a pořáží L. Chýlka jsně 2:0, stejně tak vítězí i Milan a když stejné výsledky přidají Martin a Roman - je rozhodnuto. Stav 11:3 v náš prospěch, legy 22:8.

     Poslední čtverka dopadla 3:1 v náš prospěch. Martin po boji uhájil neporazitelnost, Mirek potvrdil skvělou formu a pohodu, Roman signalizuje návrat skvělé formy a Milan byl blízko dalšího bodu na úkor L. Chýlka, zradily jej však dabyl, herně naprosto vyrovnaná partie. Škoda. Zápas končí naší výhrou 14:4 , legy 28:11.

 

KLADY UTKÁNÍ

 • EXCELETNÍ výkon Martina LYSKA, Mirka KROPA a Romana ZWYRTKA, solidně se prezentoval i Henryk a také střídající Milan
 • veselá, klidná atmosféra v týmu a hra dle hesla - "Bavme se šipkami" a to jsme se opravdu bavili.
 • povzbuzování a fandění je z naší strany již tradici a nebylo tomu jinak ani v Kozlovicích, tým žije společně, kdo nehraje, sleduje a fandí.
 • Calabroni se snažili, tentokrát jsme však byli lepší a soupeř to sportovně přijal, pohodoví kluci.
 • Musím vysoce ocenit NEKUŘÁCKÉ HRACÍ PROSTŘEDÍ!!! Pro nás nekuřáky prostě balada a kdo kouří - musí si čas najít a strávit ho jinde. Z mé strany je nepochopitelné, proč zatím není toto zakotveno v ligových  pravidlech. Nekouřit je normální a i když se hraje v restauracích, tak by to určitě našemu sportu jen prospělo a všichni kuřáci by lehce zvládli zajít si zakouřit jinde, než jsou hrací prostory. Někde to jde, škoda že ne u nás.....

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • těžko hledat, snad jen příjezd k zápasu bychom měli mít pravidelně dřív, ať se můžeme dobře zahřád na zápas. Tentokráte to bylo z objektivních příčin....tak budiž odpuštěno.

 

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4z./4b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4z./3b., KROP Mirek - 4z./3 b., JOCHYMEK Henryk - 2z./1b., SEK Milan - 2z./1b.

SZOTKOWSKI Láďa - nehrál,  PLACZEK Řehoř - nehrál,

čtyřhra -  Lysek, Krop (1 leg) + Jochymek, Sek (1 leg) - 1 bod, kriket - Jochymek,  Lysek (1 leg) +  Zwrtek, Krop (1 leg)  - 1 bod.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika "Zápisy utkání"

 

 

 

26. KOLO

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV   10    :    9  DC SUPI DOLNÍ BENEŠOV "B"

    Ve středu večer jsme přivítali v domácím prostředí soupeře těžkého kalibru a to druhý tým ligové tabulky Supy Dolní Benešov "B". A - tým Supů hraje republikovou superligu a B - tým je nyní na druhém místě I. ligy MSK. Více není třeba ke kvalitám soupeře dodávat.

    Supi přijeli ve čtyřech - Drobík, Gaidečka, Dominik a Tulach. My jsme byli opět kompletní, kdy se ze Skotska vrátil Mirek KROP, který nám v Jestřábech citelně chyběl. Supi po jistě dlouhé cestě lehce potrénovali a jdeme na věc. První čtverka je velmi vyrovnaná, což nás určitě těší. Stav 2:2 a skóre legů 6:6. Výborně zahráli Martin s Mirkem, kdy Martin porazil Gaidečku a Mirek po vynikajícím výkonu Drobíka. Smolně prohrál jak Henryk tak i Roman, zvláště u Henryka to mrzí, byl vždy drříve na dablech.....

    Další čtverka pokračovala v napočatém trendu - vynikající Martin porazil Drobíka, Mirek tentokrát těsně po boji podlehl, Henryk opět vyhořel na dablech kde byl sice dříve, ale nedal a remízovy stav zařídil Roman. Po druhé čtverce stav 4:4, legy 11:10.

    Začínají týmové hry. Ty nám v poslední době celkem vycházely, tak jsme doufali, že alespoň remízový stav uhájíme. Čtyřhra - Mirek s Martinem a Henryk s Romanem. Mirek s Martinem těsně podlehli Drobíkovi s Dominikem, zato Henryk s Romanem vítezí. Rozhodující leg jde však celkem jednoznačně za soupeřem 1:2, stav 4:5, legy 12:12. Kriket - Henryk s Martinem a Mirek s Romanem. Henryk s Martinem hrají proti Drobíkovi s Gajdečkou a po pěkné bitvě těsně prohrávají. Naopak, Mirek s Romanem vítězí a jde se opět na třetí leg. Hra naší dvojice v úvodu pěkná, pak však soupeř uniká a bere bod....1:2. Stav po týmovkách je pro nás nepříznivý, 4:6, legy 13:14.

    Už si říkám, že se snad nebude opakovat scénař z Benešova, kde jsme před týmovkama vedli 3:5, obě jsme prohráli a pak už nestihli dosáhnout alespoň na bodík, který byl blízko. Začínáme s otevřeným hledím. Mirek s Martinem všechny burcují a nejen slovy, především svými výkony. Oba vítězí shodně 2:1 a jsme zpět ve hře. Je teď na Henrykovi s Romanem, aby něco urvali. To se však nedaří....Drobík poráží Henryka a Roman po boji podlehl také a tak jsme zase pozadu - stav 6:8, na legy 18:20.

    Poslední čtverka, Láďa hlásí jeho okřídlené heslo " teď je třeba už vyhrát všechno...". Naše elitní dvojice Martin a Mirek to plní bezezbytku a vítězí shodně 2:0 a je srovnáno 8:8, urve Henryk nebo Roman nějaký bodík...? Hneryk nezačal nejlépe, je po zadu, ale bojuje a málem soupře překvapil. Hází T20, T16 a těsně míjí D16 na D8. Soupeř neváhá a zavírá. Henryk se však konečně probudil a další leg zahrál skvěle, bingo T20, náhozy a výsledek je DO v 6 kole - 1:1. Třetí leg je vyrovnaný, Henryk je na DO malinko dříve, ale míjí (nervy..), stejně jako soupeř. Henryk má však lepší dabl a nakonec šťastně dává D8 a vedeme 9:8 ! Dokáže Roman vyhrát za 3 body? Proti Drobíkovi to však bude těžké ( Aleš je třetím mužem prvoligové statistiky...) Začíná výborně, oba troubí a jsou na dablech, kde má Roman více klidu a vede 1:0. Ve druhém legu je dříve na DO Aleš, avšak hned nedává a Roman bleskově chystá D20. Má jen šipku a tou míjí. Soupeř zavírá a drama vrcholí třetím legem. Vrchol to sice je, ale v réžii soupeře, který je na DO v 6 kole, sice hned nedává, ale s přehledem vítězí. Stav 9:9, legy 25:23.

   Prodloužení je vždy těžké, 701 DO a všichní hráči na ploše, dlouhé přestávky v hodech....záleží na každé šipce. My stavíme Martina s Mirkem proti Drobíkovi s Gaidečkou a Henryka s Romanem proti Dominikovi s Tulachem. Střed bere soupeř a začíná. Drobík háže přes 120, Martin odpovídá 140, ostatní se drží. Chvíli je to vyrovnané, pak si však Martin s Mirkemna na svém displeji budují náskok a stejně tak Henryk s Romanem soupeři mírně unikají. Mirek jde na lajnu, má 137, skvělý nához 97 čímž chystá Martinovi výbornou pozici pro D20. Obchází kolo, soupeř nedává žádný famózní nához a Martin neomylně první zavírá D20!!! VÝHRA JE DOMA!

    Zápas měl opravdu velmi dobrou úroveň, krásné dvouhry stejně jako čtyřhru i kriket, jedním slovem, bylo se na co koukat.

 

KLADY UTKÁNÍ

 • EXCELETNÍ výkon Martina LYSKA a Mirka KROPA - strůjci vítězství
 • bojovný výkon celého týmu a atmosféra jak v kotli HC Ocleláři Třinec!!!
 • povzbuzování a fandění do poslední šipky, žili jsme pro vítězství a povedlo se, za což jsme nesmírně rádi
 • supi přijeli z daleka pro vítězství a i když prohráli,  je třeba ocenit jejich klid a pohodu i při našem bouřlivém povzbuzování a sportovního ducha, což prokázali uměním přijmout porážku. To se cení.

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • kolísavá forma - dnes to pro změnu Henrykovi nešlo...., výkon jak na houpačce....záhada hlavy. Roman opět pod své možnosti, na omluvu skutečnost,  že byl nemocen, snad i s teplotou. Přesto jak Henryk, tak Roman po bodu pro tým, bez kterých by vítězství nebylo.
 • tentokrát prohrané týmové hry, avšak nemohu napsat slabší....na mnoho soupeřů by v pohodě stačily, na Supy však ne. Těsné porážky mrzí, soupeř byl však v rozhodujících momentech lepší.

 

 

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4z./4b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4z./1b., JOCHYMEK Henryk - 4z./1b.,  KROP Mirek - 4z./3 b.

SZOTKOWSKI Láďa - nehrál, SEK Milan - nehrál, PLACZEK Řehoř - nehrál,

čtyřhra -  Lysek, Krop (0 leg) + Jochymek, Zwrtek (1 leg) - 0 bodů, kriket - Jochymek,  Lysek (0 legů) +  Zwrtek, Krop (1 leg)  - 0 bodů.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika "Zápisy utkání"

 

    

 

 

 

 

25. KOLO

 

JESTŘÁBI 99 OSTRAVA   11    :    7  DC BAD BOYS JABLUNKOV

    Ve středu večer jsem zajížděli po delší době k ligovému utkání a to do Ostravy k místním Jestřábům. Středeční termín nám určitě nevadí a rovněž hrací prostory Jestřábů jsou nám z dřívějšího učinkování v I. lize známy. Je to prostředí malé, komorní, ale dobrých lidi se vejde vždy dost...... Dorazili jsme v pohodě, brzo, byl čas ladit formu...nejdřív v dopravním prostředku příhodnou tekutinou a následně u terče. Zda tekutina zabrala nevím, u některých snad ano, u jiných do určité doby, pak je zlomila a u dalších, co ji neměli...těm zase chyběla až příliš. Holt, máme pořád na čem pracovat a zde je to zapotřebí asi více, než bychom si chtěli připustit.   

    Záps začal a první čtverka nebyla z naší strany relativně špatná, když vzpomenu domácí zápas, kde jsem po sedmi utkáních prohrávali 0:7.... Martin těsně prohrál, zato Roman bral body, Milan, ač měl možnost, neurval ani leg a Henryk potrápil v pěkném utkání Jurošku - první čtverka 3:1 pro domácí. Nálada dobrá a my bojujem dál, do konce daleko a na zvrat není nikdy pozdě.

    Druhá čtverka byla stejně vyrovnaná, s tím, že se nám povedlo urvat více legů a hlavně bodů. Roman těsně podlehl, Martin zase těsně vyhrál, Henryk vítězí 0:2 a Milan těsně podlehl - druhá čtverka 2:2 a stav před týmovkami 5:3, legy 11:10 pro domácí. Jsme všichni v naprosté pohodě a je vidět, že se šipkama opravdu bavíme. Ztratit není co, můžeme jen překvapit.

    Týmovky nám jdou v poslední době celkem pěkně, chybí nám však Mirek a  nevím, zda jej dokážeme nahradit... Na čtyřhru jde Milan s Martinem a Henryk s Romanem. Milna s Martinem po solidním výkonu prohráli, Henryk s Roman vyhráli i díky Henrykova binga. Rozhodující leg jde, po vyrovnaném boji až do konce, za domácími - 6:3 pro ně. Na kriket jde Láďa (černý kůň) s Romanem a Henryk s Martinem. Láďa s Romanem zahráli dobře, utekly jim však středy a leg bere soupeř. Henryk s Martinem vítězí a jde se zase do třetího legu. Tentokrát však bereme bod my. Boj litý až do konce, rozhodnutí padá až na bulech, kde jsme dříve a lepší, Martin hrál výborně, Henryk dotáhl co bylo třeba - snižujeme 6:4, legy 14:13 pro domácí.

    Třetí čtverka nezačala pro nás špatně, v pohodě hrající Henryk porazil Křímského 0:2 a je to 6:5. Nálsedují však dvě porážky, Láďa a i Roman neuspěli, naštěstí Martin snížil a stav 8:6 dává ještě nějakou šanci na body. Třetí čtverka 2:2, stav 8:6, legy 18:18.

    Poslední čtverka však nezačíná dobře, Milan prohrává 2:0 a jsme na pokrají porážky. Henryk zabojoval a vítězstvím vykřesal jiskřičku naděje 9:7 pro domácí. Jiskru však záhy uhasil prohrou Martin. Poslední zápas již nemohl nic změnit, ale i tak Roman prohrál. Závěr tedy patřil domácím, kteří po zásluze vítězí. Polsední čtverka 3:1, stav 11:7, legy 25:20.

    Vystoupení z naší strany nebylo až tak špatné, nechybělo k bodíku zase tak moc....nakonec výsledek stejný jako doma 11:7 na legy 25:20 pro domácí. Doufal jsem, že Mirková nepřítomnost nebude tolik znát, ale bohužel, byla a to je k zamyšlení. Hodnocení - Milan - nula (řidič...tam chyběly tekutiny), Láďa - nula, černý kůň, škoda, na opnech mu to jde, ještě to prodat, Roman - 1 bod je pro něj určitě málo a není to první zápas s takovými čísly....Martin - 2 a skvělý kriket, ve finale "už bylo moc..." :-), Hneryk - 3, leg ve čtyřhře a také solidní vítězný kriket...snad to nebude výjimka a pár zápasů mu forma vydrží....

 

KLADY UTKÁNÍ

 • výborný výkon Henryka JOCHYMKA
 • týmové hry - sice 1:1, ale v nepřítomnosti Mirka je to dobrý výlsedek, nikdo nezklamal.
 • bojovný výkon celého týmu a neskutečně uvolněná atmosféra a pohoda při zápase naplňující heslo " bavme se šipkama" a to se pak hraje úplně jinak!!!
 • povzbuzování a fandění do poslední šipky je už tradicí a to i na cizím hřišti, za což jsme rádi
 • jestřábi kluci úplně v pohodě, fajn atmosféra, příjemná zábava, zápas úplně v poho.

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • pořád nám kolísá forma - dnes to šlo Henrykovi, Martin stabilita, Roman pod své možnosti, Milan - sbírá zkušenosti, ale bodík by byl možná zlatý.....
 • ve finále - méně RedBullu co dává křídla....třeba by bylo ještě drama....tak se snad pro příště "někteří" poučíme :-)

 

 

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4z./2b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4z./1b., JOCHYMEK Henryk - 4z./3b.,  SEK Milan - 3z./0 b.

SZOTKOWSKI Láďa - 1z./ 0b., KROP Mirek - nehrál, PLACZEK Řehoř - nehrál,

čtyřhra -  Lysek, Sek (0 leg) + Jochymek, Zwrtek (1 leg) - 0 bodů, kriket - Jochymek,  Lysek (2 legy) +  Zwrtek, Szotkowský (0 leg)  - 1 bod.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika "Zápisy utkání"

 

 

 

 

24. KOLO

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV   10    :    8  DC VIRUS OPAVA

    Středečním podvečerem jsme přivítali soupeře z Opavy, tým DC VIRUS Opava. Klukům z Opavy se k nám ve středu moc nechtělo, situace je však taková, že středa je prozatím náš hrací den a skutečně nemůžeme vyhovět žádostem o změnu termínu, když většina týmu si přeje hrát v týdnu, ne o víkendu. Kluci z Opavy nakonec dorazili myslím v nejsilnější sestavě a určitě byli řádně nažhavení nám tu středu sportovně "spočítat". Zápas začal a dalo se čekat, že bude následovat boj o každý leg. Střed tabulky je vyrovnaný a Virus, i když je nyní trošku níž, má kvalitní tým, který může kdykoliv zabrat a zvítězit. Soupeř začal s tím nejlepším, Lysek x Uvíra, Jochymek x Výtisk. Martin po velmi dobrém výkonu vítězí, naopak Henryk se po slibném začátku zadrhl a prohrál. Další páry tvoří Krop x Plepla a Zwyrtek x Březina. Mirek vítězí přesvědčivě Roman však těsně prohrává a tak se potvrzuje tušení, že zápas bude vyrovnaný až do konce.

    Další dvojice jako přes kopirák s tím, že Martin po boji a dobrém výkonu porazil Výtiska, Henryk těsně prohrává s Uvírou a je to zase plichta 3:3. V další dvojici však skvěle zahrál Mirek Krop, který porazil výborně hrajícího Březinu a rovněž bodoval Roman, čímž jsme získali mírný náskok, vedeme 5:3.

    Jako obvykle, následují párove hry. Vsadili jsme nejen na osvědčené dvojice, ale především na jejich formu. Mirek Krop hrál skvěle a tak logicky šel k Martinovi na čtyřhru, druhý pár byl zkouškou, Milan, Henryk....., která se však moc nevyvedla. Henryk nebyl evidentně ve své kůži a Milan rovněž moc neukázal. Prohrali svůj leg. Naštestí Mirek s Martinem to byl uragán, který vítězí. Udolali obě dvojice soupeře a my máme bod ze čtyřhry - 6:3. Na kriket jde Roman s Mirekm a Henryk s Martinem. Trochu riziko v tom, že Henryk dnes není v pohodě. Navíc nastupují na skvěle hrajícího Zbyška Výtiska s Uvírou. Druhá dvojice je jako obvykle - Roman s Mirkem . Boj to byl litý, Henryk s Martinem po výborném výkonu udolali elitní dvojici soupeře, Mirkovi s Romanem uniklo vítězství o jeden BULL. Rozhodující leg byl hodně nervozní, naštestí se dobře držel Henryk a když se rozjel i Martin, přetáhli jsme misky vah na naší stranu. Vedeme už 7:3.

    Vedení vypadalo nadějně a bylo třeba to dotáhnout do vítězného konce. Bohužel, vlastnimi chybami jsme soupeře dostali zpět do zápasu. Třetí čtverka vyšla lépe soupeři. Březina porazil Martina Lyska, střídající Milan Sek podlehl Pleplovi a Roman Zwrtek Uvírovi. Jen vynikající výkon Mirka Kropa, který porazil vynikajíciho Výtiska, nás udržel ve hře - stav před závěrečnou čtverkou je 8:6

    A jde do tuhého. Njedříve "lehce unavený" Martin zdolal Pleplu a máme devítku a tedy tři mečboly. První má Hneryk, avšak i přes lhce zlepšený výkon nestačí na Březinu. Poslední dvouhry. Mirek s Uvírou a Roman s Výtiskem. Začínáme výborně a oba naši vedou 1:0, soupeř nic nevzdává a srovnává na  1:1....to jsou nervy. Naštestí máme dnes famózního Mirka Kropa. Hraje v neskutečné pohodě, vítězí a dává svůj první plný počer v I. lize. Zaslouženě je první hvězdou tohoto zápasu. Roman bojuje, ale Zbyšek Výtisk dnes hraje rovněž famózně a poráží jej od dabl. Dobojováno, vítězíme po tuhém boji 10:8, legy 24:23. Tentokráte bylo více štěstí na naší straně, s Maníky a v Ostravě nám kousek chyběl, škoda.

 

KLADY UTKÁNÍ

 • vynikající výkon Mirka KROPA a Martina LYSKA. Obvzláště Mirek mile překvapil, náběh měl již několik zápasů, teď to prodal, paráda a GRATULACE!!!!!!
 • týmové hry jsme vyhráli a to je vynikající příspěvek do celkového účtování. Rozdílové body, které rozhodly (prvních osm dvouher 5:3 pro nás, druhých osm dvouher 5:3 pro soupeře)
 • bojovný výkon celého týmu. Komu to šlo, paráda a klobouk dolů, komu ne, dík za bojovnost, každý bod má velkou cenu, kdo nehrál - dík za trpělivost a povzbuzování.
 • povzbuzování a fandění do poslední šipky je už tradicí, za což jsme rádi a děkujeme i fanouškům, kteří nás přišli povzbudit.

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • kolísavá forma dalších v týmu - Henryk po dobrých utkáních výpadek, snad jen kriket stál za zmínku, Roman jen bod na nejslabším ze soupeřů, Milan  - rovněž neoslnil....je třeba přidat v tréninku a pilovat psychickou odolnost.
 • poctivou hrou jsme si vybudovali náskok, ale pak jsme soupeře pustili zpět do zápasu - velká chyba!!! 
 • ne příliš šťastné střídání a také, méně RedBullu co dávají křídla....ale, byl důvod a dopadlo to nakonec dobře.....

 

 

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4z./3b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4z./1b.!!!!!, JOCHYMEK Henryk - 3z./0b., KROP Mirek - 4z./4b.,

SEK Milan - 1z./0 b. + čtyřhra, PLACZEK Řehoř - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa - nehrál

čtyřhra -  Lysek, Krop (2 legy) + Sek, Jochymek (0 leg) - 0 bodů, kriket - Jochymek,  Lysek (2 legy) +  Zwrtek, Krop (0 legy)  - 1 bod.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika "Zápisy utkání"

 

 

23. KOLO

 

RIO TAZMAN KINGS OSTRAVA  10    :    8   DC BAD BOYS JABLUNKOV

    V neděli jsme jeli k důležítému zápasu u souseda v tabulce pravdy, Rio Tazman KINGS Ostrava. V tabulce jsme měli 2 body náskok, ale soupeř v poslední době posílil tým a také se mu začalo herně dařit a postupně se propracoval z dolních pater tabulky do středu. Bylo jasné, že zápas bude velmi vyrovnaný, což průběh utkání jasně potvrdil.

    Začátek utkání nebyl z naší strany špatný. V první čtverce bodoval Martin Lysek a Henryk Jochymek a stav byl 2:2, což se v celku čekalo a také skutečnost, že tři ze čtyř utkání se hrála na 2:1 hovoří za vše. Jen Roman Zwyrtek prohrál 2:0 což byl první špatný signál do naších řad.

    Druhá čtverka začala opět vyrovnaně, kdy Martin zvítězil (2:0), bohužel, Roman opět neuspěl (0:2), stav 3:3. Pak však neuspěl opět ani Mirek Krop (0:2) a těsně Henryk (1:2) a soupeř si vybudoval náskok 5:3.

    Týmové hry nám v poslední době šly, tak jsme doufali, že šance je a srovnáme. Do čtyřhry nastoupil místo Romana Zwyrtka kapitán Milan Sek s Henrykem a druhý pár tvořil Martin s Mirkem. Martin s Mirkem zahráli velice dobře a vyhráli, bohužel, Milan s Henrykem se nechytili neuspěli. Rozhodující leg byl naprosto vyrovnaný a na dablu byl šťastnější soupeř, čímž bral bod ze čtyřhry 6:3. To už bylo hrozivé... Do kriketu nastoupil zpět Roman s Mirkem a druhý pár tvořil Martin s Henrykem. Tentokrát jsme zabrali, výborně zahrál Roman a s Mirkem brali leg. Po vyrovněném boji urvali leg i Martin s Henrykem, snižujeme na 6:4.

    Před třetí čtverkou jsme měli ztrátu 2 body a tak bylo třeba zabrat, jen že místo korigování či srovnání bylo ještě hůř.....Soupeř provedl jedno střídání . Za Mokrého nastoupil Bajnar, který výborně zahrál týmové hry, zvláště čtyřhru. Mirek Krop opět těsně prohrál (2:1) a Henryk bohužel také (2:1) a bylo zle, 8:4 a bylo ještě hůř, když opět nic neurval Roman (2:1) - 9:4 a jsme nad propastí. Zápasy vyrovnané, ale klid na DO je u soupeře a proto má 9 a my jen 4. Tragédii odvrací stálice - Martin a snižuje na 5:9.

    Poslední čtverka je budˇa nebo....nevím, jestli teprve nůž na krku nám dává sílu lépe bojovat....nebo se sportovní štěstí v tomto vyrovnaném utkání malinko přiklonilo k nám...prostě jsme zabrali. Henryk porazil Tomáše Marcela, Mirek konečně urval svůj první bod a Martin po vyrovnaném boji porazil Harviše a dal si další plnou palbu (4 zápasy - 4 body) a rázem je stav 9:8 a my žijem. Na lajnu jde Roman a jelikož soupeři blbne stroj vlevo, hraje se na stroji uprostřed. Ten sedí evidentně lépe Romanovi, který hraje velmi dobře a bere soupeři první leg. Nervy tečou, ale Roman hraje dobře, píská a je na dablu...bohužel, několik svých šancí nevyužívá a stav je 1:1. Rozhodující leg herně opět pro Romana. Je dříve na dablu, ale míjí...hrozné...nervy....soupeř je však naštěstí rovněž nervózní a tak se kluci předháněljí, kdo komu dá více šancí....bohužel, dnes nás Roman nepodržel. Po několika pokusech soupeř dává dabla na dvojce a je padla. Všichni jsme smutní a naštvaní na sebe sama, ale sportovně musíme přiznat, že soupeř zvítězil zaslouženě. Byl prostě lepší v rozhodujících momentech, tedy na DO (dablech) a měl vyrovnanější tým. Nás držel vynikajícím výkonem Martin (4b.), solidně zahrál Henryk (2 b.), Mirek ubojoval jedno vítězství a úplně vyhořel Roman - nula. Vypil si svůj kalich hořkosti až do dna....každý má nárok na slabší den, jen aby jeich nebylo více.

 

KLADY UTKÁNÍ

 • celkem dobrý vstup do utkání,  bojovali jsme až do poslední šance, poslední šipky
 • týmové hry tentokráte napůl, ale obě zahrané výborně. Kriket vítězně, škoda čtyřhry, Mirek s Martinem ji měli na dosah...
 • Martin hrál ve velkém stylu, což těší..naopak, naše druhá opora Roman - neskutečný propad....
 • povzbuzování a fandění do poslední šipky je už tradicí, za což jsme rádi...a nakonec i vstřebání porážky. I umění přijmout porážku dělá hráče větším.

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • opět - jednoznačně slabé vystoupení na dablech....rozhodující legy bral soupeř
 • velmi slabé vystoupení Romana, nula u něj...před mnoha léty. Je to však hráč pevných nervů a je schopen se oklepat ze dne na den, tak budeme věřit, že ano....za očekáváním zůstal i Mirek, bod u něj, opakovaně,  je málo. Opakovaně hází spostu trablů, ale k čemu to, když na dablu končí....
 • stále rezerva v kriketu, vyhráli jsme, ale nebylo to dle našich představ a hlavně možností
 • možná stálo za to po čtyřhře střídat....těžko soudit, více odvahy z lavičky. Zápasy však byly vyrovnané a těsné, napjaté....Roman skvělý kriket....věřili jsme, že to dá i ve dvouhře.

 

 

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4z./4b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4z./0b.!!!!!, JOCHYMEK Henryk - 4z./2b., KROP Mirek - 4z./1b., SEK Milan - čtyřhra, PLACZEK Řehoř - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa - nehrál

čtyřhra -  Lysek, Krop (1 leg) + Sek, Jochymek (0 leg) - 0 bodů, kriket - Jochymek,  Lysek (1 leg) +  Zwrtek, Krop (1 legy)  - 1 bod.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika "Zápisy utkání"

 

 

22. KOLO

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV  7    :    11  Maníci FRÝDEK-MÍSTEK

    Včera jsme na domácí palubovce přivítali soupeře z Frýdku-Místku a to Maníky FM. Zápas měl pikantní příchuť, neboť se jednalo o souseda z tabulky, na kterého jsme ztráceli jeden jediný bod. Není tedy třeba zdůrazňovat o co se hrálo. Zápas začal s malým zpožděním a jako první šli bojovat k terčům Martin s Krolem a  Henryk s Mandysem. Hra byla vyrovnaná, avšak soupeř byl lepší na dablu a tak jsem rázem prohrávali 0:2. Další dvojice, Mirek a Roman měla co dohánět. Bohužel, vyhrál jen Mirek, Roman podlehl výborně hrajícímu Vilagimu a my prohrávali 1:3. Bohužel, už je to skoro tradicí, že domácí zápasy začínáme vlažně a pak se složitě dostáváme do zápasu.

    Druhá čtverka začla pro nás lépe. Martin porazil Mandyse a Henryk zdolal Krola, Mirek jen těsně prohrál s Vilagim a Roman přidal další bod a rázem byl zápas vyrovnán 4:4. Čekaly nás týmové hry, které nám v poslední době celkem šly. Čtyřhru hrál Martin s Mirkem, který výborně nahazoval. Druhou dvojici tvořil Henryk s Romanem. Martin s Mirekm zdolali silnou dvojici soupeře Mandýse s Krolem, Henryk dobrými náhozy udržel na úzdě Vilagiho a tak jsme po výhře 2:0 brali bod ze čtyřhry. Kriket hrál Martin s Henrykem a Roman s Mirkem. Obě naše dvojice zahrály vyrovnaný zápas, avšak chybělo trošku klidu a snad i štěstíčka a proto byl v kriketu úspěšnější soupeř -0:2, stav po týmovkách 5:5.

    Průběh zápasu odpovídal skutečnosti, že se potkali naprosto vyrovnaní soupeři a bylo jasné, že budou rozhodovat maličkosti. Tou rozdílovou "maličkostí" se tentokrát stal hráč soupeře Vilagi. Po týmovkách dokázal porazit Martina 1:2... Henryk sice stav srovnal na 6:6, ale pak se už štěstíčko přiklonilo k soupeři. Jak Mirek tak Roman prohráli po vyrovnaném boji těsně 1:2 a rázem prohráváme 6:8. Nastupují Martin a poté Henryk proti Vilagimu. Martin vítězi a snižuje na 7:8, Henryk bojuje a srovnává průběžný stav na 1:1 v rozhodujícím třetím legu však Vilagi bouří a hodí prostě vše, co chce a v pátém kole mohl ukončit. Nedal, lehce znervózněl a Henryk se chytil příležitosti. Dva dobré náhozy a je na dostřel, pak háže T20, T57 a má jednu šipku na D18....bohužel míjí a soupeř trestá...je to špatné, vedou již 7:9. Mirek proti Mandýsovi zahrál skvěle, bohužel, nevužil svou šanci ve druhém legu zápas ukončit a nakonec 1:2 prohrává a je konec....7:10. Roman se ještě snaží o kosmetickou úpravu skóre, ale marně, také těsně prohrává 1:2, celý zápas končí 7:11 pro soupeře na legy 21:22.

    Bohužel, opět se portvrdilo, že hezké náhozy a triple jsou pro diváky a stitistiku, vítězi však ten, kdo dává dable. Několik zápasů jsme prohráli vyloženě promrháním náskoku skóre na dablech. Obzvláště  to platilo u Mirka, který mohl zdolat v pohodě všechny své soupeře a místo toho    3 x prohrál těsně 1:2 na dablu...ale takový je náš sport, rozhoduje klid a pohoda. Tentokrát byl soupeř lepší a zaslouženě vyhrál, a strůjcem jejich vítězství byl Martin VILAGI, který vyhrál všechna čtyři uktání, sice vždy 1:2, ale 4 body je příspěvek jako hrom!

 

KLADY UTKÁNÍ

 • po špatném vstupu do utkání jsme se dokázali do zápasu vrátit a bojovali jsme až do poslední šance
 • týmové hry tentokráte napůl, výborně sehraná čtyřhra, Mirek s Martinem opět famózně, kriket slabší, máme na mnohem, mnohem více !!!
 • celkem nám to "troubilo", hodně náhozů +133 a také tři +170
 • výborná nálada v týmu, veselo, hlasité povzbuzování a pochvaly při náhozech a ukončení her z obou táborů

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • jednoznačně slabé vystoupení na dablech....rozhodující legy bral soupeř
 • za očekáváním zůstal hlavně Roman, bod u něj je málo. Už v Bulldozers to nebylo ono... Také Mirek měl na dosah více bodů.....jen ty dably...
 • stále velké rezervy v kriketu, je v našich silách jej stabilně vyhrávat....

 

 

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4z./2b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4z./1b., JOCHYMEK Henryk - 4z./2b., KROP Mirek - 4z./1b., SEK Milan - nehrál, PLACZEK Řehoř - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa - nehrál

čtyřhra -  Lysek, Krop (1 leg) + Zwyrtek, Jochymek (1 leg) - 1 bod, kriket - Jochymek,  Lysek (0 leg) +  Sek, Szotkowski (0 legy)  - 0 bod.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika "Zápisy utkání"

 

 

 

 

 

21. KOLO

 

BULL-DO-zer's  HAVÍŘOV  5    :    13  DC BAD BOYS JABLUNKOV

    V pátek večer jsme jeli do Havířova, kde jsme hostovali u místních Bull-DO-zers. Již cesta k zápasu byla velice veselá, neboť bylo Miroslava a tak Mirek KROP donesl nějaký ten "RedBull".....a nutno dodat, že velmi dobrá atmosféra v kombinaci s RedBulem nám dala křídla. Zápas jsme zahájili ve velkém stylu. Zápas začal pěkně z ostra, neboť nastoupili proti sobě Metz-Martin Lysek a Milerski-Roman Zwyrtek. Kluci zabojovali,Martin zvítězil přesvědčivě, zato Roman musel bojovat do poslední šipky a nakonec bod získla. Vedeme 0:2 a když se dobrou hrou prezentovali i Mirek s Henrykem, rázem bylo 0:4. Mirek se sice zapotil, když obracel nepříznivý stav, ale vyhrál a bral zaslouženě bod. Domáci se však nemínili vzdát a další čtverku začali lépe, když jak Metz tak i Milerski zvítězili a rázem to bylo 2:4. Mirek s Henrykem však opět nezaváhali a vrátili nám vedení o čtyři body - 2:6. obzvláště Henryk měl hodně práce, když mu soupeř dal v prvním legu 6 kolo, ale ustál to a nakonec bral bod.

    Párové hry jsme začali ve složení čtyřhra - Krop, Lysek a Jochymek, Zwyrtek. Mirek s Martinem měli proti sobě silnou dvojici Metz, Milerski. Výborně hrající Mirek a opět ve formě hrající Martin však byli k nezastavení a jasně soupeře přehráli. Zato druhá naše dvojice neuspěla. Soupeř vystřídal a hráč z lavičky házel výborně, bingo, další náhozy....Henrykbyl v kontaktu, ale Roman tentokrát nestačil a tak měl soupeř na dablu moře času a také to využil. Rozhodující 3-tí leg však už zase byl plně v réžii Martina s Mirkem. Nezaváhali a přidali další bodík.

    Na kriket nastoupili Henryk s Martinem a nově, Milan s Láďou. Henryk s Martinem šli proti Milerskému s Balášem, výborněhrající Martin potáhl Henryka a brali leg. Velice mile překvapili Láďa s Milanem, kteří jako staří harcovníci si poradili s mnohem zkušenějším soupeřem a máme další leg a zároveň bod. Vedeme již 2:8 a všichni se dobře baví.

    V dalším vývoji utkání přišlo střídání jak u soupeře tak i v naších řadách. Roman přenechal místo Milanovi a soupeř pustil naplac v týmových hrách výborně hrajícícho Baláše. Třetí čtyřku začal Mirek s Henrykem. Mirek neuspěl, bojoval, ale nevyšlo to. Henryk proti Milerskému zahrál velmi bojovně. Prohrával 0:1 srovnal na 1:1 a měl, jak se říká, mečbol. Nedal, dvakrát hodil sousední dabl a tak zkušený soupeř  trestal. Stav 4:8. Nastupují Milan s Martinem. Martin hrál opět velmi dobře ( měl totiž sebou "velkou hezkou motivaci"....) a velmi rychlevyřídil svého soupeře. Milan byl sice z počátku trošku nervózní, ale ustál to a po velmi pěkném výkonu dává desátý, vítězný bod! Vedeme už 4:10. poslední čtverka byla už o prestiži. Nikdo v týmu nikdy nechce prohrát, tudíž motivace nechyběla. Henryk zahrál výborně proti Metzovi, zavřel 107 a zaslouženě bral bod. Mirek měl šanci potrápit více hvězdu soupeře Milerského, ale odešly dably, jinak pískal jako obvykle a dostal svémujménu "pískající Mirek". Martin byl opět jak uragán, 0:2 a bod pro nás. Milan šel na dobře hrajícího Baláše. Zápas vyrovnaný do doby, než se milan uklidnil. pak to bylo již v jeho réžii, bral bod, v zápase druhý a byl ve fulu.

    Závěrem je třeba říct, že soupeři hráli v novém prostředí moc hezké herny. Čistá, světlá, útulná. Je škoda, že zde budou asi končit, tato herna byla o 100 procent lepší, než minulá. Také musím uvést, že soupeři chyběl jeden hráč stabilní sestavy, Heinz, důvod neznám, a popravdě, je naš plus, že máme širší, vyrovnaný kádr a nemusíme řešit jednoho chybějícího hráče. Vítězství je to přesvědčivé, o to cennější, že zahráli všichni. Celý tým podal výborný, kolektivně soudržný výkon, korunovaný vítězstvím 13:5, legy 28:15.

 

KLADY UTKÁNÍ

 • výborný vstup do utkání, překvapivě jsme hráli klidně a uvolněně
 • týmové hry, výborně Mirek s Martinem ve čtyřhře, milé překvapení Láďa s Milanem v kriketu
 • výborná nálada v týmu, veselo (Henrykové rukavice...) , korektně, pohodově, hlasité povzbuzování a pochvaly při náhozech a ukončení her

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • těžko se hledají a popravdě, já osobně žádné nenašel

 

 

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4z./3b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 2z./1b., JOCHYMEK Henryk - 4z./3b., KROP Mirek - 4z./2b., SEK Milan - 2z./2b., PLACZEK Řehoř - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa - kriket

čtyřhra -  Lysek, Krop (2 leg) + Zwyrtek, Jochymek (0 leg) - 1 bod, kriket - Jochymek,  Lysek (1 leg) +  Sek, Szotkowski (1 legy)  - 1 bod.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika Zápisy

 

 

20. KOLO

DC BAD BOYS JABLUNKOV    6    :    12  PREDATORS OPAVA

    Včera večer náš tým Dc Bad Boys Jablunkov přivítal v domácím prostředí 5-tý tým tabulky, Predators Opava. Všichni jsme se těšili a byli nažhavení. Soupeř z Opavy přijel na čas a musím říct, že jsou to pohodovi kluci. Zápas začal s malým spožděním, ale pořádně z ostra. Jako prvni nasloupili Martin Lysek proti Kabajovi a Henryk Jochymek proti Armlichovi. Po pravdě řečeno, soupeř do nás vletěl jako opravdový Predátor... Kabaja porazil Martina 2:0, při čemž mu hodil bingo a pár 140....úplně stejně to bylo i vedle, Armlich hlodil Henrykovi spoustu 100 a také bingo, ukončil v 7a 6 kole první šipkou.... porážka 2:0 a stav nelichotivý. Nastupují Mirek s Romanem. Mirkovi to prostě nešlo a rovněž padl 2:0. Jen Roman bojoval, ale s výborně hrajícím Baierem (závěr 7 a 6 kolo) neuspěl a rázem prohráváme 0:4. Tak tohle jsme nečekali....Další čtverka, Martin bojuje s Armlichem, pěkný zápas, bohužel, vítězí soupeř, Henryk nestačí na vynikajícího Kabaju a je to 0:6.... Pokračuje Mirek, snaží se, ale to bohužel nestačí, prohrává 1:2 a je to už 0:7...!!!!! Roman se chytil, zabojoval a vítězí 2:0.....stav 1:7 hovoří za vše....Ptáme se sami sebe, co se děje....

    Jdeme na týmové hry, které se nám sice v poslední době trošku zlepšily, ale pořád je to hodně za očekáváním. Ve čtyřhře nastupuje Henryk s Romanem proti TOP dvojici soupeře Armlich x Kabaja. Martin s Mirkem jdou na Baiera s Černockým. Martin zabral a s dobře sekundujícím Mirkem svůj leg berou pro sebe. Henryk s Romanem se drží soupeře, obě dvojice se rozjížděly pomaleji, skóre je vyrovnané a chystají se dably...soupeř je nachystaný, nařadě je Henryk, hodí T19, SIN 12 a první šipkou uzavírá D20. Všichni máme radost...dokážeme se ještě zvednout? Začíná kriket Martin hraje s Henrykem a Mirek s Romanem. Henryk s Martinem prohrávají, jejich výkon silně zaostává ze jejich možnostmi. Mirek s Romanem poráží Armlicha s Baierem a jdou na rozhodující, 3. leg. Po boji vítězí a upravují stav na 3:7. Máme konečně dvojice pro týmové hry.....? 

    Zápas pokračuje další čtverkou. Začínají Martin s Henrykem. Martin však prohrává 2:0  s dnes skvěle hrajícím Baierem....naproti tomu Henryk vyhrává s Čedem (Čadecký) a stav je 4:8. Pořád žijem....Mirek nastupuje proti Armlichovi a po velmi dobrém výkonu vítězí 2:0!!!! Evidentně ho to móóc potěšilo a nás také - stav 5:8. V dalším zápase však Roman neuspěl proti vynikajícímu Kabajovi a jsme na hraně 5:9. Martin dnes není v pohodě, přesto jde bojovat o bytí a nebytí. Stejně tak Henryk proti Baierovi. Hrají téměř současně, s tím, že Martin prohrává svůj 4 zápas...Henryk vítězí po pěkném výkonu 2:0, ale to je už jen labutí píseň...satv je 6:10....a více jsme už ani neuhráli, což znamená konečný stav 6:12, legy 16:25.

    Pokud mám shrnout příčiny porážky a zápas zhodnotit....Především, soupeř byl tentokráte jasně lepším týmem. Měli skvělý vstup do zápasu a kromě stabilně bodujících Armlicha s Kabajou se tentokrát přidal i Baier (3 body) a dokonce Čadecký (2 body). Šlo to prostě všem a naopak, nám to včera nešlo. Obzvláště nám chyběly body Martina a Romana v singlech. Roman nepotvrdil párádní výkon z neděle, stejně tak Mirek, Martin dokonce zůstal na nule....ale takový je sport. Máme co zlepšovat a určitě se do toho vrhnem!!!

    Ještě bych rád dodal, že soupeři z Opavy byli skutečně velmi slušní, pohodoví a i když jsme prohráli, byl to pěkný zápas. 

 

 

KLADY UTKÁNÍ

 • jednoznačně týmové hry. Výborná čtyřhra a dobrý kriket Romana s Mirkem. Žeby jsme našli konečně správné dvojice?
 • za stavu 0:7 jsme to nevzdali a zkusili zabojovat.
 • zlepšený výkon Henryka, našel snad své staré já...?
 • parádní atmosféra, hlasité povzbuzování a pochvaly při náhozech a ukončení her z obou táborů

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • nechytili jsme úvod a to se pak těžko, přetěžko dotahuje....
 • slabší den opor Martina a Romana
 • nestabilní forma všech v týmu...jednou 4 body další záp. nula
 • a také.....tentokrát jsme nebojovali do konce, šance ještě žila....

   

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4z./0b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4z./1b., JOCHYMEK Henryk - 4z./2b., KROP Mirek - 3z./1b., SEK Milan - 1z./0b., PLACZEK Řehoř - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa - nehrál

čtyřhra -  Lysek, Krop (1 leg) + Zwyrtek, Jochymek (1 leg) - 1 bodů, kriket - Jochymek,  Lysek (0 leg) +  Zwrtek , Krop(2 legy)  - 1 bod.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika Zápisy

 

 

19. KOLO

ALFA FRÝDEK-MÍSTEK    6    :    12   DC BAD BOYS JABLUNKOV

 

    Včera tým Dc Bad Boys Jablunkov hostoval ve Frýdku-Místku, kde jsme sehráli zápas 19. kola s místní Alfou. Cestovali jsme jen ve čtyřech, bez Milana Seka i Ládě Szotkowského. Cesta k utkání veselá a v pohodě, s malým dopingem, když byl zapotřebí, zvláště pro Henryka, který byl po plese..... Tým Alfy budil respekt, jelikož bylo z jejich výsledků patrné, že jim forma stoupá.

    Začátek utkání nám vyšel tak napůl. Po první čtverce je stav 2:2, když překvapivě prohrál Martin Lysek 2:1 a méně překvapivě Henryk...také 2:1. Vítězí Mirek s Romanem a jdeme na další čtverku. Ta nám vyšla o poznání lépe a po vítězstvích výborně hrajích Romana s Mirka se přidal i Martin a rázem vedeme těsně 5:3.  Jak známo, chleba se většínou láme v týmových hrách....začínáme čtyřhru. Martin s Mirkem svůj leg prohrávají, Henryk konečně zabral a s Romanem berou leg domácím. V rozhodujícím legu si domácí vypracovali postupně vedení a na dablu jsou dříve. Roman však háže bingo (již druhé v zápase) a tlačíme na domácí. Oba domácí nevyužili svou šanci na dablu, Henryk sjíždí a má jednu šipku na D20...o hranu míjí. Pak už domácí dávjí dabl a berou bod ze čtyřhry - 4:5. Začíná kriket...Martin s Henrykem se dnes dost trápí, Martinovi to nelétá jako obvykle a Henryk teké neoslňuje...po boji prohrávají. Naproti tomu Roman s Mirkem jsou dnes " v laufu" a berou domácím leg a jde se zase na třetí rozhodující. Roman potvrzuje skvělou formu a táhne Mirka za vitězstvím. Mirek se snaží a bojuje. Skóre postupně obracíme v náš prospěch, soupeř nemá kde psát body, ale Mirkovi se nedaří uzavřít střed. Je to dáno nervozitou...nakonec tam ten poslední padá a z kriketu bereme bod my - stav 4:6 v náš prospěch.

    Není třeba moc rozebírat, jak důležité bylo udržet v týmovkách odstup od soupeře. Povedlo se a jdeme dál. Třetí čtverku začíná Henryk s Mirkem. Henrykovi to po plese moc nejde...bojuje, ale zase těsně prohrává 2:1. Chybí tomu šťáva...asi včera bylo té šťávy moc. Naproti tomu Mirek hraje ve vynikající formě a bere soupeři bod. Roman po tuhém boji vítězí 2:1 a rovněž tak Martin vyloženě ubojuje Honzu Kollára 2:1 a rázem máme vedení 5:9. Na plac jde Mirek s Henrykem a neponechávají nic náhodě. Dnes vynikající Mirek vítězí a dává desátý, vítězný bod. Henryk se konečně rozhýbal a vítězí 2:0, Martin prohrává dnes už podruhé...tentokrát 2:0. I když je již rozhodnuto, Roman bojuje na ostří nože s Honzou Kollárem. Dnes mu to jde a vítězí 2:1. Celkově vítězíme 12:6, legy 28:18 v náš prospěch a vezeme 3 body z venku.

 

KLADY UTKÁNÍ

 • bojovnost všech hráčů, obzvláště těch, kterým to dnes až tak nešlo (Martin, Henryk)
 • vynikající výkon Romana a Mirka, dali každý 4 body a vyhráli kriket!!!!!!
 • udržení rozdílového náskoku v týmových hrách
 • soupeř přestěhoval stroje a vyhotovil nové lajny - moc pěkné, hrálo se lépe než posledně, chválíme

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • Martin a Henryk nebyli úplně v pohodě, zvláště od Martina se čekalo víc, přesto oba bojovali o každou šipku

   

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4z./2b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4z./4b., JOCHYMEK Henryk - 4z/1b., KROP Mirek - 4z/4b., SEK Milan - nehrál PLACZEK Řehoř - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa - nehrál

čtyřhra -  Lysek, Krop + Zwyrtek, Jochymek (1 leg) - 0 bodů, kriket - Jochymek,  Lysek +  Zwrtek , Krop(2 legy)  - 1 bod.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika Zápisy

 

18. KOLO

DC BAD BOYS JABLUNKOV    10    :    8   VÝHYBKA BOHUMÍN    

    Včera jsme na domácí půdě přivítali sousedy z tabulky pravdy, borce Výhybky Bohumín v čele s třetím mužem celkové statistiky jednotlivců Pepou Mesiarikem. Není třeba zdůrazňovat, že se jednalo pro oba týmy o velmi důležitý zápas, když borci z Bohumína byli před námi o 3 body. My jsme si však,  po celkem solidním výkonu v Orlové, věřili, ale respekt k soupeři zde určitě byl. Zápas začíná a na lajnu jde naše jednička Martin Lysek a posledně výborně hrající Mirek Krop. Mají proti sobě soupeřovy hvězdy Dudu s Mesiarikem. Martin hraje výborně a ve vyrovnaném zápase na dably prohrává, Mirek nestačil na Mesiarika, avšak pouze na dablech, kde neměl štěstí. Herně se mu vyrovnal. Rázem prohráváme 0:2. Pokračuje Henryk s Romanem. Henryk po boji vítězí a snižuje, avšak Roman prohrává a tak je stav po první čtyřce 1:3. Další čtverka a další drama... Martin jasně přehrál jedničku Bohumína a  dokázal, že má herně na kteréhokoli hráče ze špičky 1. ligy. Mirek těsně prohrává s výborně hrajícím Dudou, který v koncovém účtování vzal našemu týmu celé 4 body!!! Zabojoval Henryk i Roman a oba vítězí 2:1 nad svými soupeři. Je srovnáno 4:4!

    Nastupujeme na týmové hry, ve kterých se nám tradičně nedaří uspět. Nejprve čtyřhra. Kapitán Milan však udělal, jak se později ukázalo, dobrý tah. Dvojice tvoří Mirek s Henrykem a Martin s Romanem. Mirek s Henrykem mají proti sobě "slabší dvojici" soupeře, tedy bez Mesiarika, ale s dnes výtečným Dudou. Henryk se rozehrál k velmi solidnímu výkonu, Mirek lehce zaostával, ale soupeř svou šanci nevyužil, Mirek píská, chystá dabl 32 a ukončuje vítězně leg. Martin s Romanem neuspěli proti Mesiarikovi s Dubělčíkem, který si hodil bingo na 20 (180) a výrazně našim odskočil. Rozhodující leg začínáme my. Hra je vyrovnaná, pak se Mirek rozpískal a Henryk se jej držel. Přišla šance na dalb a Mirek ji využívá!! Vítězíme ve čtyřhře. Kriket je další dobrý tah kapitána Milana. Nastupuje Mirek s Henrykem a Roman s Mirkem, kteří v Orlové hráli kriket výtečně. Mirek s Romanem vítězí a vedeme, ale vedle se ještě hraje. Martin, jako obvykle, kriket skvělý, Henryk, jako obvykle, nervózní. U soupeře je to obdobně, Mesiarik skvěle, Duda hůř. Soupeř nás trumfuje na body a do konce legu je poslední 15. kolo. Ztrácíme 150!!! Soupeř nemá středy a tak Martin hází krásnou stovku!! Soupeř může ukončit, avšak jednu šipku míjí a na řadě je Henryk, který musí hodit na vítězství alespoň 50 na středy..... první šipkou střed těsně míjí, další jde do modrého středu, poslední šipka a nervy tečou...šipka končí ve středu!!!!! Porážíme soupeře poslední šipkou hry! Ještě, že se Henryk ke konci uklidnil....škoda, že tak pozdě, má na víc.

     Vedem 6:4 a soupeř začíná taktizovat. Již ve druhé čtverce se Mesiarik "chytil" se svým hráčem Resem a nenastoupil na čáru včas....chytře argumentoval, že na to má 5 minut, chtěl rozházet Martina....i tak prohrál. Pak jsem mu v pravidlech ukázal, že jsou to pouze 3 minuty, tak se omlouval....po týmových hrách emoce stoupají. Martin s Mirkem vítězí, vedeme 8:4 a všichni bouříme a náš tým žije jak jeden muž. Zato soupeř začína nervóznět, zvláště Pepa Mesiarik.... I přes to Mesiarik poráží Henryka a bohužel, prohrává těsně i Roman a soupeř snižuje na 6:8. Drama vrcholí....Martin vítězí a vedeme 9:6.....ještě jeden bodík nám chybí. Mirek však prohrává. Na řadě jsou poslední dvě dvouhry. Henryk nastupuje proti Dudovi. Roman nastupuje na čáru k rozhodujícímu zápasu, čeká určitě více jak tři minuty a Pepa Mesiarik si píše sms na mobilu....náš tým jej upozorňuje, ať nastoupí....on je v klidu a píše....pak už chytají nervy i jeho spoluhráči a hrající Duda mu říká své....Mesiarik laskavě nastupuje a začíná hrát. Po dobré hře Henryk prohrává na dably s dnes bezchybným a neomylným Dudou. Stav 9:8 pro nás a drama vrcholí, atmosféra je hustá a jiskří se. Soupeř se začíná hádat mezi sebou....Mesiarik odchází v průběhu hry z lajny a fyzicky napadá Dudu!!!! Buhumíňáci se perou mezi sebou....věc nevídaná..... Je to škoda, zápas měl super grády i úroveň....Po krátké potyčce Mesiarik skrečuje poslední zápas a v emocích se soupeř loučí a odjíždí. Pokud to mám hodnotit, tentokráte bohumínská opora Pepa Mesiarik selhal na celé čáře a kluky vyloženě podtrhl....snad má nějaké osobní problémy, snad chtěl rozhodit nás....rozhodil však své kluky a hlavně sebe..... Vítězíme 10:8 po nervy drásajícím boji. Snad kluci z bohumína dojeli vpořádku, faktem zůstává, že dnes vyhrál náš týmovější duch! Zápas byl maximálně vypjatý, bojovný a rozhodly, jak jinak, týmové hry a také týmová soudržnost našeho družstva.

 

KLADY UTKÁNÍ

 • týmový duch družstva, paráda!!
 • bojovnost a kolektivní povzbuzování i za nepříznivého stavu
 • skvělý, kolektivní výkon celého družstva podpořený výborným Martinem
 • vítězné týmové hry -  čtyhra i kriket boj až do konce
 • velké kolektívní cítění všech kluků z týmu i fanoušků

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • jednoznačně bitka mezi hráči soupeře Výhybky BOHUMÍN - ostuda
 • zatím není stále úplně zdráv Roman a na jeho výkonu je to trošku znát
 • stále nervózní výkony Henryka nejen v kriketu - neumí prodat to, co umí.....v tréninku super, v zápase cca. 30 procent z toho.

 

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4z/3b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4z/2b., JOCHYMEK Henryk - 4z/2b., KROP Mirek - 4z/1b., SEK Milan - nehrál PLACZEK Řehoř - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa - nehrál

čtyřhra -  Lysek, Zwyrtek + Krop, Jochymek - 1b., kriket - Jochymek,  Lysek +  Zwrtek , Krop  - 1b.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika Zápisy

 

 

 

17. KOLO

OLRLI ZÁTIŠÍ ORLOVÁ    10    :    8   DC BAD BOYS JABLUNKOV    

    V neděli jsme zvítali do Orlové, k tamním Orlům ze Zátiší k dalšímu ligovému utkání. Všichni byli dobře naladění. Chtěli jsem Orly alespoň potrápit, když jejich třetí příčka není náhodná. Restaurace dá se řící, nic moc, což alespoň nahradila herna, která byla světlá a prostorná, a také tým orlů, kteří byli opravdu pohodoví kluci. Zápas začal celkem vyrovnaně. Na čáře byly naše opory, Martin a Roman. Martin zahrál výtečně a vyhrál, Roman bohužel ne. Pak nasloupil Mirek s Henrykem. Mirek hrál ve velképohodě a tak byl po první čtverce stav 2:2. To očividně orly trochu zaskočilo. Další čtverka dokonce vyzněla pro nás v poměru 3:1, když vynikajícími výkony pokračovali Martin s Mirkem a přidal se k ním ještě Roman. Po dvou čtverkách  vedemé 3:5!!! Pak ale přišly týmové hry. Jako kapitán pro tento zápas musím přiznat, že jsem neodhadl, v jak skvělé pohodě Mirek hraje....a do čtyřhry jsem postavil Martina s Romanem a Mirka s Láďou. Doufal jsem, že se třeba Láďa chytí, já hrálopravdu bídně a byla chuť střídat. Bohužel, čtyhra pro domácí Orly. Kriket přinesl drama až do poslední šipky. Já (Henryk) jsem hrál s Martinem. Martin parádní výkon, bohužel, já neměl svůj den. Kriket byl sice z mé strany trošku lepší než dvouhry, ale na esa orlů Tíce se Šeligou bych musel zahrát aspoň na 75 procent svého umění, proto že Martin hrál na 150 procent. Tak jsme, bohužel, po mírném boji, prohráli. Zato Mirek s Romanem v nervy drásajícím závěru svůj leg uhájili a šli na esa orlů. Hráli parádně, prostě tak dobře, že i jejich TOP hráč Marek TÍC znerózněl a kluci měli pět šipek na dva středy a vítězství. K vítězství je však třeba i troška stěstí. Kluci dali z pěti pokusů jen jeden....a bohužel jsme o jeden střed kriket prohráli. Bylo vidět, jak domácí bouří radostí a to bylo pro nás znamění, že jím dáváme "zabrat"! Skvělou atmosféru a optimismus v týmu držel Martin, který nás neustále burcoval. Po polovně utkání jsme drželi s velkým favoritem krok a stav byl 5:5. Jak už to bývá, nedáš dostaneš...... Domásí srovnání skóre, i když šťastné, nabudilo. První dvojice boj na ostří nože. Mirek ve velkém stylu pokračuje a vítězí dva jedna, Henryk vede jedna nula a v druhém legu je na dablu, soupeř také. Ve válce nervů prohrává leg, pak další a i svůj zápas. Stav 6:6. pak nastupují esa obou týmů. Bohužel, Martin i Roman prohrávají a rázem jsme v mínusu dvou bodů 8:6. Poslední čtveřice měla být již pro domácí, kteří bouřili a chtěli nás ryhcle dorazit. První dvojice - Mírek prohrál a bylo to 9:6 pro domácí. Pak se však vzepjal Henryk a i s trochou štěstí, které mu před tím chybělo, vítězi a snižuje na 9:7 a pak parádní představení Martina, který poráží jedničku orlů, Tíce, dva jedna a rázem je to 9:8, naděje žije. Na čáře je Roman a bojuje. Snaží sehodně, ale trápí se. Jeho obvyklé náhozy, nepřichází, trabl dá, ale nepotvrdí. Je třeba říct na jeho omluvu, že nebyl ve své kůži, chřipka a teplota si vybraly svou daň, byl prostě nemocný. Bod byl pro něj dnes, bohužel, maximum. Je dobojováno, Roman prohrál dva nula a my celkeově 10:8. Škoda veliká, ale utkání bylo jak kopie porážky u druhých Supů z Benešova. prostě nám chybí sledit výkon všech. Skvělé hrál tentokrát Mirek s Martinem, zaostal Henryk s Romanem. pokud mám hodnotit, rozhodly o naší porážce slebší výkony Romana se mnou a předešvím týmové hry. Byli jsme krůček od jednoho bodu a udržení rozdílu vedení o dva body. Věřím, že by domácí ten tlak neustáli, my naopak by šli nahoru. Máme se pořád co učit a zdokonalovat. Tak, snad příště.....

 

KLADY UTKÁNÍ

 • týmový duch družstva
 • bojovnost a kolektivní povzbuzování i za nepříznivého stavu
 • skvělý výkon Martina a Mirka
 • velké kolektívní cítění Ládi, který nedostal moc prostoru, ale je vždy s námi

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • týmové hry (čtyřhra jde na můj vrub...špatná volba dvojice)
 • můj slabý výkon a horší výkon Romana, ale Roman byl nemocný, já bohužel prostě slabý......

 

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 4Z/3b. (z x zápasů/x bodů), ZWYRTEK Roman - 4Z/1b., JOCHYMEK Henryk - 4Z/1b., KROP Mirek - 4Z/3b., SEK Milan - nehrál PLACZEK Řehoř - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa - čtyřhra - solidně

čtyřhra -  Lysek, Zwyrtek + Krop, Szotkowski - 0b., kriket - Jochymek,  Lysek +  Zwrtek , Krop (1 leg) - 0b.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika Zápisy

 

 

 

 

15. KOLO

DC BAD BOYS JABLUNKOV    13    :    5    SPORTDATRS PARTAY PUB OSTRAVA

    V útery 3.2.2015 jsme přivítali soupeře z Ostrava, kteří jsou tabulkově o pár bodů za náma. Povinnost velila vyhrát, avšak soupeř přijel s otevřeným hledím. Začátek utkání nám dal opět za pravdu, že v 1. lize nejsou slabá mužstva. Soupeř začal ve velkém stylu. První dvouhry, nastoupil Milan a Martin, soupeř vyhrál a při tom hodil celkem 3x bingo (180) a zavřel velmi nízká kola, konkrétně dokonce uzavřel Milanovi v 5 tém kole. Následně Roman a Henryk zabojovali a vyrovnali nepříznivý stav. Další čtyřka opět silně vyrovnaná. Vítězí Martin a Roman, body pustili Henryk a Milan. Chleba se lámal v týmových hrách, jak už to u vyrovnaných zápasů bývá. Nastoupili Mirek s Milanem a Martin s Romanem. Výborný tah postavit společně Martina s Romanem. Měli proti sobě elitní dvojku soupeře a zahráli výborně, stejně tak, jako druhá dvojice - Mirek s Milanem. Zvláště Milan zahrál nadstandart, skvěle "pískal" a jako bonus leg uzavřel. Čtyřhra šla tedy za námi. Poté kriket - nastupují Henryk s Martinem a Roman s Milanem. Henryk s Martinem zahráli konečně dle svých možností a jasně vyhráli, avšak Roman s Milanem již tolik štěstí neměli, a tak následoval rozhodující leg. Soupeř sice kousal, a myslím, že hrál nad své poměry, ale Henryk s Martinem nezaváhali a další bod jde za náma. Nastupuje další čtyřka dvouher a všichni zahráli parádně, i ti, kteří měli jejich silnější soupeře. Čtyři body jdou za námi a zápas je rozhodnut!!!! Poslední čtverka přinesla střídání a smolnou, těsnou porážku Mirka, ale i přes to vítězíme jasně 13:5! Fakt je, že soupeř kousal a hrál v první polovině oparvdu skvěle! Avšak, po prohraných týmových hrách se, jak se říká "položil". Jsme rádi nejen za vítězství, ale také za týmového ducha, který vládl při utkání. Všichni drželi spolu, povzbuzovali, štenkrovali, prostě jsme opět táhli za jeden provaz, což přineslo ovoce. Nepoložili jsme se po špatném začátku a zápas otočili. Dík patří celému tým za skvělý, kolektivní výkon!

 

KLADY UTKÁNÍ

 • týmový duch družstva
 • bojovnost a kolektivní povzbuzování i za nepříznivého stavu
 • vítězné týmové hry
 • zlepšený výkon jednotlivců

 

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • myslím, že tentokrát ŽÁDNÉ

 

Rychlá statistika:

LYSEK Martin - 3/4 (x bodů z x zápasů), ZWRTEK Roman - 4/4, JOCHYMEK Henryk - 3/4, KROP Mirek - 0/1, SEK Milan - 2/3, PLACZEK Řehoř - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa - nehrál

čtyřhra -  Lysek, Zwrtek + Krop, Sek - 1, kriket - Jochymek,  Lysek +  Zwrtek , Sek - 1

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika Zápisy

 

 

16. KOLO

BAD BOYS JABLUNKOC    5    :    13    BROOKLIN BULLS HAVÍŘOV

    Ve středu 28.1. 2015 jsme přivítali doma soupeře nejtěžšího - vedoucí tým průběžného pořadí Brooklyn Bulls Havířov. Potěšující bylo, že celý náš tým byl již hodinu před utkáním v herně a pilně se připravoval. Stejně brzo doazil i soupeř a bylo vidět, že neponechává nic náhodě. Celý tým nastoupil ke strojům a ve svižném tempu se dobré půl hodiny připravoval na zápas. Tak nějak by to mělo prostě být. Ano i někteří naší se takhle rozcvičí, ale jako celek máme co dohánět.... Úvod nebyl herně z naší strany špatný, náhozy byly, bohužel, šance k ukončení legu jsme nevyužili a soupeř trestal. Myslím si, že hlavní rozdíl mezi soupeři, byl v ukončení legů. Sopueř nejen že měl stabilně vysoké náhozy, v drtivé většině, když dostal šanci ukončit leg, do tří šipek hru ukončil. Martin hrál skvěle což se očekávalo, avšak nezavíral (3 x porážka 1:2), Roman hrál snad nejlepší utkání vůbec a prohrál je jednou s prvním mužem ligy Štefanem Čujdíkem, který se v průběhu zápasu předvedl famózním závěrem - uzavřel "160" - T 20 + T 20 + D 20. Mirek a Henryk bojovali, ale neměli svůj den a zaostali za svými možnostmi, přesto soupeře potrápili. Týmové hry byly tentokráte nad míru vyrovnané. Čtyřhru skvěle zvládl Martin výborně podporován kapitánem Milanem, kdy Martin rozhodl uzavřením hry v 5. kole !!!! Criket byl rovněž vyrovnaný. Za stavu 1:1 Martin s Henrykem nastoupili proti Čujdíkovi se Surmou. Martin podal skvělý výkon, bohužl, Henryk zaostal a to se proti skvěle hrajícímu Čujdíkovi nevyplácí - o pouhé dva středy jsme prohráli. Druhá polovina utkání začala nervózně vnitřním konfliktem v našem týmu....což určitě mělo negativní vliv na některé naše hráče a tak jsme střídali... Henryka Jochymka nahradil Řehoř Placzek a Mirka Kropa kapitán Milan Sek. Střídal i soupeř. V následující čtyřce vítězí jen Roman což je málo. Řehoř ani Milan, ba ani Martin nebodují. Poslední čtverka vyznívá trošku lépe. Vítězí Roman i Milan a korigují tak hrozivé skóre na výše uvedený konečný výlsedek.

    Závěrem - soupeř byl v rozhodujících herních činnostech jasně lepší (s výjimkou Romana 3 body a i Martina - dobře rozehrané singly a skvělé týmové hry). Mile překvapil svým výkonem Milan, dal bod a  podílel se na vítězné čtyřhře. Ostatní zaostali, někteří v zakončeních legů, jiní jak hrou, tak zakončením, ke kterému se vlastně ani nedostali...

KLADY UTKÁNÍ:

 • dobrá zkušenost pro všechny, jak hrají profíci
 • vynikající výkon Romana Zwyrtka a také Martina Lyska (i když s méně body)
 • nadějný výkon Milana Seka (gratulujem)

 

NEGATÍVA UTKÁNÍ:

 • ukončování legů (zavíračka)
 • zbytečný konflikt v týmu v průběhu utkání - nepřípustné !!!
 • střídání v našem týmu neproběhlo zcela "cool" (výkonnost hráče, treninky)
 • zbytečný tlak na kapitána

 

BODY za náš tým:

LYSEK Martin - 0/4 (x bodů z x zápasů), ZWRTEK Roman - 3/4, JOCHYMEK Henryk - 0/2, KROP Mirek - 0/2, SEK Milan - 1/2, PLACZEK Řehoř - 0/2, SZOTKOWSKI Láďa - nehrál

čtyřhra -  Jochymek, Zwrtek + Lysek, Sek - 1, kriket - Jochymek,  Lysek +  Zwrtek , Sek - 0

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika Zápisy

 

14 KOLO

TAZMAN JR. OSTRAVA    9    :    10    BAD BOYS JABLUNKOV

   18. ledna jsem zavítali do Ostravy k poslednímu týmu prvoligové tabulky Tazman Jr. Ostrava. Jak se mělo později ukázat, není slabých týmu v 1. lize.... V útulné herně Jsme začali celkem celkem svižně, kdy Martin s Romanem vyhráli své dvouhry a vedli jsme 2 :0 pak se ale neprosadil po dobré hře Mirek, prohrál i Láďa a začínalo se znovu. Bylo však vidět, že soupeř hrál dobře. Vysoké náhozy a doré závěry jej zvedaly na výkonu. Láďu vystřídal Henryk a následující čtyřka dopadla celkem jasně v náš prospěch, kdy těsně prohrál o závěr jen Roman, ostatní dvouhry jsme vyhráli a vedli před týmovými hrami 3:5. Kámen úrazu - naše týmové hry, jsme nezlomili a obě prohráli. Stav 5:5 evidentně soupeře posadilo do sedla. Následné dvě dvouhry vyhrál a rázem vedl 7:5. Naštestí, skvěle zabojoval Martin i Roman - srovnáno 7:7. Drama vrcholí - těsná prohra henryka 1:2, porážka Mirka a rázem prohráváme zase o dva body....9:7. Závěr je drama a famózní výkon obou tahounů našeho týmu Martin vítězi 2:0 a Roman také - jdeme na PRODLOUŽENÍ. Kapitán Milan SEK po úvaze staví silnou dvojku společně, tedy Martina s Romanem a drouhá dvojka je Henryk s Mirkem. Po chvíli se drama uklidňuje, Martin s Romanem hrají skvěle a dostávají soupeře svými náhozy pod tlak. Henryk s Mirkem mírně zaostávají, ale udržují pohodlný náskok, který Martin korunuje vítězným dalblem. Vítězíme po boji 9:10, legy 22:24.

    Je třeba zdůraznit, že soupeř hrál skvěle a především hráč soupeře Jamrož se překonal - 21 náhozů 95+ a k tomu 3 náhozy 133+. Nadstandart odvedli i další hráči soupeře Ploštica, Urbánek i Dorociak. Soupeř měl skvělý den, my jsme bojovali dokonce a vyhráli. Tým opět táhli Martin s Romanem. Ponaučení - není slebých soupeřů v 1. lize !!!!!! P.s. Bývalý hráč a náš fanda p. Rudolf Müller nám před utkáním řekl, budete rádi za jeden bod....jak prorocká a zkušená slova......

KLADY UTKÁNÍ:

 • výborný výkon Martina Lyska a Romana Zwyrtka
 • bojovnost a soudržnost týmu do samého závěru (vítězného :-) )

NEGATIVA UTKÁNÍ:

 • slabé zakončení výborně rozehraných zápasů u Henryka Jochymka (dvě těsné prohry 1:2) a Mirka Kropa (2 x 0:2 a 1 x 1:2)
 • týmové hry (dvě prohry i přes výborně rozehrané zápasy...což nás stálo v konečném účtu 1 bod do tabulky)

BODY za náš tým:

LYSEK Martin - 4/4 (x bodů z x zápasů), ZWRTEK Roman - 3/4, JOCHYMEK Henryk - 1/3, KROP Mirek - 1/4, SEK Milan - nehrál, PLACZEK Řehoř - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa -  0/1

čtyřhra -  Jochymek, Zwrtek + Lysek, Sek - 0, kriket - Jochymek,  Lysek +  Zwrtek , Szotkowski - 0

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika " Zápisy"

 

13 KOLO

KINGS TŘINEC    12    :    6    BAD BOYS JABLUNKOV

    V PÁTEK, VEČER, DO TŘINCE JSME SE SJÍŽDĚLI JEDNOTLIVĚ, JAK TO HRÁČUM VYHOVOVALO, ALE NAKONEC JSME SE SEŠLI VŠICHNI KROMĚ NEMOCNÉHO GŘEŠA. TĚŠILI JSME SE NA HRU, NA HRÁČE, NA ZNÁME MÍSTO, IKDYŽ JE PŘESTAVĚNÉ, NO POHODIČKA.

ZAČÁTEK 0:2, 2:2, PAK OPĚT 2:4 A ZASE 4:4, ČTYŘHRY JSEM PROHRÁL JÁ COBY KAPITÁN, ŠPATNĚ ROZEPSANÝM DVOJIC, A I COBY HRÁČ V 501 NA ZAVIRAČCE PRVNI BYLI SOUPEŘI, ALE NEMOHLI ZAVÍRAT PRO BODOVÉ SKORE, PAK JSEM BYL NA ŘADĚ JÁ, NA MÉM DISPLEJI SVÍTILA 120, PRVNÍ ŠIPKA T20, A JÁ VIDĚL UŽ 20 A D20, BOHUŽEL PŘIŠEL DALŠÍ T20. TO CO JSEM MUSEL PAK VYSLECHNOUT, NEJDE PUBLIKOVAT. ÚPLNĚ JE CHÁPU. DALŠÍ HRÁČ JEN SNÍŽIL, HEŇO MĚL 36 A DAL HO NA 18 A ZAVŘEL, JEN BOHUŽEL, MĚLI JSME O 10 BODU VÍC, TAK TO NEPLATILO A DALŠÍ SOUPEŘŮV HRÁČ ZAVŘEL TUTO HRU. PO 501 5:4, CRICKET JSEM HRÁL S ROMANEM A ... JA JSEM ZAVŘEL 20, ROMAN NE, DAL 19 A ZASE TU JANE, 18 JSME OBA DALI JEN DVĚ A SOUPEŘI SE NAPASLI A UŽ JSME JE NEMOHLI DOHONIT, SICE BYLO PÁR MOŽNOSTI JEN S ROMANEM JE TĚŽKÉ HRÁT CRICKET, MÁ SVOU HLAVU A NEDA SI ŘÍCT. PO ČTYŘHRÁCH 6:4. DALŠI ČTVEŘICI HER VYHRÁL JEN MARTIN 9:5, DALŠI HRU JSEM JEŠTĚ VYHRÁL NA 9:6 A PAK UŽ OSTATNÍ SPOLUHRÁČI PROHRÁLI NA KONEČNÝCH 12:6

A TAK KRÁSNY ZAČÁTEK TO BYL.

 

BODY za náš tým:

LYSEK Martin - 3/4 (x bodů z x zápasů), ZWRTEK Roman - 2/4, JOCHYMEK Henryk - 0/4, KROP Mirek - 0/1, SEK Milan - 1/3 , PLACZEK Řehoř - nehrál, SZOTKOWSKI Láďa - nehrál

čtyřhra - Sek, Jochymek + Lysek, Zwrtek - 0, kriket - Jochymek,  Lysek +  Zwrtek , Sek - 0

 

12 KOLO

BAD BOYS JABLUNKOV    15    :    3    CALABRONI KZLOVICE

    TAK PŘED MĚSÍCEM JSME SE DOMLUVIL NA POŽADAVEK SOUPEŘU, KTEŘI CHĚTLI ODLOŽIT ZÁPAS. DOMLUVILI JSME SE NA DNEŠNÍM DATUMU TO JE 20.12. CO SI PAMATUJI, VŽDY KDYŽ JSME VYHOVĚLI SOUPEŘŮM, MĚLI JSME PROBLÉMY, NEBO LÉPEŘEČENO JSME PROHRÁLI. 

PROBLÉMY SE ZÁPISEM ZDE NEBUDU ŘEŠIT, ČISTĚ KDYBY NÁHODOU BUDOUCÍ SOUPEŘ  .... VŽDYŤ VÍTE.

    ZKRÁTIM TO, 8:0 PO OSMI HRÁCH, MUSÍM DODAT, ŽE JSME SE HECOVALI, KDO PRVNÍ PROHRAJE A PUSTÍ BOD SOUPEŘŮM, PO ČTYŘHRÁCH 9:1, DÁLE PROHRÁL VE 12 KOLE MIREK, A VE ČTYRNÁCTEM GŘEŠO, JINAK NEBYL PROBLÉM. VÝHRA 15:3 JE JEDNOZNAČNÁ, NIC KRÁSNĚJŠIHO JSME SI NEMOHLI NADĚLIT NA VÁNOCE.

 

BODY za náš tým:

LYSEK Martin - 4/4 (x bodů z x zápasů), ZWRTEK Roman - 2/2, JOCHYMEK Henryk - 3/3, KROP Mirek - 3/4, SEK Milan - 1/1 , PLACZEK Řehoř - 1/2

čtyřhra - Sek, Szotkowski + Lysek, Jochymek - 0, kriket - Jochymek,  Szotkowski +  Lysek , Sek - 1

    

 

 

11 KOLO

SUPI B DOLNÍ BENEŠOV    10    :    8    BAD BOYS JABLUNKOV

14.12.2014 jsme zajížděli k soupeři z čela tabulky. Domácí jsou v průběžném pořadí na druhém místě se stejným bodovým ziskem jako první Brooklyn Bulls Havířov. Tedy soupeř nad míru těžký. Začátek utkání je však vyrovnaný, hrajeme v dobrém tempu a především uvolněně, s chutí. První čtyřka končí za stavu 2:2, vítězí Roman a Henryk. Další čtverka je dokonce překvapivě v naší réžii a vedeme 3:5 u favorita (vítězí opět Roman, Henryk a také Milan. Martin měl skvěle nabito, ale neproměnil). Jdeme na týmové hry a bohužel, opět se potvrzuje, že jsou naší slabinou. Soupeř vítězí 2x 2:0 a je srovnáno. Další čtverka patří soupeři, který vítězí 3:1 a rázem prohráváme 8:6 (konečně zabral Martin, velká škoda skvěle rozehraného utkání Henryka, který první leg ukončil v 5. kole a měl poté šanci bodovat....smůla) Poslední čtverka začíná, nemáme co ztratit. Milan jasná prohra a soupeř  vede 9:6, Henryk skvěle výhra 2:0 a snížení na 9:7, Martin super, vítězí 2:1 a snižuje na 9:8 !!! Urveme aspoň bod ? Nebo více? Nebo nic...? Roman hrál dobře, bojoval, ale opět zradila koncovka. První leg měl velkou šanci, soupeře přehrál, ale nezavřel. Ve druhém legu jej soupeř přejel, prohra a jedeme domů po výborném výkonu bez bodů ale s vlekou dávkou sebevědomí.

 

KLADY UTKÁNÍ:

 • vynikající výkon Henryka ( ukončení v 5. kole, 2 x 170+, 2 x 133+, 12 x 95+, zatím nej výkon sezóny)
 • vyrovnaný týmový výkon proti špičkovému soupeři
 • bojovnost týmu až do posledního legu - šance na výhru končí až desátým bodem soupeře

ZÁPORY UTKÁNÍ

 • týmové hry (opět špatně, myslím si, že nás stály min. bod do tabulky, ne-li více...:-( )
 • špatné střídání - spíše nestřídání. Na poslední čtyřku měl jít Láďa, Milan byl již "unaven"

BODY za náš tým:

LYSEK Martin - 2/4 (x bodů z x zápasů), ZWRTEK Roman - 2/4, JOCHYMEK Henryk - 3/4, SEK Milan - 1/4 ,

čtyřhra - Sek, Zwrtek + Lysek, Jochymek - 0, kriket - Jochymek, Zwrtek +  Szotkowski, Sek - 0

Podrobnosti utkání - viz. rubrika Zápisy

 

10 KOLO

BAD BOYS JABLUNKOV    7    :    11    JESTŘABÍ 99 OSTRAVA

    DEN PŘED ZAPASEM, MI KAPITAN SOUPEŘU VOLAL JESTLI BY JSME NEMOHLI HRÁT DŘÍV ASPOŇ O HODINU. PTAL JSEM SE VŠECH HRÁČU. NIKDO NEBYL PROTI. TOLIK ÚVOD.

    HRA ZAČALA VE ČTYŘI A JAKO BY TO BYLA KOPIE MINULE HRY, ALE V OPAČNÉM GARDU. 1:3, 1:7, PO ČTYŘHRÁCH 2:8, 5:9 AŽ NA KONEČNÝCH 7:11. JE TŘEBA ŘÍCT, ŽE SOUPEŘI ZAČALI HRÁT NAD OČEKÁVÁNÍ DOBŘE, ZAVIRAČKA V ŠESTÉM KOLE BYLA SKORO NORMOU. V DRUHE PULI JSME SE VZPAMATOVALI A ZAČALI SNÍŽOVAT SKORE, BOHUŽEL POZDĚ. PO ZÁPASE MI KLUCI VYČETLI, ŽE TO JE PROTO ŽE JME ZAČALI DŘÍVE A VŠICHNI SE NEMOHLI ŘÁDNĚ ROZEHRÁT. NO CO DODAT, VÍC TRÉNOVAT A NEHLEDAT CHYBU V DRUHÝCH.

 

9 KOLO

VIRUS OPAVA    5    :    13    BAD BOYS JABLUNKOV

    HRÁLO SE NÁM DOBŘE, SICE JSME BYLI PŘEKVAPENI MÍSTEM K SEZENÍ, STŮL BYL MEZI ODHODOVOU ČÁROU A AUTOMATY. NÁM TO SICE NEVADILO, ALE POZDĚJI SOUPEŘI POUKAZOVALI, ŽE HRÁČ PO OHOZENI JDE KE SVÉMU STOLU, ASI TO BYLO PRO VÝSLEDEK HRY.

    TAK KE HŘE: PO ČTYŘECH HRÁCH 0:4, PO OSMI HRÁCH 2:6, ČTYŘHRY 3:7, VE ČTRNÁCTE HŘE 4:10 AŽ NA KONEČNÝCH 5:13

 

8 KOLO

BAD BOYS JABLUNKOV    13    :    5    RIO TAZMAN KINGS OSTRAVA

    PO PŘDEŠLÝCH VÝHRACH JSME BYLI NATĚŠENÍ, V KLIDU A V POHODĚ, V HERNÍ POHODĚ. SOUPEŘI PŘIŠLI DOST POZDĚ, ALE PO PÁR MINUTACH HRA ZAČALA. PRVNI DVĚ HRY HEŇO I MARTIN PROHRALI, ZVLÁŠTĚ U MARTINA, KTERÝ PŘIŠEL NA ZÁPAS SE ZABLOKOVANÝMI ZÁDY, TO BYLO PŘEKVAPENÍ. SOUPEŘ ŘEK K MARTINOVE HŘE: "TOHLE JE JEJICH NEJLEPŠÍ HRÁČ? TAK SE NEMAMA ČEHO BÁT." DALŠÍ HRA MARTINA BYLA UŽ O NĚČEM JINEM, PRVNÍ LEG ZAVŘEL V PATEM KOLE, SOUPEŘ MU ALE TO VRÁTIL A TAKÉ ZAVŘEL V PATEM KOLE A TEN TŘETÍ LEG UŽ MARTIN NEPUSTIL. PAK HRA UŽ ŠLA JEN V NAŠÍ REŽII, JEN V SEDME HŘE MIREK PROHRAL ZÁPAS, AŽ DO SEDUMNÁCTE HRY, KDY UŽ JSME VEDLI 13:3. ZKRÁTKA POSLEDNÍ DVĚ HRY ZVITĚZILI SOUPEŘI, JÁ BYCH ŘEK VÍC ALKOHOLU, HRÁČI PRY NEMĚLI ŘÁDNOU MOTIVACI.

ALE JAK SE ŘÍKÁ HISTORIE SE NEPTÁ.

 

7 KOLO

MANICI FÝDEK MÍSTEK    8    :    10    BAD BOYS JABLUNKOV

    NA ZAPASE JSEM NEBYL, ALE PRY BYLA TO PARÁDA.

 

6 KOLO

BAD BOYS JABLUNKOV    10    :    8    BULL-DO-ZER´S HAVÍŘOV

    DOMA, VŠICHNI PŘIŠLI DŘÍV A ROZHAZOVALI SE, PAK PÁR ZAPASU MEZI SEBOU, KLASIKA. SOUPEŘ PŘIJEL KOLEM ŠESTI, A ZA CHVÍLI JSME HRÁLI. BYL SE NA NÁS PODÍVAT RADIM ZE STINGS MOSTY A FANDIL NÁM, A FANDIL DOBŘE.

ZÁPAS ZAČAL NEZVYKLE DOBŘE A AŽ PŘÍLIŠ LEHCE. PÁTY ZÁPAS 4:1 A PAK ... OSMY UŽ 4:4, KONEČNĚ JSME VYHRALI OBĚ ČTYŘHRY DVA NULA, 6:4, PAK SE TO PŘEVALOVALO, STÁLE NÁS DOTAHOVALI A TO DOST TĚSNĚ, AŽ NA 15 KOLO 9:6, PAK UŽ STAČILO VYHRÁT JEN JEDEN ZÁPAS, NA ŘADĚ BYL MIREK, JÁ A JAKO POSLEDNÍ ROMAN. BOHUŽEL MIREK I JÁ JSME PROHRÁLI, NAKONEC ROMAN DÁL TEN POSLEDNÍ A DESÁTÝ BOD. DÍKY MU ZA TO.

 

5 KOLO

PREDATORS OPAVA    10    :    8    BAD BOYS JABLUNKOV

    NO, HRALI JSME A PROHRALI, ALE ŘEK BYCH, VE HŘE JSME BYLI LEPŠÍ, JEN TA ZAVÍRAČKA, TO UŽ NEBYLO ANI K SMÍCHU, TO BYLO K PLÁČI. OPRAVDU, KDO NEVIDĚL, NEUVĚŘÍ, CO VŠE SE DA ZADODIT. MÍT NACHYSTANOU ZAVIRAČKU V ŠESTÉM KOLE A SOUPEŘ ZAVŘE V TŘINACTÉM ??? SOUPEŘ VYHRÁL JEN DVA ZÁPASY 2:0, ZBYTEK SE HRÁL NA TŘI LEGY, VŽDYŤ O TOM SVĚDČÍ I ODEHRANÉ LEGY 26:24

 

4 KOLO

BAD BOYS JABLUNKOV    10    :    9    ALFA FRÝDEK-MÍSTEK

    VYROVNANÝ ZÁPAS, DOSLOVA. 1:1, 2:2, 3:3, 4:4, OBĚ ČTYŘHRY JSME OPĚT PROHRALI, ŠKODA, ALE PAK SE HRA VRÁTILA ZPĚT DO REMÍZY, 7:7, 8:8, A KONEČNÝCH 9:9. NAKONEC PŘECE JENOM JSME TEN DRUHÝ BOD DALI.

    PŘEKVAPILY MĚ DVĚ VĚCI, JEDNAK NÁVŠTĚVNOST, ZAČALI CHODIT SE DIVAT NA ZÁPAS STÁLE VÍC LIDÍ, TENTOKRÁT NĚKTEŘÍ MUSELI STÁT KOLEM STĚNY. DRUHÉ MILÉ PŘEKVAPENÍ BYL LÁĎA A JEHO CRICKET, KTERÝ HRÁL S MARTINEM A PRVNÍ LEG VYHRÁLI, SICE PAK TEN DRUHÝ NÉ, ALE PŘESTO HRÁL NAD OČEKAVÁNÍ.

A ŘEHOŘ ??? ODEŠEL V POLOVINĚ ZUTKÁNÍ BEZ VYSVĚTLENÍ, BEZ ROZLOUČENÍ.

   

   

 

3 KOLO

VYHÝBKA BOHUMÍN    11    :    4    BAD BOYS JABLUNKOV

    NA ZAČÁTKU ZÁPASU UŽ TO VYPADALO, ŽE JSME SE CHYTLI A VYHRAJEM, PO ČTYŘHRÁCH 2:2, PAK ROMAN UKLOUZL A V OSMEM KOLE 5:3, NA ČTYŘHRY SIVĚŘÍME, 501 VÝHRA 1:2, ALE CRICKET 2:1, ŠKODA MOHLO TO BÝT VYROVNÁNE. V DALŠÍCH OSMI HRÁCH VYHRALI JEN PO JEDNOM ZÁPASE MIREK, HEŇO A MARTIN.

    NEVÍM, JESTLI TO BYL ZÁMĚR, KDYŽ JSME PŘIJELI, CHTĚLI ZÁPAS U NÁS PŘELOŽIT, PO CHVILI DOHADOVÁNÍ NÁVRH STÁHLI A SOUHLASILI JEN SE ZMĚNOU ČASU, A PAK PO ČTYŘHRÁCH ZASE CHTĚLI ZMĚNIT POŘADÍ HRÁČŮ Z DŮVODU ODJEZDU DANEHO HRÁČE, ALE TO VĚDĚLI OD ZAČÁTKU, KLIDNĚ MOHLI TOHOTO HRÁČE NAPSÁT NA POZICI Č. 1 A NE AŽ NA Č. 3. NECHCI NIKOMU UBLÍŽIT, ALE ŽE BY BYLI TAK NEZKUŠENÍ???

   

 

2 KOLO

BAD BOYS JABLUNKOV    6    :    12    ORLI ZÁTIŠÍ ORLOVA

    DRUHY ZÁPAS, DRUHA PROHA. DÍVÁM SE NA ZÁPIS, ASI JE PRAVDA, ŽE ČTYŘHRY ROZHODUJI O ZÁPASE, OBA JSME PROHRALI. PO ČTVRTE HŘE 2.2, PO OSME 3:5, ČTYŘHRY UŽ 3:7, AŽ NA KONEČNYCH 6:12,.

OD SOUPEŘU JSME DOSTALI "POCHVALU": MYSLELI JSME SI, ŽE TO U VÁS BUDE SNAŽŠÍ A DOST JSTE NÁS POTRAPILI. SNAD SI, ALE NEMYSLITE, ŽE KDYŽ JSTE VYHRALI 2 LIGU, TAK SI Z VÁS VŠICHNI TADY SEDNOU NA ZADEK, VĚTŠINA HRAJE PRVNÍ LIGU VÍC LET, SBÍREJTE ZKUŠENOSTI A HRAJTE.

OSOBNĚ SI MYSLÍM, JSME DOBŘÍ, ALE PŘED PŮLROKEM TO BYL TÝM. TEŤ HRAJEME, POLOVINA DRUŽSTVA MA JINÉ ZÁJMY, ZVLÁŠTĚ KDYŽ PROHRAVÁME, NĚKTEŘÍ NEVĚDÍ ANI JAK A KOLIK SKONČIL DANÝ ZÁPAS. TAK TO CÍTÍM JÁ, MILAN KAPITÁN.

 

 

1 KOLO

 

BROOKLYN BULĽS HAVÍŘOV    16    :    2    BAD BOYS JABLUNKOV

    PRVNÍ ZÁPAS, NEVÍM CO JSME SI MYSLELI, ŽE TO PŮJDE SAMO, NÉ, NÉ A NÉ. UŽ JEDNOU NÁS PORAZILI, TAK PROČ NÁS TO ZASKOČILO. SOUPEŘ HRÁL TO CO POTŘEBOVAL, JAK ŘEK MICHAL A DOKAZAL TO V POSLEDNÍ HŘE S MARTINEM, TEN ZAVŘEL NÁŠ HRÁČ V 6 KOLE A SOUPEŘ UKÁZAL SVOU SÍLU A DRUHÝ I TŘETÍ LEG ZAVŘEL V 5 KOLE. BYLA TO KRÁSNÁ HRA.

DOST O PROHŘE, DOPÍŠI TOTO A JDU TRÉNOVAT.