Sezóna 2015-2016

 

 

30. KOLO

 

DC Maníci FRÝDEK-MÍSTEK  12 : 6  DC Bad Boys JABLUNKOV

 

    V neděli po polední jsme vyrazili k poslednímu utkání této ligové sezóny, do Frýdku-Místku k vedoucímu celku soutěže Maníkům z Frýdku-Místku. Cesta příjemná, nějaká ta štamprle a veselá nálada. Ve Frýdku-Místku jsme ocenili nově vytvořenou hernu Maníků, která je opravdu velmi pěkna. Po nutném rozehřátí u terčů jsme chtěli zkusit Maníky potrápit a získat aspoň bodík pro jistotu uhájení našeho 6 místa před Tazmany z Ostravy, kteří měli také soupeře velmi těžkého - Predátory z Opavy.

    Začali jsme první singly a nutno říci, že celkem velmi dobře. Stav byl po těhto 2:2 a mohlo být i lépe, kdyby Henryk dokázal vyhrát slibně se vyvíjející zápas. Vyhráli Mirek Krop a Roman Zwytrek.   

    Druhá serie singlů byla pro nás pohromou.....štěstí se přiklonilo k Maníkům, kdy dokázali uhrát i ta nejhorší utkání kde tahali za kratší konec...třikrát jsme padli 2:1 a rázem prohrávali 6:2...a to bylo zlé. Především dably nám dělaly potíže...prostě to létalo okolo, jako by ty terče Maníci měli očarované.

    Doufali jsme alespoň v částečný úspěch v týmových hrách. Čtyřhra však ukázala, jak jsou Manící dobří. Zahráli jsme výborně, ale musí se zavřít hned. Maníkům stačí dvě šipky na chystání a ta třetí, byť by šlo o bull ukončuje. Tak jak nám to předvedl Kuba Mandýs, byť jsme vedli, měli dvě šipky na D16, Kuba zavřel stovku bullem....V kriketu se konečně po nepovedených dvouhrách ukázal Martin Lysek, který hodil bingo v D Bull, ale i tak to bylo málo, když vedle Roman zaostal a ve třetím legu byli zase Maníci lepší.... Stav po týmovkách 8:2 nevěštil nic dobrého.

    Třetí serii singlů zahájil Mirek s Henrykem a nutno dodat, že náš výkon stoupal. Oba jsme vyhráli 1:2 a mírně zkorigovali stav. Čekali jsme, že se konečně probudí Martin a snad i Roman zaboduje.....bohužel, na obou bylo vidět menší tréninkový příděl, než by slušel a oba prohráli....což znamenalo naší porážku.

    Poslední serie singlů přinesla střídání na straně domácích, kteří se již těšili z mistrovského titulu...přesto jsme nic nezabalili a hráli do konce. Mirek vyhrál se střídajícím Vříčanem 1:2 a Henryk porazil Pavla Polacha 0:2, kdy se mu povedlo ukončit 2 leg patnáctou šipkou...pěkná hra. Bohužel, ani Martin a ani Roman opět nebodovali a tak se stav zastavil na číslech 12:6 pro domácí, kteří bouřlivě slavili mistrovský titul. Domacím jsme ze srdce blahopřáli, vypili po achtlíčku zelené a fičeli domů s vědomím, že naštěstí Predátoři jasně udolali Tazmany, kterým zjevně v závěru nevydržela taková forma, jakou se prezentovali nejprve u nás v Jablunkově a pak doma z Havířovem.

    My jsme cestou slavili i když jsme prohráli...a to náš historicky nejlepší ligový výsledek všech dob - šesté místo 1. ligy UŠO MSK !!!!!!!!!!!!!!

Myslím, že jsme si za celkem vyrovnané výkony v průběhu celé sezóny toto umístění plně zasloužili, naproti tomu, že jsme vyloženě "maloklub" a mnozí by nás před začátkem ligy na toto místo nepasovali, ba možná ani na první desítku. Přesto jsme dokázali, že šipky hrát umíme a věřím, že se všichni ještě můžeme zlepšovat tak, jak to dokázal Mirek Krop, který v tété sezóně ohromně vyrostl. Oporou byl nám Martin, kteremu, bohužel, nevyšel zcela závěr sezóny dle představ, když nesehnal lepidlo, aby si pověsil doma tréninkový terč....:-). Dobře zahrál Roman, ale jeho vyníkající výkony a plné bodové zisky byly často doprovázeny propady na nulu bez bodového zisku. Více se asi čekalo do Henryka, který měl solidní začátek, ale pak se zadrhl, opět se vrátil k lepšímu až v závěru sezóny. Přesto věřím, že se zlepším a v příští sezóně mnohé překvapím...:-). Mnohem více se čekalo od Milana....šanci dostal, ale pracovní vytížení a měně treninku se na něm podepsalo. Nakonec si vykloubil rameno a bude mít co dělat se dostat zpět do začátku sezóny nové. Láďa to je naše jistota...:-)...až začne trénovat, tak nás všechny schová do kapsy...:-)!

    Těšíme se na záverečný turnaj sezóny, předání pohárů a vyhodnocení, která má být 2.7.2016 v rest. Rubín v Ostravě " U Ozdince".

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/0 slabé, Krop -4/3 excelentní, Jochymek - 4/2 - výborný,  Zwyrtek- 4/1 - slabé

čtyřhra:  Jochymek*Lysek - 0 leg + Krop*Zwyrtek - 0 legy

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 0 legy

 

DC Sport Partay Pub OSTRAVA: Příhoda - 3/2, Vilagi-3/1, Krol-4/4, Mandys-4/3, Polach-1/0, Vříčan-1/0 

 

 

 

29. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV  15 : 3  DC Sport Partay Pub OSTRAVA

 

    Ve středu navečer jsme přivítali soupeře z kategorie relativně slabších a to Patry PUB Ostrava, kteří jsou předposlední. Záměrně píšu relativně slabších, když je známo, že i kluci z Partay si umí na soupeře vyšlápnout. Bohužel, soupeř přijel ve trojku, což signalizuje, že kluci mají opravdu potíže a sestup do nižší ligy je jen logickým vyústěním těchto potíží.

    Jelikož soupeř přijel ve trojku a nemajíc tedy obavy o konečný výlsedek nasazuji od začátku Milana. Začínáme a jako v domácím prostředí a dobrém výkonu u Supů bereme soupeře hákem. Stav po prvních singlech jasný, 4:0, k tomu další 3 body K.O. tak že soupeř opravdu moc šancí na výhru mít nebude.

    Druhá serie singlů a bojující soupeř jednou vítězí, kdy po vyrovnané hře padl Milan. Stav 7:1 a jde se na týmové hry.

    Do čtyřhry nastupuje již i Láďa a s Milanem jdou zkusit štěstí. Soupeř však povzbuzen výhrou v singlu jim bere leg a tak nastupuje naše druhá dvojka, Henryk a střídající Roman. Bohužel, ani tito dva nedokázali soupeře zastavit a tak jde čtyřhra překvapivě za soupeřem.

    Po prohrané čtyřhre vrhám do kriketu silnou dvojku Martin+Mirek. A samozřejmě nezklamali, berou bod, druhý je K.O. a kriket je náš. Stav 8:2.

    Do třetí serie singlů střídáme. Martin pouští do hry Romana a já přenechávám pozici Láďovi. Mirek a Milan zůstávají. Začíná Roman, ale je studený a dobře rozehraný soupeř jej udolová 1:2. Byl to vyrovnaný zápas. Vedle Mirek naopak vítězí 2:1 a stav je tedy 9:3 a jelikož je soupeř ve třech tak již 10:3 a body jsou doma, dnes opravdu povinné. Milan zabojhoval a otočil utkání na 2:1.

    Poslední singly jsme odehráli ve velke pohodě a jen dokrašlili skóre. Pro soupeře těžká situace, když hraje ve třech.... Povinné vítězství a zatím držíme 6. místo! Před sezónou by to tipoval asi jen málo kdo a my uděláme v posledním kole všechno proto, abychom byli leadru tabulky, týmu Maníků z Frýdku, důstojným soupeřem. Faktem je, že předposlední kolo a i poslední bude hodně zajímavé. Maníci hraji s Kingy a v Třinci jim nebude lehko, kdež to Predátoři jen čekají na jejich zaváhání....a maji soupeře hratelného Hornets Bohumín. A kdo ví, třeba rozhodne až poslední kolo....jak my tak i Tazmani jsme schopni soupeře potrápit. Uvidíme, jak dopadnou nedělní utkání....

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 2/2 výborný, Krop -4/4 excelentní, Jochymek - 2/2 - výborný, Sek- 4/3- výborný, Zwyrtek- 2/1 - dobrý, Szotkowski - 2/2 - výborný

čtyřhra:  Jochymek*Zwyrtek - 1 leg + Sek*Szotkowski - 0 legy

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Sek*Jochymek - 1 legy

 

DC Sport Partay Pub OSTRAVA: Procházka - 4/1, Petrák-4/1, Bláha-4/0, 

 

 

 

28. KOLO

 

DC Supi "B" DOLNÍ BENEŠOV  10 : 8  DC Bad Boys JABLUNKOV

 

    V neděli v poledne jsme se vypravili do Dolního Benešova k dalšímu utkání extraligy MSK UŠO. Čekal nás soupeř těžký, se kterým máme zápornou bilanci. Supy jsme porazili pouze jednou doma v prodloužení, jinak nám vždy chyběla pověstná kapka štěstí.....v neděli jsme to chtěli změnit, i když jsme si plně byli vědomí síly soupeře. Cesta v pohodě podpořená ladícím nápojem, po příjezdu již Supi ve trojku pilně trénovali. Ihned jsme se dotázali na výsledek jejich předchozí dohrávky 25. kola s Rio Tazman, která nás zajímá a dozvěděli jsme se, že Supi vyhráli 10:8. Mimochodem, do dnešního dne není výsledek ani jedním z týmu zadán a tak tabulka "pravdy" LŽE.

    Rozházení na terč a jdeme na věc. Začínají první singly. Za nás nastupuje Martin a Mirek, za soupeře Gaidečka a Dominik. Marit udolal Romana, avšak Mirek podlehl výtečnému Gajdovi. Nastupuje Henryk a Roman. Henryk se pomalu rozjíždí...střízlivý řidič a tak to jde ztuha...přesto po zlepšené hře v druhé sadě vítězí 0:2 nad Lukášem. Vedle bojuje skvěle Roman s Reném Vinárkem, je to bitva, kterou pro sebe, přiznejme šťastně, ale profesionálně uzavřením 97 na 3 šipky, bere domácí borec. Stav 2:2. Bude to zřejmě pěkný nápor na nervy.

    Druhá serie dvouher v obráceném gardu. Martin nestačil na dnes famózního Gajdu - 2:0, nic méně Mirek se vzepjal a obrací zápas s Dominikem a vítězí. Je srovnáno. Na plac jde Henryk a bojuje statečně s Vinárkem, ale chybí asi trochu uklidňovací tekutiny...prohra 2:1 mrzí. Roman po výborném výkonu nestačil na Dubělčíka, který zahrál parádní šipky v obou lezích - 2:0 a tak nám soupeř odskakuje 5:3.

    Zápas je však teprve na začátku a tak jdeme s hlavou vzhůru ke čtyřhrám. Martin+Henryk v Vinárek+Gaidečka, Mirek+Roman v Dubělčík+Dominik. Je to bitva na obou terčích. Martin z Henrykem zaskočili parádní hrou Reného s Gajdou a berou leg. Mirek s Romanem jsou rovněž lepší, ale ani 7 šipek na DO jim nestačí a prohrávají. Rozhodující leg. Vyjímečně v něm Henryk dost dlouho drží naše šance na bod, ale Martina opustilo hráčské štěstí, čehož soupeř rychle využívá a bere bod....tato porážka nemusela být a mrzí....

    Kriket - Marti+Mirek v Gaidečka+Dominik, Henryk+Roman v Vinárek+Kučera. Jdeme do toho znovu, s klidem a po hlavě a tentokrát jsme na obou terčích lepšími. Každá dvojice bere leg a máme bod. Stav po týmovkách 6:4 pro domácí. Pořád si drží náskok, ale my se nevzdáváme.

    Třetí serie singlů a další parádní bitvy. Henryk bojuje s Gajdou, který je dnes fakt v laufu, v prvním legu má nabitu na 4. kolo...přesto měl Henryk šanci Do, nedal. Následně srovnává na 1:1, ale další bingo Petra, již druhé v tomto utkání, mu dává potřebný náskok a klid, čehož využívá. 2:1. Vedle bojuje Roman s Dominikem Romanem a konečně boduje. Po boji 1:2. Nastupuje Mirek a Martin a oba po parádním výkonu a tuhém boji vítězí 1:2! A je srovnáno. Rozhodnou poslední singly.

    Roman nastupuje proti Gajdečkovi a ten je dnes k nezastavení, přesto měl Roman šanci to vyhrát, ach ty dably....prohra 2:1. Vedle bojuje Henryk s Dominikem vede 1:0, ale soupeř se neskutečně vzepjal a po dnes svém nej výkonu vítězí 2:1..to je škody....Snad ještě kluci zabojují. Mirek hraje s Vinárkem a hraje parádně, vítězí 0:2!. Vedle Martin bojuje s Kučerou, stav 1:1 a domácí Marek Kučera opět zahrál dnes svůj best of zápas...Martin je přesto dřív na DO, ale má jednu šipku a ta míjí. Soupeř nekompromisně trestá...2:1 a náš zmar. Porážka 10:8, legy 24:23.....

    Co říct k zápasu po tak těsné porážce, soupeř byl prostě šťastnější, nic víc. Za předvedenou hru se nemusíme stydět a věřím, že se můžeme ještě zlepšovat. Ve středu nás čeká Předposlední Partay a to musí být tři body. Šesté místo by bylo pro nás velkým úspěchem, ale čekají nás ještě dvě kola a v tom posledním jedeme na přímo ohnivou půdu zatímního lídra soutěže Maníků z Frýdku-Místku.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/2 dobrý, Krop -4/3 výborný, Jochymek - 4/1 - dobrý, Zwyrtek - 4/1 - dobrý

čtyřhra:  Jochymek*Lysek - 1 leg + Krop*Zwyrtek - 0 legy

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 legy

 

DC Supi "B" DOLNÍ BEBEŠOV: Gaidečka - 4/4, Dominik-4/1, Vinárek-4/2, Dubělčík-2/1, Kučera-2/1

     

 

27. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV  7 : 11  DC Rio Doctors Tazman OSTRAVA

 

 

    Ve středu v podvečer jsme přivítali na domácích terčích soupeře pro nás nepříjemného a zdatného, který nám vždy bere a ostatním přiměřeně rozdává....Rio Tazman Ostrava. Každopádně jde o soupeře, který nás stíhá a ač je za námi v tabulce pravdy, rád by nás předstihl. Tudíž důležitý zápas pravdy. Před zápasem veselo, příprava řádná, snad bude i po zápase veselo....

    Soupeř dorazil kompletní, tedy v nejsilnější sestavě. A tak se dá očekávat pořádná bitva. Po rozházení všech hráčů začínáme....

    První singly obstarali za domaácí Martin s Henrykem, za soupeře Štěpánek a Samec. A hra od začátku na úrovni. Martin bohužel pohořel na dablech a prohrál 0:2, naproti tomu Henryk ve vyrovnané bitvě potvrdil lepší formu v posledních zápasech a zdolal Pavla Samce 2:1. Mirek v poslední době naprosto spolehlivý a přesný poráží Bajnara 2:0, avšak Roman podlehl Harvišovi 1:2, kdy jej zradily dably. Co bylo možno vydedukovat z úvody - jediné, půjde o vyrovnaný souboj.

    Druhé singly v obráceném gardu. Martin s Pavlem Samcem předvedli krásný zápas, bohužel se špatným koncem pro nás. Pavel Samec ukončil 2 x v šestém neomylně a ač byl Martin již také v 6 připraven, jedna šipka chyběla....porážka. Vedle si po výborné hře poradil Henryk se Štěpánkem 2:0. Mirek Krop opět výborně a výhra s Harvišem 2:0, avšak Roman nepotvrdil brejk a podlehl opět na dablech 1:2.... pro mě je to špatný signál. Opory dnes nesjou v pohodě....

    Týmové hry napoví, jak jsme na tom. Za nás na čtyřhru Mirek+Henryk a Martin+Roman. Soupeř nutno uvést hrál moc dobře, vysoké náhozy jej držely ve vedení, které si udrželi až k dablu, který bezchybně proměnily obě dvojice...naše poržka 2:0. Snad nás kriket nakopne...Dvojice pro kriket Mirek+Martin a Henryk+Roman. Je to bitva o každou šipku po puntíky i skóre. Výborně hrající Henryk udržel Harviše a vytáhl Romana k lepší pohodě, bereme leg. Vedle Martin poslední šipkou přepisuje soupeře ve skóre a máme bod! Skóre srovnáno 5:5. Je to pekelná bitva...komu vyjde závěr?

    Třetí serie singlů. Martin s Henrykem jsdou na to. Tentokrát je Martin úspěšný a vítězí 2:0, koneně! Bohužel Henryk uvadl ajeho šipky těsně míjející tripl nemohly, ač poctivé, stačit na troubícího Bajnara...prohra 0:2. A je opět srovnáno. Nastupuje Mirek s Romanem. Parádní hry, které ve své body bohužel přetavil soupeř. Pavel Samec se rozehrál k vynikající hře a zdolal i Mirka, a nejvíce mrzí další porážka Romana 1:2....ach ty dably....soupeř má brejk....zvedneme se ještě?

    Poslední singly. Martin hraje s Bajnarem, ten podává svůj dnes top výkon a Martin opět prohrává....a to je špatně. Vedle hraje Henryk s Harvišem, oba pískají jak na lesy...Kasmil i Henryk mají nachystáno na 6 kolo a Kamil dává...další leg je obdobný, ba ještě lepší, Kamil pálí a končí 5. kolo! Těžko tomu vzdorovat. Paradní výkon soupeře a naš zmar...porážka je na světě. Nastupuje Mirek a po parádní hře podpořené 2 x bingo vítězí 2:0, bohužel, je to už jen úprava sóre. Roman potvrzuje svůj dnešní zmar další porážkou, kdy tentokrát se výkonu soupeře ani nepřiblížil.

    Porážka mrzí, ale je třeba uznat sílu soupeře, který se po dvou třetinách utkání rozehrál k vynikajícím výkonům. Výkony Pavla Samce a Kamila Harviše vzávěru byly ozdobou utkání. My se snažili, ale tentokrát byl soupeř lepší, vyrovnanější a zaslouženě bral body, když v našem týmu se silně nedařilo jak Martinovi, tak hlavně Romanovi, který po exceletním výkonu v Hornetu svou formu nepotvrdil. A tak boj o šestou příčku v tabulce je otevřený a neustále jej máme ve vlastních rukou. Já pevně věřím, že se konsolidujeme a nějaké bodíky v posledních třech utkáních ještě přidáme a šestou příčku před pronásledovateli z Těšína a Ostravy uhájíme.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/1 slabý, Krop -4/3 výborný, Jochymek - 4/2 - dobrý, Zwyrtek - 4/0 - slabý

čtyřhra:  Jochymek*Krop - 0 legy + Lysek*Zwyrtek - 0 legy

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 legy

 

DC Rio Docrots Tazman OSTRAVA: Bajnar - 4/3, Harviš-4/2, Štěpánek-4/2, Samec -4/3

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

 

 

26. KOLO

 

DC Hornetrs BOHUMÍN  5 : 13  DC Bad Boys JABLUNKOV

 

 

    V neděli večer jsme vyrazili za dalším soupeřem 1. ligy MSK, tentokrát do Bohumína k nebezpečným Sršňům, tedy Hornets Bohumín. Začátek utkání v neděli v 18:30 není moc optimální, ale není třeba to řešit, naše středa se také občas někomu nelíbí.... Přijeli jsme připravení pohodovou cestou a po mírném rozehřátí jsme nastoupili proti nebezpečným Sršňům, kterým se bezesporu v posledních utkáních hodně dařilo a tak jsme měli k soupeři potřebný respekt. Začínáme.

    Již první dvouhry jasně naznačily, jakým směrem se bude utkání vyvíjet.Jako první nastoupili Martin s Mirkem, kdy Martin po vyrovnané hře podlehl 2:1 Dudovi, naopak, Mirek po vyrovnané hře porazil Grabovského 2:1.....a tak jsme pokračovali. Henryk ve vyrovnqném utkání podlehl Veselému 2:1 a na oplátku Roman porazil Mojaka 2:1.....úvaod naprosto vyrovnaný, což potvrdilo naše očekávání.

    Druhá serie singlů přinesla obdobný vývoj s drobnými obměnami. Nejdříve Martin zvítězil s Grabowským 2:0, pak Mirek podlehl Dudovi 2:1, Henryk podlehl Mojakovi 2:1 a Roman porazil Veselého 2:1...opět naprosto vyrovnaná bitva. Kdo bude mít pevnější nervy a více štěstí?

    Týmové hry často napoví, jak to bude dál. my se u stolu povzbuzujeme rumíkem a nastupujeme ke čtyřhrám ve složení Mirek+Henryk a Martin+ Roman. Mirek s Henrykem narazili na elit. dvojici Mojak, Duda a podali vynikající výkon a brali leg. Vedle Martin s Romanem neuspěli a tak přišel na řadu rozhodující třetí leg. V něm opět Mirek s Henrykem zářili a po vynikajícím výkonu jejich zásluhou bereme bod. Kriket - naše dvojice - Martin+Mirek a Henryk+Roman. Martin s Mirekm začali dobře, avšak vedení neudrželi a podlehli. Vedle opět výborně zahrál Henryk podpořený Romanem a leg jde za nimi. Třetí, rozhodující leg začíná soupeř, ale naši opět září a hned na uvodní dvacitce píšou skore. Pokračujícíc výborný výkon a výhra v kriketu znamená vedení 4:6.

    Co přinese třetí série singlů? Nastupují dnes bezchybný Roman a Henryk, který se v týmovkách blýskl. Roman vítězí 2:0 a Henryk potvrdil stoupající pohodu a vyhrál 1:2 a když zvítězil i Martin tak máme soupeře " na lopatě". Mirek ještě svou šanci desátého bodu nevyužil a podlehl 2:1 a tak přecházíme plynule k poslední séti dvouher.

    My střídáme, odpočívat zůstává Martin, nastupuje Milan. Na plac jdou Opět Henry s Romanem a oba po pěkném výkonu vítězí 2:0 a je hotovo! Třešničku na dort přidává dalším bodem Mirek a překvapivě i "studený" Milan si poradil s dnes vynikajícím Veselým 2:1 a tak se skóre zastavuje na čísle 13 pro nás, 5 pro domácí. Máme radost s výhry a důležitých třech bodů před tžkým utkáním s Rio Tazman Ostrava.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 3/2 výborný, Krop -4/2 výborný, Jochymek - 4/2 - výborný, Zwyrtek - 4/4 - excelentní, Sek- 1/1

čtyřhra:  Jochymek*Krop - 2 legy + Lysek*Zwyrtek - 0 legy

kriket:  Lysek*Krop - 0 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 2 legy

 

DC Hornets BOHUMÍN: Duda - 4/2, Grabowski-4/0, Mojak-4/1, Veselý -4/2

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

 

25. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV  18 : 0  DC Výhybka BOHUMÍN

 

 

    Ve středu jsme po Velikonoční přestávce očekávali v domácím prostředí poslední tým tabulky, hráče Výhybky Bohumín. Těsně před začátkem utkání však dorazil pouze jejich kapitán, Pepa Mesiarik s tím, že se jeho tým bohužel nesešel a z daného důvodu nezbývá, než zápas kontumovat. Je to škoda, když všichni naši hráče obětují svůj volný čas na zápas, který se nakonec neuskuteční a především si chceme zahrát šipky, proto že je hrajeme rádi a jakákoli kontumace nás nepotěší.  Tak jsme tento čas využili alespoň k hodnotnému tréninku, ke kterému se přidal i kapitán soupeře, Pepa Mesiarik a nutno dodat, že hrál výborné šipky a měl fazónu jako hrom. Dokaázali jsme mu uzmout nějaké legy, ale na vítězství nedosáhl žáden z našich. Budiž to výzvou k tomu, abychom se neustále věnovali tréninku a chtěli se neustále zlepšovat.

    Příští utkání nás čeká na horké půdě Hornets Bohumín, kteříš to mají zřejmě skvostnou formu, neboť v předposledním kole porazili Supy z Benešova a v posledním rozdrtili Partay Ostrava dokonce 18:0 a utkání to nebude vůběc lehké. Přes to všechno, zápas začíná od nuly a je dlouhý, tudiž moudřejší budeme pozdním nedělním večerem, když zápas v Bohumíně začíná neskutečně pozdě a to v 18:30 hodin.....

 

 

 

 

24. KOLO

 

DC Orli ORLOVÁ  7 : 11  DC Bad Boys JABLUNKOV

 

 

    Po dobrém domácím výkonu proti Target Ostrava jsme na venkovní utkání do Orlové jeli s otevřeným hledím a především chutí Orlům vrátit pohárovou porážku a získat cenné tři body do tabulky potřebné k uhájení našeho pěkného umístění v tabulce pravdy - šesté příčky. Na cestu jsem se vydali řádně připraveni -jednak navigací, abychom to Orlí hnízdo neminuli a zaostřovacím nápojem, abychom dobře mířili do terče. Cesta v pohodě ubíhala, obzvláště po kruhových objezdech....po kterých vždy následovalo občerstvení.

    Dorazili jsme dostatečně včas abychom se dobře rozházeli a jde se na věc. Orli se tuto sezónu občas ani v komletu nesletí, ale na nás se vždy sletí, dnes dokonce všichni a tak se čeká bitva. Jednak jsou v domácím hnízdě a jednak je docela tlačí pata....potřebují každý bod, aby se vyhnuli případné baráži.

    Začínáme. Soupeř nasazuje ihned zkraje svou hvězdu Marka Tíce, my kontrujeme našemi esy, Mirkem a Martinem. Marek Tíc hraje velmi dobře a Mirka poráží 2:0, Martin vrací úder a vítězi ve své dvouhře 2:0, pak nastupuje Henryk s Romanem. Roman výborný výkon a výhra 2:0, Henryk nešťastně prohrává se Šeligou 2:1, kdy soupeř využil svou jedinou šipku na dabl na 100 procent. Stav 2:2, nebude to nic lehkého.

    Domácí se hecují, obzvláště, když jsou pozadu a se štěstím vítězí....Druhá serie singlů a soupeři v obráceném gardu. Souboj jedniček týmů vyznívá lépe pro Marka Tíce, který porazil po velmi dobrém výkonu Martina 2:0, bohužel neuspěl ani Mirek a také prohrává 2:0. Domácí jsou na vlně....Nastupuje Roman s Henrykem. Oba hrají velmi solidně a soupeří oplácí stejnou minci, tedy oba obírají orly o jejich péra a vítězí shodně 2:0. Stav je tedy nerozhodný 4:4 a po osmi dvouhrách jsme lepší o jeden leg - 8:9.

    Jdeme na týmové hry. Čtyřhru hrajeme následovně - Martin+Roman, Henryk+Mirek. Martin s Romanem narazili na Tíce, ale plně mu Martin, s pomocí Romana, porážku oplatil. Byli o krok lepší a svou šanci využili. Vedle září Henryk s Mirkem. Henryk je na dablu už v šestém kole, Mirek hned za ním. Ukončeno v 7 Henrykem, jasně jsme je přejeli. Čtyřhra je naše 2:0.  Criket a hrajeme Martin+Mirek, Henryk+Roman. Martin opět narazil na Tíce a ten tentokrát s pomocí Šeligy a kriket uhájil. Soupeři vyšel úplný závěr, kdy ze 6 šipek hodili 5 triplů, málo vídané, ale povede se. Henryk s Romanem jsou o krok vepředu, ale Roman neuzavírá a soupeř má lepší skóre, přesto máme vše v rukou, ale totální kolaps Henryka na středech vše rozhodl.....prohra v kriketu 2:0. Remízový stav přetrvává, je to 5:5 a jde se dál.

    Třetí serie singlů už možná něco napoví....začíná Henryk s Markem Tícem. První leg jasně pro Tíce, druhý vyrovnaný s parádním závěrem Marka, který opět využívá jedinou šipku na 100 procent. Prohra Henryka 2:0. Zato Roman okamžitě kontruje výhrou 2:0 a srovnává na 6:6. Teď by se teprve měla plně projevit naše taktika a větší kvalita. Martin jasně přehrává kapitána domácích a Mirek si poradil se Šeligou, kterého opustilo štěstí z uvodu...získáváme náskok 6:8.

    Poslední singly a napětí na čáře i za stoly roste...a stím i hlasité povzbuzování svých hráčů a také projevy nerovozity. Nastupuje Roman proti Tícovi a Henryk hraje s Krčmářem. Roman září, hraje dnes parádně a Marka Tíce poráží po dvou ukončeních v 6. kole 2:0 a máme mečbol. Henryk má nabito už v 7 kole, ale neskutečně kazí dably a leg pouští snad ve 13 kole....Vedle už pálí Mirek na desátý bod a pálí dobře, hra mu jde. Henryk bere své podání zpět a srovnává na 1:1. Mezi tím už Mirek vede 1:0 a Orli jsou na pokraji porážky. Henryk se uklidnil a Krčmáře jasmě přehráva a dokonce prví šipkou bere bod, ale až jedenáctý, kdy Mirek o pár vteřin dříve soupeře pohřbil desátým bodem. Paráda! Body jsou doma, taktika vyšla a těžký zápas jsme zvládli. Orlům se sice letos tolik nevede, ale porazili 2 x Tazmany a doma hrají vždy velmi dobře. Poslední dvouhru obstarali náhradnici, z naší strany Milan a za soupeře Pospíchal, kdy tento byl lepší Milana. Milan byl studený a střízlivý, což je pro něj nedobrá kombinace. Má můj dík, že se obětoval za volantem, kdy my jsme slavili vítězství a moje narozeniny....

    Vítězství bylo dílem celého týmu a vyšperkované excelentním výkonem Romana, který ve velkém stylu udolal i Marka Tíce. Ostatni zahráli spolehlivě a tím pádem si vezeme tři body z Orlové vůbec poprvné.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 3/2 výborný, Krop -4/2 dobrý, Jochymek - 4/2 - dobrý, Zwyrtek - 4/4 - excelentní, Sek- 1/0

čtyřhra:  Jochymek*Krop - 1 leg + Lysek*Zwyrtek - 1 legy

kriket:  Lysek*Krop - 0 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 0 leg

 

DC Orli ORLOVÁ: Tíc-4/3, Krčmář-4/1, Saj-4/0, Šeliga-4/1, Pospíchal-1/1

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

  

 

 

 

23. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV  15 : 3  DC Target OSTRAVA

 

 

    Po smolné nedělní porážce v regionálním "GOROLSKÉM" derby v Třineci jsme ve středu přivítali na domácích terčích nováčka soutěže, tým Targetu Ostrava. Tito nenápadní kluci sbírající zkušenosti z první prvoligové sezóny již několikrát zaskočili své zkušenější soupeře, a tak jsem na to celou osádku našeho týmu na to upozornil, že nás rozhodně nečeká prochzka růžovým sadem. Kluci přijeli kompletní a s řádnou sebedůvěrou.

    První dvouhry obstarali z naší strany Martin a Mirek, kteří rozhodně nezklamali a to jak předvedenou hrou, tak i bodovým ziskem. Oba zvítězili a položili základ pro další. Henryk sice podlehl Dzikovi, který mu parádně uzavřel 144, ale Roman kontroval a vedeme o tři bodíky. Stav 3:1.

    Další singly v obráceném gardu nepřinesly naštěstí žádnou změnu. Martin s Mirkem si poradili se soupeři na výbornou, Roman zdolal Dzika, kterému se již tolik nevedlo na dablu jako s Henrykem a jen Henryk zůstává za očekáváním a opět prohrává 0:2.....kde je ta forma...vedeme 6:2 a zdálo by se, že je vše jasné, ale soupeř hrál velmi dobře a jen náš opravdu výborný výkon nas držel v tomto odstupu.

    Týmove hry a my pouštíme do hry Milana a Láďu. Milan hraje s Mirkem, Láďa s Martinem. Milan se rozehrál k velmi pěknému výkonu a dokonce zavřel a máme leg. Vedle se Láďovi moc nevede, ale Martin jej táhne, má šanci na dablu o pár bodíků a využívá jej. Čtyřhra je naše. Kriket měníme a nastupuje Mirek s Martinem a Henrk s Romanem. Mirek s Martinem skvělý výkon a výhra. Henryk se dnes nemůže rozjet a jen pozvolna se dostává do obvyklé pohody...Roman výborně, pak se už rozjíždí i Henryk a berou společně leg. Kriket také náš. Stav 8:2.

    Průběžný stav nám umožňuje dvojí střídání a tak nastupují Láďa i Milan, odpočívá Roman s Henrykem, střídá i soupeř. Martin s Mirkem mají jasný úkol, poslat soupeře do míst, odkud není návratů do utkání. A to také chlapci udělali. Martin dne opravdu famózní, hra jak s partesu, bingo a šetá kola, Mirek o poznání živější a lepší než v Třinci a tak dva body jsou u nás a máme deset!!! Nastupují Láďa a Milan. Láďa se rozehřívá pomaleji, Milan jede výborně, ale opět má problém dablu. Nakonec Milan bere první leg na D1 a druhý je už plně v jeho réžii. Moc pěkné!. Láďa se se také parádně rozjel a druhý leg stejně jako Milan získává s přehledem. Je dobdré mít v týmu vyrovnaný soubor.

    Na pslední singly nastupujeme v úvodní sestavě. Skvělou podívanou nabídl souboj Martina s Dzikem. První leg v 6. kole bere Martin, druhý pro změnu v 6. kole soupeř a třetí pro změnu opět Martin, avšak již v 5. kole!!! Krásná podívaná s množstvím náhozů a parádními dably. Mirek si uhájil svůj plný bodový zisk, gratulace, Henryk výrazně zlepšil svou hru, přesto to na soupeře, kterému se dařilo téměř vše, nestačilo. Opět porážka 0:2....dnes to prostě nebylo ono, proč víme a pro příště se toho vyvarujem. V Orlech to bude doufám opět on. Roman vybojoval další vítězství a má také plný bodový zisk. Vítězství to je sice jednoznačné, ale podložené skutečně kvalitním výkonem. Soupeř hrál dobře, ale chce to ještě více zkušenosti, ale věřím, že do budoucna ještě o nich uslyšíme.

    Příšti zápas nás čeká v ptačím hnízdě orlů z Orlové. A máme jim co vracet, když nás porazili v poháru a myslím, že budeme správní Bad Boys ne jen za ten pohár......

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/4 excelentní, Krop -4/4 výborný, Jochymek - 3/0 - slabý, Zwyrtek - 3/3 - výborný, Sek- 1/1 spokojenost, Szotkowski - 1/1 - spokojenost

čtyřhra:  Sek*Krop - 1 leg + Lysek*Szotkowski - 1 legy

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

 

DC Target OSTRAVA: Dzik-4/1, Ščotka-4/1, Mokrý-4/0, Domes-4/0, Rucký-2/1

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

22. KOLO

 

DC Kings TŘINEC  11 : 7  DC Bad Boys JABLUNKOV

 

 

    Neděle 6.3. patřila dalšímu kolu 1. ligy MSK UŠO a v našem případě regionálnímu "GOROLSKÉMU" derby Kings Třinec - Bad boys Jablunkov. Soupeř postrádal především nemocného Gugu Pilcha a chyběli i další hráči, ale čtveřice domácích v čele s Rosťou Czudkem jist budila respekt. Třinečtí jsou v tabulce těsně před námi. V domácím prostředí a myslím i venku, je jen málo týmů, které Kingy (pokud jsou kompletní) dokáží porazit, či hrát s nimi rovnocennou patrii. Tuto sezónu mají potíže se scházet v TOP sestavě a dá se říci, že hrají maximálně kolektivně, tedy zapojují všechny hráče sestavy. A i přes tento fakt jsou pátým týmem tabulky. Proti nám rovněž nenastoupili v nejsilnější sestavě, ale tým maji tak vyrovnaný, že těžko řící, která sestava je TOP. Rosťa Czudek třetí hráč ligové statistiky, Pszczólka 14tý, kapitán Ficek stabilní výkony a o talentu Zdenka Habčáka není pochyb. Všichni jsme se na utkání těšili, bohužel nás našla všudypřítomná chřipková epidemie, Milan a Láďa zůstávají doma s horečkou...Nastupujeme - Martin, Mirek, Roman a já (Hneryk).

    První singly jasně určily ráz utkání. Naprosto vyrovnaná bitva o každý leg, budou rozhodovat úplné maličkosti....jako je např. DABL...:-). Začíná Martin s Mirkem a začínají dobře. Martin výhra 2:0, Mirek 2:1, pak nastupuje Henryk s Romanem a je to zase naopak, Henryk po boji podlehl Czudkovi a Roman nestašil na výborného Radka Pszszólku. Stav 2:2, legy 5:5.

    Další singly a další bitva s množstvím pěkných náhozů a zavírání první, druhou šipkou. Martin a Mirek vítězí 2:0, super! Oba hrají parádně, hlavně Martin je už opět zdráv a ve své obvyklé TOP formě. Henryk s Romanem prosti soupeřům v obrácenem gardu bohužel opět neuspěli. Henryk opět krůček, miligram štěstí...ale nebylo, prohra 1:2 na dablu. Roman, bohužel opět prohra 2:0 a to není dobré, špatný signál.... Stav 4:4, legy 8:9

    Co přinesou týmové hry? Na čtyřhru nastupujeme: Henryk+Mirek, Roman+Martin. Henryk s Mirkem přehrávají Ficka s Habčákem. Bohužel, Martin s Romanem neuspěli. Třetí leg, bitva. Soupeř má lehce navíc, Henryk sjíždí na minimum a čeká co Mirek. Soueř nevyužívá první 3 šipky, Mirek má 114 - háže T20, S 14 a D20 mijí o okraj...a soupeř trestá, vítězí 2:1 a bere bod.... Kriket hrajeme Martin+Mirek a Roman+Henryk. Matrin s Mirkem hrají parádně a přes nášup na 20 tce otáčejí zápas a vítězí. Vedle rRoman hraje výtečně, Henryk však trošku zaostává, přesto boj do poslední šipky. Henrykův finiš přišel pozdě...Výborně zahrál Zdeno Habčák. Jdeme na třetí leg. Naší hrají výtečně a dvojici soupeře k ničemu nepustí....třinečtí nezopakovali výkon z předchozího legu, naší jej ještě zvedli, soupeři dali přes 800 na skóre...naše výhra 1:2. Skóre 5:5, legy 11:12.

    Třetí serie singlů začíná....bude nějaká výraznější změna? Začíná Henryk s Romanem. Henryk se konečně předvedl, 7 a 6 kolo a výhra 2:0. Zato Roman dnes evidentně nemá svůj den.....prohra 2:0. Jdeme dál, boj gigantů začíná. Martin-Pszczólka - parádní náhozy a závěry, radost koukat. Martin vítězí 2:1, Mirek : Rosťa Czudek, stejná bitva a Mirek má obrovskou šanci ve třetím legu, Rosťa zaostl, ale ani 9 šipek Mirkoví nestačí a soupeř trestá:-( 1:2. Stav 7:7, legy 16:17 pro nás.

    Rozhodnou poslední singly, nebo bude prodloužení? Začíná Henryk s Romanem v obráceném gardu. Henryk vede 1:0, soupeř srovnává a třetí leg - dvě šipky pro Henryka...těsnota na dablu...soupeř přijel jedna šipka a bere bod. Prohra 2:1. Roman vedle stav 1:1 oba 52. Kapitán Ficek hystá, ale trefuje dabl, přesto má šanci na další dabl a další šipka - také dabl.....je to zlé, štěstí je u soupeře:-(. Stav 9:7 pro domácí a my jsme na pokraji porážky. Bude mít Martin o co hrát? Mirek bojoval statečně, ale na dablu dnes nebyl stoprocentní, soupeř byl lepší a vítězí 2:0. Očekávaný TOP souboj Martin-Rosťa tak lehce postrádal náboj, ale na hře obou to nebylo vůbec vidět. Parádní hra, moře náhozů z obou stran, stav 1:1. Ve třetím legu má Martin šanci tří šipek, kterou mu nesportovní poznámkou zhatil divák soupeře....a Rosťa trestal nekompromisně, další porážka 2:1.

    Závěr utkání nám tedy nevyšel dle představ. Myslím, že rozhodla především slabší postava našeho Romana a naopak každým utkáním se zlepšující Zdeno Habčak, který nám dokázal vzít dva body. Bitva parádní, zajímavá ve sportovním duchu. Nehráli jsme špatně, výledek je pro nás možná krutý, ale štěstí přeje prostě lepšímu. Nemáme se za co stydět a také víme, že máme pořád co zlepšovat.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek-4/3 excelentní, Krop-4/3 výborný, Jochymek-4/1- dobrý, Zwyrtek - 4/0 - slabý

čtyřhra:  Jochymek*Krop - 1 leg + Lysek*Zwyrtek - 0 legy

kriket:  Lysek*Krop - 2 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 0 leg

DC Kings TŘINEC: Ficek-4/1, Habčákl-4/2, Pszczólka-4/3, Czudek-4/4

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

21. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV  13 : 5  Sležští Rytíři ČESKÝ TĚŠÍN

 

 

    Středeční odpoledne patřilo dalšímu domácímu utkání 1. ligy  MSk v elektronických šipkách. V regionálním derby jsme uvítali soupeře nanejvýš zdatného, souseda z tabulky pravdy, tým Slezských Rytířů z Českého Těšína. Tým je veden jako nováček soutěže, ale v jeho středu je spousta hráčů s prvoligovými zkušenostni a také několik talentů ze soudeního Polska. A tak není divu, že tým se pohybuje v horní polovině tabulky, aktuálně měli Rytíři o jeden bod více, jako my na 7. příčce. Tak že nás čekal přímý souboj o šestou příčku.

    Soupeří přijeli o něco dříve, když nás požádali, aby jsme začali utkání dříve s ohledem na zaměstnání jejich hráčů. A tak jsme utkání začali před půl šestou. První singly napověděly ihned, že se bude bojovat o každou šipku a přesný hod. Jako první nastoupili Martin s Mirkem a oba předvedli parádní výkon. I přes výbornou hru soupeře dokázali oba shodně vyhrát 2:1 a to se počítá! Pořádně nás to nabudilo a nastoupivší Henryk s Romanem odvedli stejně dobrou práci, když rovněž porazili své soupeře shodně 2:1! Parádní vstup do utkání - 4:0 !

    Začíná druhá serie singlů. Vedení 4:0 může klamat, soupeř hrál dobře a teprve teď se uvidí, jak nám to jde a zda zopakujeme výkon z úvodní čtverky. Nastupuji Martin s Mirkem se soupeři v obráceném gardu. Martin, súženy teplotou na lécich bojuje, ale ve vyrovnaném utkání neposlouchal dabl a rphrál 1:2, první bod pro soupeře. Ovšem Mirek Krop, to je dnes famózní forma. Jasně vítězí 2:0 a tak držíme získaný náskok. Henryk rovněž výborně, vítězí 2:0 a navyšuje náskok. Roman však po boji podlehl 1:2 a tak je stav pro nás lichotivý 6:2.

    Týmové hry a opět boj o kždý nához. My nastupujeme - Mirek+Henryk a Martin+Roman. Jdeme na to a od počátku do soupeře bušíme dobrými náhozy. Martin s Romanem jsou vepředu a vítězí, stejně tak my jsme soupeři unikli a mirek využívá hned první šipku, tak je to správně. Vítězství 2:0. Kriket obměňujeme - Martin+Mirek a Roman+Henryk. Je to bitva jako řemen. Martin s Mirkem těsně podlehli, vedle Roman s Henrykem vítězí s přehledem. Třetí leg a znovu řež. Roman hraje skvěle, triply mu jdou samy, ale Henryk jeho výhody nezúročuje...a tak soupeř postupně získává převahu. Ale nevzdáváme se. Něco upisujeme z náskoku na "16" pak uzavíráme bull a Roman ztahuje náskok a na "15" jdeme ve skore do vedení. Soupeř však vše uzavírá s píše skóre. Přesto jsme ve vedení a Henryk musí zavřít "17", jinak nás soupeř jednou šipkou ukončí...první je v singlu, ale druhá jde do dvojky....krátký oddech, náměr a trefuje T 17 a bod je náš!!! Trošku na infarkt, ale jinak dobrý...:-). Vedeme 8:2!

     Třetí serie singlů a my chceme rozhodnout a nepustit již soupeře do hry. Nastupují nemocný Martin a ve vynikající formě hrající Mirek. Soupeř ví, že pokud neuspěje, přijde o naději na body. A tak se opět bojuje a padají parádní náhozy....Martin a Mirek opět shodně vítězí 2:1 a soupeř je na lopatkách! Pokračují další, Henryk si vybral slabší chvilku na dablu a prohrává 1:2, ale Roman vítězí 2:1 a tak navyšuje náš náskok. Vedeme 11:3.

    Poslední singly a do hry nastupuje Milan za již hodně unaveného, nemocného Martina. Milan bojuje statečně, bohužel, dalo by se říci, jako obvykle, dobrá hra podpořená náhozy a nevyužitý dabl....porážka 0:2. Mirek dnes hraje náramně, ale v posledním utkání chybělo troška štěstí na dablu k plnému bodovému zisku. Prohra 1:2 a soupeř snižuje hrozivý náskok. Na terče nastupuje Henryk s Romanem. Henryk vítězi 2:0 a Roman po boji také 2:1. Je dobojováno, Výhra 13:5 těší a take těší předvedená hra. Je třeba poděkovat nemocí nahlodanému Martinovi za body a obětavost, a je třeba vyzvednou skvělou hru Mirka Kropa, ale ostatní nezůstali pozadu. Jak Roman tak i Henryk zahráli výtečně. Povedené utkání. Je třeba vyzdvihnou i výkon soupeře, proto že i když Rytíři prohráli, tak skóre je pro ně až moc kruté, spíše víc říkají o utkání legy 30 : 19, tedy soupeř odešel 9 x poražen 2:1, tedy po tuhém boji. My jsme rádi, že jsme Rytířům oplatili těsnou a trochu smolnou porážku z Těšína a posunuli jsme se tímto před Rytíře i v tabulce. Gratulace celémy týmu za výkon a dík mladým fandům šipek za povzbuzení během utkání!

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek-3/2 výborný, Krop-4/3 excelentní, Jochymek-4/3- výborný, Zwyrtek - 4/3 - excelentní,  Sek - 1/0, Szotkowski - nenastoupil

čtyřhra:  Jochymek*Krop - 1 legy + Lysek*Zwyrtek - 1 legy

kriket:  Lysek*Krop - 0 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 2 leg

DC Sležští Rytíři ČESKÝ TĚŠÍN: Nowaczyk-4/2, Podbiol-4/1, Weissmann-4/0, Kawecki-4/2

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

 

 

20. KOLO

 

DC Rio "B" Semana OSTRAVA  5 : 13  DC Bad Boys JABLUNKOV

 

 

   Včerejší brzké nedělní odpoledne patřilo již 20. kolu 1. ligy elektronických šipek. Tentokrát jsme jeli do Ostravy, do herny Tazmanů a týmu RIO, kteráž nám, co se týče výsledků, opravdu nesvědčí, jelikož jsme ještě zde nevyhráli. Přesto jsme k zápasu nastupovali jako favorité, když mladý tým RIO "B" Semena je sice ambiciozní, ale zatím bodově zaostává a si bude mít potíže se v extralize udržet.

    Přsto jsme si cestou řekli, že se nic nepodceni, když povinné body jsou často hodně težké a v 1. lize není o překvapení nouze..... Přijeli jsme a domácí nás mile překvapili pohoštěním - výbornou pizzou! Toto je opravdu moc pěkné a určitě jakékoli pohoštění soupeře přispívá k dobré náladě a pohodě při utkání, děkujeme!

    Avšak nebyli jsme moc vděčnými hosty....utkání začalo včas a my se snažili si udělat z kraje utkání nějaký náskok a dát tak příležitost zahrát i střídajícím hráčům. Povedlo se nám to výborně, ale nemohu říci, že to bylo lehké. Kluci z RIO byli schopní pěkných náhozů a tak jsme se museli činit abojovat. Naštěstí první dvě dvouhry jsme otočili a vyhráli jak Martin, tak Roman 2:1, Mirek s Henrykem byli ještě úspěšnější, 2 x 2:0.

    Jelikož byl stav příznivý, nechali jsme odpočívat Martina a nastoupil Milan. Opět první dva singly druhé řady vyrovnané, Roman vítězí 2:1, Milan po statečném boji podlehl 2:1. Následně Henryk nepotvrdil dobrý nástup a hru z prvního utkání a prohrál 2:0, naštěstí Mirek nezaváhal a i když musel zabojovat, vyhrál 2:1, tudíž stav 6:2 v náš prospěch.

    Na čtyřhru posílám lehce obměněné páry, Mirek+Henryk, Martin+Roman. Obě dvojice své legy zvládly a vítězíme 2:0. Kriket obměňujeme nástupem Milana a to s Martinem, Roman s Henrkem. Soupeř nasazuje Šamaje a je to znát. Jejich TOP dvojice zvládá porazit Marina s Milanem, kdy Milan nestačil tempu Martina. Na druhém terči si Roman s Henrykem lehce poradili s druhou dvojici Semen. Třetí leg je vyrovnaný, nejdřív jdeme do vedení my, pak Semena, a je to zajímavé až do konce. Fakt je, že Henryk nebyl tak přesvědčivý, jako v prvním legu a soupeř nás udolal. Prohra 2:1.

    Třetí serie singlů - máme klidný náskok 7:3 a tak opět nastupuje Milan za Martina. První nastupuje Mirek s Henrykem. Mirek po boji prohrává se střídajícím Šamajem 2:, vedle Henryk po dobré hře vyhrává jasně 2:0. Pak Roman vítězí také 2:0 a máme dá Milan desítku? Hraje s dnes vynikajícím Augustínem. Přesto se ujímá vedení 1:0, soupeř srovnává na 1:1, třetí leg, Milan paráda a rychle na dablu....ale pak...nervozita a minely na dablu a nakonec trest a porážka. Chce to čas, více hrát, a ono to příjde i na dablu. Stav 5:9

    Poslední série singlů. Na oplátku hostíme kluky Rio Semena rundou zelené a nastupujeme v úvodní sestavě i s Martinem, ať nám příliš nevychladne. Začíná Henryk se Šamajem a Mirek se střídajícím Frýzou. Henryk pěkný výkon a vítězství 2:0, Mirek rovněž v pohodě 2:0, od Martina přichází rovněž 2:0 a Roman bojuje ve třetím legu s dnes nejlepším soupeřovým hráčem Tomášem Augustínem. Tomáš hraje skvěle, přesné náhozy a má jasný náskok. Roman se uklidňuje trochu pozdě a jen díky špatnému chystání Tomáše mu tento daruje 6 šipek, čehož Roman využívá a vítězí...takové jsou šipky, končí až dablem a ten je někdy začarovaný a basta. Výhra 13:5.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek-2/2 výborný, Krop-4/3 výborný, Jochymek-4/3- výborný, Zwyrtek - 4/4 - výborný,  Sek - 2/0

čtyřhra:  Jochymek*Krop - 1 legy + Lysek*Zwyrtek - 1 legy

kriket:  Lysek*Sek - 0 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

DC Rio "B" Semena OSTRAVA: Muller-2/0, Kukol-3/1, Chudoba-4/0, Augustín-4/2, Frýza - 1/0, Šmahaj- 2/1

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

 

19. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV  11 : 7  DC Virus OPAVA

 

 

   Ve středu večer jsme hostili další opavský celek - Virus Opava. Soupeř to nelehký a hlavně nevyspytatelný, takový, který dokáže své soupeře mocně potrápit a nemile překvapit. Síla Virusu se odvíjí především od formy Zbyška Výtiska. Pokud to jde jemu, zvedá se celý tým.  Oproti tomu my jsme měli pouhe dva dny na konsolidaci sil po nedělním výprasku u Predátorů. Především jsme se dohodli, že z důvodu silného pracovního vytížení převezme kapitánskou pásku do konce sezóny od Milana Henryk a také jsme se vrhli na mocný trénink. Jak v pondělí tak i v útery jsme tomu dali co šlo a uvidíme, zda nám zvýšené úsili a změny s přispěním domácího prostředí pomohou ke změně nálady a bodům.

    Počasí našeho soupeře nezaskočilo, ač v úterý bylo krásně, již ve středu večer bylo všude plno blátivého sněhu. Přesto kluci z Opavy dorazili v čas a v kompletní sestavě. My ladili formu v herně již nějaký čas před jejich příjezdem. V sestavě se objevil zpět odpočatý Mirek slavící narozeniny ...a my s ním :-). Sestava byla dána podle momentální pohody a tak nastupují Martin, Mirek, Henryk a Roman.

    Úvod zápasu nám vyšel parádně, ale v žádném případě to nebylo jednoznačné, jak naznačuje výsledek. Úvod obstaral Martin s Mirkem, oba vítězí 2:1. Boj byl však tuhý a obzvláště Martin dotáhl svůj zápas k výhře parádním závěrem. Henryk po výpadku v Predátorech šel do sebe a jednoznačně přehrál Pavla Cuce. Jen Roman po zaváhání na dablech podlehl obávanému Zbyškovi 1:2. Vedeme 3:1.

    Další serie singlů v obráceném pořadí a zlepšující se náš výkon. Martin i Mirek po dobré hře vítězi 2:0, Henryk smolně podlehl Zbyškovi 1:2, ale Roman vítězí a vedeme 6:2, což je príma. Především těší předvedená hra - koncentrace a týmový duch je zpět a hlavně, nesmíme Mirkovi pokazit narozeninovou oslavu...:-)

    Týmové hry bereme týmově a tak nastupuje do čtyřhry Láďa s Martinem a Mirek s Romanem. Láďa ze studené nohy, snažil se, a i když jej Martin mocně podporoval, na soupeře to nestačilo. Zato Mirek s Romanem zahráli výtečně a tak se jde do třetího legu. V tom jsou od počátku naši pozadu....Mirek a ani Roman nevybočují z šedí průměru a tak se soupeř našim postupně vzdaluje a to tak moc, že je poráží. Čtyřhra jde za soupeři z Opavy. V reakci na na snížení měníme sestavu a dvojice na kriket. Nově Mirek s Martinem a po staru, Henryk s Romanem. Jak se ukázalo, byla to dobrá volba. Mirek perfektně doplnil Martina a i přes vynikající výkon soupeře to naše dvojice zvládla a ustála silný tlak a vyhrála. Velmi dobře si vedli i Henryk s Romanem. Přes vlažný  Romanův začátek máme od počátku navrch, kdy soupeř neměl tak vyrovnanou dvojici. Vítězíme a kriket jde za námi. Stav 7:3.

    Ač ještě není rozhodnuto, střídáme. Odpočívá Henryk s Romanem a na terčích je střídá Láďa s Milanem. Soupeře mají více než zdatné, Březina a Uvíra. Přesto věřím, že kluci se předvedou v dobrém světle. Začínají Martin s Mirkem. Martin po litém boji podlehl dne se neustále se zlepšujícímu a majícímu potřebné štěsti Zbyškovi 1:2, Mirek vítězí jasně 2:0 a tak držíme bezpečně soupeře na distanc. Láďa bojuje, ale přece jen náhozy nejsou tak stabilní a vysoké jaku u soupeře, ještě tomu něco chybí. Prohra 0:2. Milan hraje pěkně, jsou náhozy, byla šance i na vítězství, ale Milan to má snad zakleté.....porážka 1:2 mrzí.

    Mrzí i z důvodu, že soupeř ucítil šanci zápas zdramatizovat...8:6 je přeci jen něco jiného, než 7:3. Proto se vrací k terčům na poslední singly jak Henryk, tak i Roman. Pořád jsou před námi vynikající Martin s Mirkem. Martin vítězí 2:1 a soupeř je na hraně, už musí, což často svazuje ruce i hlav....Mirka čeká Zbyšek, který dnes s potřebným štěstím, zatím neprohrál, stejně jako Mirek. Parádní hra o desátý bod. Nejdříve má navrch jeden, pak druhý a třetí leg je již o dablu. Mirek je dřív, ale netrefuje, soupeř také míjí. To štěstí si už Zbyšek pro dnešek vybral , Mirek zavírá a máme tři body! Henryk začal výtečně a vede 1:0, ale soupeř hraje výtečně a srovnává. Třetí leg bitva na ostří nože. Lukáš vydatně píská, Henryk se vrací do hry dvěma náhozy 140 za sebou, Lukáš odpovídá 140 a v 6 kole ukončuje hru. Pěkna hra, soupeř byl o kousek lepší. Roman se s chutí pouští do Rostě Březiny, ale ten hraje výborně a tak rozhoduje třetí leg a pěkný Romanův závěr s D12.

    Vítězství těší z vícero důvodu, jednak jsme se dokázali konsolidovat po porážce v Opavě, jednak jsme přehráli soupeře, který hral opravdu velmi dobře, dále těší exceletní výkon Mirka (plný bodový zisk) a stabilně výborný výkon Martina. Roman v domácím prostředí zahrál rovněž výborně. Herně se znatelně zlepšil Henryk, sice to bodově úplně neprodal, avšak hra byla úplně jinde než v polsedních utkáních, herně solidně i Milan, chybí dabl, Laďa k talentu musí přidat trénink....

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek-4/3 výborný, Krop-4/4 excelentní, Jochymek-3/1- dobrý, Zwyrtek - 3/2 - výborný,  Sek - 1/0,

Szotkowski 1/0

čtyřhra:  Zwyrtek*Krop - 1 legy + Lysek*Szotkowski - 0 legy

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

DC Virus OPAVA: Cuc-2/0, Výtisk-4/3, Uvíra-4/2, Březina-4/1, Plepla - 2/0,

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní  

 

 

 

18. KOLO

 

DC Predators OPAVA 15 : 3 DC Bad Boys JABLUNKOV

 

   V neděli 7.2. jsme zajížděli do Opavy, kde nás čekal soupeř hodně těžký, tým Predátoru se pohybuje od začátku sezóny v horních patrech tabulky a v poslední době oplývá skvostnou formou jak opor Armlicha a Kabaji, tak celého týmu, , což potvrdil např. tvrdou "devastaci" souseda z tabulky 4 týmu Supi Dolní Benešov 15:3. Porazili i další týmy, včetně do té doby vedoucího Brooklynu Havířov. Kdo sleduje dění v 1. lize, tak mé poznatky určitě potvrdí. Predátoři vzbuzuji respekt. A tak jsme vyrozili na cestu, avšak ne úplně v pohodě a ne zcela kompletní. K pohodě chybělo mnoho (organizační potíže) a  také nám chyběl Mirek Krop, užívající zasloužené rodinné dovolené. Rovněž je nutno podotknout, že ne celý tým má nyní skvostnou formu.....

    Přijeli jsme na místo včas a cesta do Opavy je nyní mnohem příjemnější po nové komunikaci z Ostravy, která, až bude úplně dokončená skýtá velmi rychlý přesun mezi OVA a Opavou. Nálada nebyla ideální. Tým predátoru kompletní, v nejsilnější sestavě i s náhradníky.... Začínáme.

    První singly nám jasně ukázaly, na jakou notu se dnes bude hrát....a byla to muzika, kterou tvrdili domácí a to jak u terčů tak i v reprodukované hudbě AC/DC, která, alespoň mě, se velice líbila. Nastupují Martin s Romanem a oba shodně podlehli po celkem vyrovnaných soubojích 2:1. Pak Nastupují domácí opory, Honzovi Armlichovi stačil Henryk jen v prvním legu, svou šanci neproměnil a pak byl již bez šance - 2:0, stejně jako Milan, který když se přiblížil k chystání na dabl končil, Kabaja vítězí rovněž 2:0. Stav 4:0 a skore 8:2 hovoři sice tvrdě, ale jasně.

    Další singly a náš první bod, který vybojoval Martin, avšak ostatní ...Roman, Milan i Henryk shodně prohráli....jako perlička byl pěkný závěr Jirky Kabaji, který ukončil Henrykovi 144....

    Doufali jsme, že nás nakopnou týmové hry, čtyřhra Martin s Romanem a já s Milanem. Vedle řádí Johny, který mohl ukončit velmi rychle, ale dabl mu vyjímečně odešel a Martin s Romanem vítězí. Já bojuji s Milanem, ale Milanovi čtyřhra nesvědčí... je pozadu, čehož soupeř s přehledem využívá. Třetí leg a celkem vyrovnaná hra, bohužel s koncovkou pro domácí...vítzí. Jdeme na kriket, ale špatná komunikace v našem týmu a nastupujeme jinak, než jsme byli dohodnuti.... Milan s Romanem a já s Martinem. Martin a já jsme nezahráli špatně, ale soupeř hrál téměř bezchybně a já bohužel v závěru zaostal...prohra. Roman vedle válí, zavřeno snad v 6. kole, ale Milanovi to neletí a je po nás i v kriketu....2:0 pro domácí.

    Situace hrozná, stav 9:1....nálada nic moc....soupeř střídá dva hráče. Třetí serie singlů a náš další zmar....ozdobou byl zápas Johnyho s Martinem. Krásný zápas plný super náhozů a nevyužitými šancemi pro Martina. Přesto jsme získali další bod když Roman porazil střídajícího Kubrta. Milan a Henryk nepřekročili svůj stín. Henryk vedl sice 1:0 a byl v každém legu na dablu, ale prostě nedal...

    Poslední serie singlů přinesla hezký souboj Johnyho s Romanem, ale opět, jak jinak, s dobrým koncem pro domácího hráče.....Demotivovaný Martin porazil střídajícího Kubrta a Henrky s Milanem.....no coment.

    Zavěr - dostali jsme pěknou lekci jak ze hry, tak z produktivity. Domácím se herně vyrovnaili jen Martin s Romanem, ale produktivitou jen Martin. Milan s Henrykem....jen záblesky, které rozhodně na body nestačily. Rozhodně se musíme pozastavit nad naším přístupem a zintezívnit nejen trénink doma, ale hravně hru proti soupeři live v herně.... Tak, snad příště

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek-4/2 dobrý,  Zwyrtek - 4/1 - dobrý,  Sek - 4/0 slabý, Jochymek-4/0 katastrofa :-)

čtyřhra:  Zwyrtek*Lysek - 1 legy + Jochymek*Sek - 0 legy

kriket:  Lysek*Jochymek - 0 leg  + Zwyrtek*Sek - 0 leg

DC Predators OPAVA: Baier-4/3, Čadecký-2/2, Armlich-4/4, Kabaja-2/2, Biel- 2/2, Černocký - 2/0

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní  

 

 

 

 

 

17. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV 10  :  9 DC Jestřávi OSTRAVA   

(Lysek, Krop, Jochymek, Zwyrtek, Sek, Szotkowski)   :   (Křímský, Kubánek, Palaát, Juroszka)

   Ve středu večer, již v 17. kole 1. ligy MSK,  jsme v domácím prostředí přivítali nebezpečného soupeře, kterého jsme doposud neporazili - Jestřáby OSTRAVA. Tento nevyspytatelný soupeř nás z kraje sezóny obral v Ostravě o tři body za domácí vítězství, aby se pak postupně propadl do spodních pater tabulky a aby se v současné době opět propracoval na šestou příčku, kdy obral o body či potrápil nejednoho favorita.

    Proto jsme k utkání přistoupili sice s respektem, ale s velkým nadšením a chutí si zahrát a dokázat, že minimálně do středu tabulky patříme.

    Utkání začíná a první singly naznačují, že to bude urputný boj o každý leg. Začíná osvědčená sestava, Martin vítězí, ale Mirek a Henryk prohrávají svá utkání, naštěstí Roman výborně kontruje, stav po první sérii singlů 2:2.

    Další serie singlů - Martin podlehl výbornému Juroškovi, naštěstí výborně zabojoval Mirek a opět srovnal. V dalších singlech byl však soupeř lepší. Henrykovi se vůbec nevedlo a ani Roman nebodoval a tak po další serii prohráváme 3:5.

    Týmové hry nám letos celkem jdou a tk doufáme, že soupeře přibrzdíme. Čtyřhra je u nás se změnou, nastupují Milan s Romanem a Martin s Mirkem. Martin s Mirkem po boji a zvláštní situaci podlehli. Došlo k tomu, že soupeř třetí šipkou na dablu otřel již zabodlou šipku a stroj tuto odepsal, přesto že třetí šipka končí ve správném dablu. Po lehké diskusi a dotazu Láďovi Oblukovi zjišťujeme, že Pepa Kubánek, jako akreditovaný rozhodčí má pravdu a dabl je započten, tedy vítězí soupeř z OVA a tak se zraky upírají na Romana s Milanem. Roman je famózní, Milan trošku studený, ale vynikající Romanův výkon (6 kolo) nám dává naději. Třetí leg a Roman opět řádí, bohužel Milan dost zaostává. Naštěstí soupeř také nijak neexceluje a Roman mající pravděpúodobně  104 dostává v 6 kole šanci zavřít. T18, S10 a D 20 a bod je náš! Paráda, další šesté kolo pro Romana!

    Kriket hrají Milan s Mirkem a Roman s Martinem. Bojujeme, bohužel, se dopouštíme taktické chyby a Roman s Martinem těsně podléhají...trošku emoce, ale jede se dál. Mirek s Milanem po dobré hře vítězi a jde se na třetí leg. V tom je bohužel dobrý jen Mirek, Milanovi to nepadá a tak soupeř vítězí celkem jasně. Stav 4:6 ve prospěch soupeře.

    Třetí serie singlů, z naší strany střídání, Milan si věří a bere tíhu na sebe, a zůstává ve hře. Tato série se nám vydařila, Vítězí po parádní hře Martin i Mirek a je srovnáno, poté však Juroška nezaváhal a porazil Milana, za nás však boduje Roman  a je opět srovnáno! 7:7 a jdeme do finále.

    Poslední čtvrtina pro nás začíná parádně. Skvěle hrající Martin s Mirkem vítězí 2:0 a máme devítku, dva mečboly na tři body.... Milan se vyšpičkoval a předvádí dnes svůj nejlepší výkon. V prvním legu je jasně dřív na dablu, ale dabl ani na tři kola nepříchází, soupeř bere leg. I Roman prohrává 1:0... Milan opět výborné náhozy a tentokrát i dabl a je to 1:1. Vedle jak přes kopírák, Roman srovnává na 1:1. Pěkné drama.... Bohužel, ve třetím legu Milan vypadl z rytmu a soupeř jej jasně přehrál 1:2 a první setbol nám uniká. Roman se snažil, ale na Jurošku nestačil - 9:9, škoda, byli jsme blízko. Jdeme na prodloužení.

   Na čáru jde Mirek s Martinem a Roman s Milanem. Celá tato hra se odehrála v réžii vynikajícího výkonu Mirka, tři stabilní náhozy ke stovce, pak 133 a dabl potvrzený Martinem. Skvěle! Jestřáby se neporáží každý den, my vlastně poprvé :-). I přes nelehké okamžiky jsme zápas nakonec přiklonili na naší stranu a dva body s Jestřáby v jejich solidní formě bereme jako pěkný úspěch!

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek-4/3 vynikající, Krop-4/3 vynikající, Zwyrtek - 4/2 vzhledem ke čtyřhře - vynikající,

Sek -2/0 (+ čtyřhra+kriket) slabý, Jochymek-2/0 slabý,

čtyřhra: Krop*Lysek - 0 legy + Zwrtek*Sek - 2 legy

kriket:  Lysek*Zwyrtek - 0 leg  + Krop*Sek - 1 leg

DC Jestřábi OSTRAVA: Křímský-4/2, Kubánek-4/1, Palát-4/1, Juroška-4/4, 

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní  

 

 

16. KOLO

 

DC Brooklyn HAVÍŘOV  13  :  5    DC BAD BOYS JABLUNKOV

(Ištok, Milerski, Pastrňák, Surma, Lacina)   :   (Krop, Sek, Lysek, Zwyrtek)

   Nedělní odpoledne 24.1.2016 patřilo již 16. kolu I. Ligy MSK UŠO. Jako hosté jsme zavítali do Havířova, k místnímu Brooklynu, druhému týmu tabulky pravdy této sezóny. Havířovští i přes odchod Štefana Čujdíka hrají špici, když vhodně posílili o Libora Milerského z končícího týmu Buldozers Havířov.

    Utkání bylo převážně v réžii domácího týmu, který si neustále udržoval bezpečné vedení. Nejblíže jsme se Brooklynu přiblížili po povedené čtyřhře na stav 5:4 pro domácí, ale po porážce v kriketu již panoval na terčích jediný tým a to domácí Brooklyn. Na utkání jsem nebyl a tudíž nemohu ohodnotit výkony naších hráčů podle předvedené hry, ale počítají se body a tudíž tak hodnocení vezmu podle uzmutých bodů, i když proti takovému soupeří je i bod či dva někdy výkon výborný.....

    Dle info utkání přítomných domácí zahráli parádně jak v náhozech tak i na dablu a zaslouženě bojují o čelo tabulky. My se snažili, ale nepovedlo se.

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Krop-4/1 slabý, Sek -4/0 slabý, Lysek-4/2 dobrý,  Zwyrtek-4/1 slabý,  

 

 

DC Maníci Frýdek-Místek: Ištok-4/3, Milerski-4/3, Pastrňák-4/3, Surma-4/3, 

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

 

15. KOLO

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV  6  :  12    DC Maníci FRÝDEK-MÍSTEK

(Lysek,Jochymek,Krop,Zwyrtek, Sek - Szotkowski)   :   (Příhoda, Vilagi, Krol, Mandys - Vříčan, Jeřábek)

    Středeční večer 13.1.2016 patřil prvnímu ponovoročnímu utkání 1. ligy šipek MSK. Na domácích terčích jsme přivítali vedoucí tým ligové tabulky, Maníky z Frýdku-Místku. Soupeř, ač měl v krkolomném termínu chuť zápas odložit, přijel v početné, téměř kompletní sestavě, kdy chypěl pouze P. Polách, avšak při současné lavičce týmu z FM není problém jej nahradit adekvátním hráčem...

    Po vcelku povedeném utkání v Ostravě jsme na maníky byli řádně nažhaveni. Utkání začíná prvními singly. Tyto ukázaly, že by jsme mohli možná Maníky nějakým způsobem potrápit.... První dvouhry, Martin ve vyrovnaném utkání poráží Krola 2:1, Henryk po obdobném průběhu těsně podlehl Mandýsovi 1:2. Mirek poráží Frantu Příhodu! Avšak Roman těsně podlehl Vilagimu 1:2 a tak po prvních singlech je stav 2:2, legy 6:5. Co přinese další serie?

    No, popravdě katastrofa......:-). Jen Martin dokázal vzdorovat Mandýsovi a ve vyrovnaném utkání těsně podlehl po boji 1:2, Henryk ve vyrovnaném utkání umřel na dablech 0:2 a když ani Mirek a ani Roman nezvedli prapor, bylo to zlé.....stav 2:6, legy 7:13. Jen slabou náplastí nám může být skutečnost, že herně jsme nebyli pozadu, ale dabl soupeře byl opravdu mistovský, jedna, max dvě šipky a děkuji.... Přesto nic nevzdáváme a zkusíme něco změnit v týmových hrách a nějak se dostat do zápasu.

   Týmové hry nám nejednou zachránily špatně rozjetý vlak zápasu, dne do čtyřhry tradičně Martin s Mirkem, a malá změna Milan s Henrykem. M+M jdou na Příhodu s Vilagim a ač bojovali, podlehli. Zato vedle se bojuje naplno, Milan se studené nohy háže celkem spolehlivě a šanci skvělou hrou proti Mandýsovi s Krolem drží Henryk, chystá 6 kolo a také končí, pěkné. Jdeme na třetí leg. Je to souboj, nikdo neháže vysoké náhozy, ale take se nikdo nemýlí. Pak lehce M+H ujíždí, ale Milan zatáhl ruční brzdu a soupeř se dotahuje. Henryk má 60 a čeká co F. Příhoda, zda sníží skóre a vystaví mu stop. Franta však netrefil co chtěl a Henryk má šanci, sigl 20 a první do dablu! Tak to má být! Snižujeme na 3:6. Hned se lépe jde na kriket. Dvojice Martin+Henryk, Mirek+Roman. Mirkovi s Romanem to moc nejde, trápí se a soupeř postupně uniká jak ve skóre tak v uzavírání čísel. Naproti tomu Henryk s Martinem hrají skvěle, přepisují mírný náskok Mandyse s Vilagim. Soupeř uzavírá všechyn čísla, skóre pro nás. Martin má 3 šipky a těžký úkol, uzavřít 15 a jeden bull. První šipka a tripl 15! Věřím že to dáme...jen, že dvě další jen o jeden řádek míji vytoužený jeden bull....soupeř může psát. Stačí mu jeden červený, nebo dva modré....uspěje? Kuba Mandýs vypjaté okamžiky zvládá...dvakrát modrý a je po nás....smůla, šance byla veliká a věřím, že třetí leg by byl spravedlivý, ale takový je sport, jeden jediný střed chyběl....je to zase o 4 body 3:7.

    Třetí série singlů a boj o další bytí v zápase. Martin nelehkou situaci zvládá na výbornou, vítězí 2:0, Henryk je lepší F.Příhody ve hře, ale ty dable...prostě není dáno.. dvakrát dříve na dblu a přesto porážka 0:2. Snad konečně zabere Mirek s Romanem. Bojovali, ale na soupeře nestačili, Mirek herně celkem o.k, ale Roman....tomu se prostě nedařilo. Další dvě porážky nás posílají do země odkud již není návratu do zápasu...4:10. Teď už jen o prestiž a legy, ale i ty jsou nad míru někdy důležité.

    Střídá Milan za Mireka, i když já bych viděl na lavičku Romana, hold kapitan je dominuslitis....Nastupují Martin s Henrykem. Nic nevypouští a po pěkné hře vítězí Martin 2:1 a konečně i Henryk našel v pěkné hře dabyl a vítězí 2:1. Pak zkouší štěstí Milan, ale setkává se s realitou, která je tvrdá. Porážka 0:2. A Roman, ač se moc snažil a šance min. na leg byla, přesto neuspěl, rovněž 0:2.

    Každá porážka mrzí, sice soupeř byl víc jak 100 procentím favoritem, přesto všechno jsme čekal z naší strany větší odpor. Jediný, kdo s Maníky dokázal držet krok byl Martin a místy Henryk. Bohužel, po vanikajícím výkonu v Ostravě na Partay totálně selhal Roman a i Mirek zůstal hodně za očekáváním. Takový je prostě sport, obzvláště týmový, na dobré výsledky nestačí jediná individualita. To nám předvedli Manici, každý jejich hráč byl prostě TOP a proto jim první příčka v tabulce po zásluze patří. Určitě maji nejvyrovnanější kádr v celé extralize a nezbývá, než jim pořát hodně zdaru v boji o titul. My se naopak musíme trvdě vrhnout na trénink a pracovat také na změně termínu naších ligových utkání. Současný termín ne zcela vyhovuje pravidelnému treninkovému a zápasovému hernímu rytmu. Doufejmě, že nám naši restauratéři vyjdou vstříc....

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek-4/3 výborný,  Jochymek-4/1 dobrý,   Krop-4/1 dobrý,  Zwyrtek-4/0 slabý,  Sek -1/0 

čtyřhra: Krop*Lysek - 0 legy + Jochymek* Sek - 2 leg

kriket:  Jochymek*Lysek - 0 leg  + Krop*Zwyrtek - 0 leg

 

DC Maníci Frýdek-Místek: Příhoda-4/2, Vilagi-4/2, Krol-4/3, Mandys-4/4

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

   

 

 

 

14. KOLO

 

DC Sport Partay Pub OSTRAVA  5  :  13   DC BAD BOYS JABLUNKOV

(Procházka, Petrák, Přibyl, Magula, Bláha, Němčík)   :   (Jochymek, Krop, Lysek, Zwyrtek)

    Večerní nedělní výlet do Ostravy jsme zrovna moc nevítali. Často slýcháme nevoli s naším hracím termínem, ale začínat zápas o půl sedmé večer v neděli, je myslím ještě míň povedené, než naše středa v 18 hodin. Ale je to právo soupeře a my to prostě respektujem a berem, jak to je. Cesta v letošní "tuhé" zimě byla v poho, přesto jsme se cestou zahřívali i tekutinami k tomu určenými....

    Do příjemné herny "Magulovy" jsme dorazili včas, krátké rozcvičení a jde se na věc. Víme, že Partay již pár soupeřů potrápila, zvláště, když se kluci sešli komplet, a jelikož jich bylo u stolu k deseti, bylo jasné, že jsou po přestávce vánoční řádně nažhaveni. Herní přestávka málokomu svědčí a tak jsme k zápasu přistoupili s maximálním respektem a soupeře rozhodně nepodcenili.

    Začaly úvodní singly. Úvod, zvláště první legy nesly známky nerozehranosti a mírné nervozity z obou stran. Naštěstí se naši kluci uklidnili celkem velmi rychle a začali hrát svou hru. Soupeř rozhodně nepusobil jako tým ze dna tabulky. Hra celkem vyrovnaná, za nás bere body po pěkné hře Martin, Roman, a také lehce těkavý řidič Henryk. Těsně podlehl Magulovi pouze Mirek, ale bitva to byla pěkná. Vedeme 3:1, legy 7:3, tak že úvod pěkný.

    Druhá serie singlů v obráceném pořadí je opět plně v naší moci. Parádně hraje Jak Martin, tak i Roman, Mirek boduje také a za soupeře bere bod  Marian Magula, který byl na dablu přesnější než Henryk. Stav 6:2 , legy 13:6 svádí k domění jednoznačnosti, ale soupeř nedal svou kůži lacino a pořád bojoval, což mu slouží ke cti.

    Na řadě jsou týmové hry, čtyřhra M+M, H+R. Martin, Mirek famózně jak parní válec, Henryk výborně, Roman si vybral slabší chvilku, ale soupeř nevyužil svou šanci a Roman trestal. Čtyřhra je naše, nyní kriket. Mriek+Henryk a Martin+Roman. M+R mají pomalejší rozjezd, ale potřebné zvládli a vítězí. M+H - Mirek hraje pěkně, ale Henrykovi to nepadá a nepadá, a tak padli, bod bere soupeř. Rozhodující 3 leg nezačal dobře, Roman nic moc, Martin na dva válce, tedy šipky....a jelikož soupeř si buduje poctivou hrou náskok, nevypadá to moc dobře. Ale my hrajeme jak se říká, do poslední šipky a také žejo, Roman se probudil, Martin zlepšil přesnost a ač soupeř měl pěkný náskok, naši jej smázli a dali něco navrch a kriket je rovněž náš. Máme solidní náskok, 8:2, 17:7. Utkání se kloní na naší stranu, přesto nesmíme nic podcenit a dotáhnout vše do vítězného konce.

    Třetí serie singlů - soupeř střídá dva hráče, my uděláme vše pro deístku. Začíná Mirek s"Leninem" a prvním náhozem hází bingo a jelikož i nadále hrál podobně jako první tři šipky, vítězí jasně 2:0, Henryk po vyrovnaném souboji podlehl 1:2 Petrákoví ale Roman nenachl nic náhodě a po pěkném výkonu porazil mladého Bláhu 2:0. Máme deset, vítězství a tři body. Atmosféra se uvolňuje, na place je v plné jízdě TOP zápas Magula v Lysek. Náhozy parádní a bitva do poslední šipky, pěkná podívaná, bohužel více pro soupeře, 6 a 7 kolo a bod pro Mariana. Stav 10:4 v náš prospěch, legy 22:11.

    Poslední singly již jen o prestiž a skóre, přesto se neobešly bez překvapení. Mirek i Henryk vítězí, v bitvě dnes dosud neporažených vyšel vítězně jednoznačně Roman, který porazil Mariana Magulu po vynikající hře 2:0. V povědomí našeho vítězství zaskočil Martina Lyska mladý domácí Bláha a po pěkné hřej je porazil 2:0 což všichni domácí hlasitě ocenili...

    Přesto vítězíme jednoznačně. Důležité body, obzvláště ve kontextu našich dalších soupeřů v dalších kolech. Nejdříve Maníci (první v tabulce), pak Brooklyn (druhý v tabulce) a ještě dál Predátoři (třetí v tabulce)....no, bude to pěkná novoroční nadílka....ale každý zápas začíná za stavu 0:0....

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Jochymek-4/2 dobrý  Krop-4/3 výborný  Lysek-4/2 dobrý  Zwyrtek-4/4 excelentní 

čtyřhra: Krop*Lysek - 1 legy + Jochymek*Zwyrtek - 1 leg

kriket:  Zwyrtek*Lysek - 2 leg  + Krop*Jochymek - 0 leg

 

DC Spotr Partay Pub OSTRAVA: Procházka-2/0, Petrák-4/1, Přibyl-2/0, Magula-4/3, Němčík-2/0, Bláha-2/1

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

13. KOLO

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV  7  :  11    DC Supi B Dolní Benešov

(Lysek,Jochymek,Krop,Zwyrtek,Szotkowski)   :   (Kučera,Dominik,Gaidečka,Vinárek,Tulach)

    Středeční večer 13.12.2015 patřil v rest. Pivnice u radnice v  Jablunkově poslednímu letošnímu zápasu 1. ligy MSK UŠO. V pořadí již 13. ligovém kole jsme přivítali těžkého soupeře - Supy B Dolní Benešov. Tým z Benešova poměrně překvapivě podlehl nedávno naším přemožitelům Rio Tazman Ostrava, kde si myslím, že soupeře Supi dosti podcenili, když nedojeli na Tazmany v plné palbě, tedy kompletní sestavě. Přeci jen nemají tak silnou lavičku jako Havířov či Maníci FM.

    Z porážky v Ostravě si Supi vzali ponaučení a k nám dorazili z tím nejlepším, co mají k dispozici, včetně Reného Vinárka. To nás na jednu stranu potěšilo, že si nás soupeř nedovolil jakkoli podcenit, na druhou stranu bylo jasné, že utkání bude hodně těžké. Přesto jsme šli do boje s otevřeným hledím.

    První singly přinesly očekávané. Martin vyhrál 2:0 a věřili jsme, že je na dobré vlně. Porážka Henryka od Vinárka nebyla překvapením, když jej soupeř zasypal mořem 140 a první leg končil v pátem kole, druhý v sedmem. Mirek neuspěl těsně 1:2 a Roman naopak 2:1 vyhrál a tak je po prvních singlech plichta 2:2.

    Druhou sérii dvouher jsme nezačali dobře. Henrykovi to moc nešlo a opět prohrál akdyž padl s Vinárkem i Martin nebylo to moc dobré, ale zabojovali Mirek s Romanem, kteří parádně zabojovali oba zvítězili a je to zase plichta 4:4. Nic sení rozhodnuto a jdeme na týmové hry.

    Do čtyřhry nastupuje Místo Henryka Láďa s Romanem a Mirek s Martinem. Bohužel, ani jedna dvojice nebyla úspěšná a čtyřhra jde za soupeřem. Kriket měníme a nastupuje Mirek s Romanem a Martin s Henrykem. Volba dobrá, Mirek s Romanem vitězí a Henryk s Martinem silně trápí Vinárka s Kučerou avšak výpadek Martina na konci setu je připravuje o výhru. Třetí leg lépe začal soupeř a svou výhodu již nepustil, Supi berou i kriket.....

    Začíná třetí serie singlů a my před nírohráváme o dva body a situace není dobrá.....věříme však, že jde ještě něco udělat. Nastupuje Martin a Henryk, který výborně zahrál kriket a snad je už v pohodě. Martin bohužel těsně prohrává 1:2, naproti tomu Henryk zahrál výborně a vítězí 2:1. Ještě žijem....na terči jsou Mirek s Romanem, ale ani jeden neboduje. Mirek neudolel top hráče soupeře Vinárka, ale u Romana to mrzí.....ach ty dably...situace je kritická.....5:9 je moc.

    Poslední singly a boj o naději začíná Martin s Henrykem. Henryk hraje výborně a vitězí s přehledem 2:0, bohužel, Martin dnes nemá dobrý den a prohrává 1:2, čímž je vše rozhodnuto. Mirek vítězí a snižuje na 7:10, ale na skvělého Vinárka Roman nestačil a tak prohráváme 7:11. Bohužel, nepodařilo se nám soupeře zatlačit do defenzívy a donutit ho k chybám.... Přesto si dovolím tvrdit, že jsme nehráli špatně. Tým Supů hrál prostě lépe, my bojovali, ale nestačili jsme. Jako rozhodující vidím vynikající hru Reného Vinárka a jeho plný bodový zisk. Popravdě, je dobře, že je vánoční přestávka, neboť bude snad trocha času dát se dohromady, věnovat se více tréninku a méně povzbuzujícím nápojům:-). Pak snad navážeme na dobré výkony z prostřední části.

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV: Lysek-4/1 slabý, Jochymek-4/2 dobrý, Krop-4/2 dobrý,  Zwyrtek-4/2 dobrý, Szotkowski-nehrál 

čtyřhra: Krop*Lysek - 0 legy + Szotkowski*Zwyrtek - 0 leg

kriket:  Zwyrtek*Krop - 1 leg  + Lysek*Jochymek - 0 leg

 

DC Supi B Dolní Benešov: Kučera-4/2, Dominik-4/1, Gaidečka-4/2, Vinárek-4/4

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

12. KOLO

 

DC Rio Doctors Tazman OSTRAVA  12  :  6   DC BAD BOYS JABLUNKOV

(Samec, Bajnar, Makový, Harviš)   :   (Krop, Jochymek, Zwyrtek, Lysek, Szotkowski)

    Nedělní výlet do Ostravy v pravé poledne nebyl pro nás to pravé ořechové.... Přijeli jsme sice kompletní, ale zato soupeř kompletní nebyl a více jak 20 min jsme čekali na posledního hráče soupeře, aby utkání začalo....asi jsme neměli být tak schovívaví, přeci jen, domácí by měli být doma na zápas připravení jak se patří. Tím nás vlastně soupeř rozhodil a narušil naší koncepci....inu, na chybách se člověk učí.

    Zápas jsme nezačali  dobře, dvě porážky v úvodu a z úvodní čtveřice vyhrál jen Martin. Nic naplat, že dvakrát soupeř vyhrál šťastně 2:1...prohrávali jsme a hra se nám moc nedařila.

    Přesto jsme v druhé čtveřici singlů nezahráli špatně, ale chybělo štstí na dablech. Bodují Roman a Henryk, bohužel Mirek vyšel podruhé naprázdno, nezabodoval ani Martin.

    Vkládáme naděje do týmových her. Čtyřhra Martin, Mirek a Roman s Henrykem. Mirek s Martinem podléhají, naštestí henryk s Romanem vítězi. Jde se na třetí leg. Henryk s Romanem jsou mírně lepší a jsou na dablu dříve. Roman však míjí a po malé taktické chybě Henryka, který uzavíral, se soupeř dostává jednou šipkou na dabl a tuto jedinou šipku využívá.....prostě dnes smolík. Kriket hraje Mirek s Henrykem a Martin s Romanem. Henryk s Mirkem začínají výtečně, vedou o více jak sto bodů, ale pak Mirkův výpadek vše hatí. Porážka. Naštěstí Martin s Romanem vítězí a jde se opět na třetí leg. Kluci bojují, ale jsou ve skóre pozadu a vše chtějí dohnat středy, ty však Roman míjí a tak v dalším kole volí jinou variantu. Soupeř však poslední šipkou trefuje T 15 a jsme opět v potížích. Poté Roman uzavírá středy a oba mocně dotahují skóre, ale nestačí to. Soupeř stíhá ukončit hru včas...opět těsná porážka 2:1. A to už na naší straně trošku plají emoce. Soupeř nám utíká a nám dnes prostě chybí jiskra a vždy ten pověstný kousek sportovního štěstí.

    Začíná třetí serie singlů a zmar byl dokonán. Ani Henryk aní Mirek nedokázali soupeře přehrát. Mirek dnes úplně naprázdno, Henryk zjevně v nepohodě. Boduje jen Martin a dává týmu malinkou jiskru naděje na remízu, kterou uhasil svou impotenci na dablu Roman.....porážka je dokonána.

    Poslední serie singlů už jen o prestiž a skóre. Konečně jednou vítězí Mirek, Roman dává svůj druhý bod, naproti tomu Henryk umírá na dablu a Martin prohrává 2:0.... Porážka mrzí, ale sportovně je třeba uznat, že soupeř byl lepší a utkání zvládl především lépe takticky  a psychicky. Věděli jsme oč hrajem a to nás sklíčilo, přišly zbytečné emoce a šipkama jsme se rozhodně nebavili.....navíc zajímavý (nevím zda úmyslný) taktický tah s čekáním na domácího hráče...kostička ke kostičce a skládanka naší poražky byla na světe.

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV: Krop-4/1 slabý, Jochymek-4/1 slabý, Zwyrtek-4/2 dobrý,  Lysek-4/2 dobrý, Szotkowski-nehrál 

čtyřhra: Krop*Lysek - 0 legy + Jochymek*Zwyrtek - 1 leg

kriket:  Jochymek*Krop - 0 leg  + Lysek*Zwyrtek - 1 leg

 

DC Rio Doctors Tazman OSTRAVA: Samec-4/3, Bajnar-4/2, Makový-4/1, Harviš-4/4

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

 

 

11. KOLO

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV  10  :  8    DC Hornets BOHUMÍN

(Lysek, Jochymek, Krop, Zwyrtek, Szotkowski, Sek)   :   (Duda, Grabowski, Mojak, Veselý)

    Středeční podvečer 2.12.2015 opětovně patřil v rest. Pivnice u radnice v  Jablunkově dalšímu zápasu 1. ligy MSK UŠO. Již v jedenáctém kole probíhající sezóny jsme přivítali dalšího nováčka soutěže družstvo DC Hornets Bohumín. Nejen z předchozích výsledků Hornets bylo patrné, že zápas nebude pro nás žádnou formalitou....v týmu hostů hraje velmi zkušený hracovník Martin Mojak, kterého si délehrající domácí dobře pamatují a tým hostů rovněž posílil Pavel Duda, odejitý z Výhybky Bohumín.

    Zápas začal jak se říká z ostra bitvou dvou top hráčů obou týmu, Marina a Martina, tedy M. Lyska a M. Mojáka, ve které byl bohužel lepším hráčem soupeř domácích. Moják vítězí 2:0. Vedle na terči bojuje Henryk a to doslovně, především s dably...dobré náhozy, ale dabyl šipky prostě těsně míjí. Naštěstí to dopadlo a Henryk vítězí. Mirek pokračuje v dobrých výkonech z minula a vítězi nad Dudou a stejně tak  Roman hraje výtečně a zavírá a tedy vítězí. Stav 3:1, legy 6:2.

    Úvod dobrý, avšak zápas teprve začíná... Další nášup dvouher ukazuje, že to dnes bude prostě boj a soupeř nám nic nedaruje. Martin nečekaně opět podlehl....a Henryk nedokázal, přes veškerou snahu, vzdorovat Mojakovi a je srovnáno. Rozhodně to pohodu do týmu nepřineslo. Naštěstí hrajeme všichni jak mušketýři, jeden za všechny a všichni za jednoho. Mirek i Roman zabojovali a to doslovně, kdy ve vyrovnaných utkáních byli lepší soupeře a vítězí oba 2:1. Stav 5:3, legy 10:8.

    Začínají týmové hry. Čtyřhru z naší strany hrají Mirek s Martinem a nově Láďa s kapitánem Milanem. Je správně, že dostávají šanci i v takto vyrovnaném utkání. Martin s Mirkem hrají výtečně a vítězí, moc pěkná hra. Vedle u terče drží náš prapor bohužel jen Láďa. Milan hodně dlouho stagnuje a rozjezd po pátem kole už soupeře neohrozil. Tak přichází na řadu třetí leg, který M+M bravůrně zvládají a vedeme 6:3. Kriket startuje osvědčenými dvojicemi Henryk+Mirek a Martin s Romanem. H+M bojují do poslední šipky, ale krátký výpadek na "17" se jim stává osudným. M+R hrají pěkně a vítězí. A tak je na řadě třetí leg, který přinesl málo vídaný výpadek Martina, který dnes střídá výborné chvíle s těmi špatnými. Tato byla bohužel, špatná. I přes to, že to vyloženě nešlo, bojovali kluci do konce, avšak soupeř byl tentokrát lepší. Stav je 6:4, legy 13:11.

    Třetí čtvrtina začíná, hecujeme se navzájem i když okolnosti (a nejen ty...) k optimální pohodě naších hráčů nepřispívají. Obdiv patří hlavně Mirkovi, který za pochodu mezi zápasy řešil nelehkou situaci... Zpět ke hře. Jdeme na plac, Martin a já (Henryk), plně soustředění a nutno dodat, že se to hodně vyplatilo. Martin prokázal pevné nervy a i když se nedařilo, zvítězil. Stejně tak Henryk, jehož výkon postupně stoupal, vítězí. Oba ustáli těžké vyrovnané zápasy 2:1 a když Mirek přidal další důležitý bod za vítězství 2:1, zdálo se být vše témeř jasné....Roman však svou dobrou hru neproměnil ve vítězné dably a prohrál s Mojakem 1:2. Stav 9:5, legy 20:16.

    Poslední singly, my doufáme v náš úspěch, ale soupeř kouše. Martin bojuje s Dudou, vede ale nakonec jej zradily dably...a určitě na dnešek bude chtít rychle zapomenout. Henryk vedle hraje v klidu a pohodě a po výborné hře jasně vítězí 2:0, je rozhodnuto, 3 body jsou doma a to je DOBŘE!!! Ještě dvě dvouhry, obě parádní boj na tři legy. Tentokráte však s dobrým koncem pro našeho soupeře...škoda, ale zápas je náš a to je hlavní.

    Potvrdilo se, že v první lize není slabých soupeřů a ne náhodou má soupeř z dosud odehraných 11 duelů  9 utkání s výsledkem 10:8 respektive 10:9.... Já doufám, že nikdo z našeho týmu nečekal jednoduchý zápas a proto jsme ustáli tlak a vyhráli jako tým, jako parta.

    Čekají nás další těžká utkání  před vánoční přestávkou - Tazman Ostrava  a třetí tým tabulky, Supi Dolní Benešov. Doufejme, že forma vydrží a nějaké body urveme.

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV: Lysek-4/1 slabý, Jochymek-4/3 výborný, Krop-4/3 výborný,  Zwyrtek-4/2 dobrý, Szotkowski, Sek - čtyřhra 

čtyřhra: Krop*Lysek - 2 legy + Szotkowski*Sek - 0 leg

kriket:  Jochymek*Krop - 0 leg  + Lysek*Zwyrtek - 1 leg

 

DC Hornets BOHUMÍN: Duda-4/1, Grabowski-4/0, Mojak-4/4, Veselý-4/2

čtyřhra: Duda*Moják - 0 leg + Grabowský*Veselý -1 leg

kriket: Duda*Grabowski - 0 leg + Mojak*Veselý - 0 leg

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

 

 

10. KOLO

 

DC Výhybka BOHUMÍN  3  :  15    DC BAD BOYS JABLUNKOV

(Pisarčík, Hudák, Ress, Mesiarik, Kačírek, Fajová)   :   (Lysek, Krop, Jochymek, Zwyrtek, Sek)

    Nedělní odpoledne 29.11.2015 patřilo opet šipkám 1. ligy MSK UŠO. Tentokrát v pokračující sezóně zajíždíme do Bohumína ato na vlakové nádraží k místní Výhybce. Tato je však v probíhající sezóně spíše slepá kolej, než výhybka. Tým kolem Pepy Mesiarika doznal mnoho změn a rozhodně ne k lepšímu. Důvody jsou "neznámé..." pro nezasvěcené, avšak kdo se o šipky zajímá, jistě ví, co je toho příčinou. My pro tentokrát měníme dopravní prostředek a k zápasu vyrážíme vlakem. Po instruktáži i kapitán má již i ve vlaku to, co náleží a je třeba dodat, že díky bohu, že má....jelikož "někteří" to vyloženě potřebují k nastartování vlastního unaveného organismu....:-).

    Cesta v poho, ladíme formu a do herny na nádraží přijíždíme s řádným předstihem k rozcvičení znavených údů. Nastavujeme pitný režim u báru a jdeme trénovat. I když se totiž Výhybce zrovna letos nevede, pořád mají výborného Masiarika a není na místě cokoliv podcenit. Sestava se lehce obměňuje. Jinak osvědčená sestava Martin, Mirek, Roman je doplněná o Milana, odpočívá Henryk.

    Zápas začíná a první dvouhry naznačují, že zápas může být zajímavý.... Martin hraje velmi dobře a vítězí, zato Roman překvapivě podlehl 0:2. Soupeř mu uzavřel 116 a ve druhem legu selhal na dablu...Milan začíná s Ressem a ne zrovna dobře. Je viditelně nervózní, není jednoduché se do zápasu dostat z pozice střídajícícho hráče. Pere se, ale prohrává a na Mirka čeka Pepa Mesiarik....Mirek hraje krásný zápas! Perfektní náhozy a stejně tak ukončení na dablu, Pepu k ničemu nepustil, první leg 6. kolo a vítězství 2:0. Stav je 2:2, legy 4:4.

    Další sada dvouher v obráceném gardu. Martin jede jak parní válec, evidentně ve vlaku ožil a to je dobře, vítězí a to je také moc dobře. Roman se potýká se zakončením, ale nakonec vítězí 2:1. Mirek je ve vynikající pohodě a vítězí ve velkém stylu. Spoustu náhozů doplňuje přesnými dably. Milan to má těžké, Pepa po porážce od Mirka útočí a nedává mu šanci, prohra 0:2. Stav 3:5, legy 7:10.

    Čtyřhra a Kriket, dvě týmové hry, které nás baví a snad i proto se nám v nich zatím celkem vede. Nastupují Osvědčené dvojice, Martin s Mirkem a Henryk s Romanem. M+M mají proti sobě Mesiarika, ale dnes prostě Pepovi není dáno...klucí hrají výtečně a vítězí. Odpočatý Henryk hraje s chutí, Roman jej doplňuje a take konečně zavírá, čtyřhra 2:0 pro nás. Kriket tentokrát lehce měníme, Henryk s Martinem a Roman s Mirkem. M+H hrají proti Pepovi Mesiarikovi a Pepovi opět není dáno. První kolo a H+M si dělají pěkný náskok na 20 kách, který postupně navyšuj a vítězství je jisté. Roman s Mirkem si rozumí, nezůstávají pozadu a rovněž jasně vítězí. Kriket jde za námi 2:0. stav 3:7 a legy 7:14.

    Do třetí série singlů nastupuje za Romana - Henryk. Soupeř také střídá. Nejzajímavější je souboj Martina s Pepou Mesiarikem. Souboj je to na ostří nože, přes to je Martin dnes lepší Pepy a vítězí 2:1, ostatní vítězí přesvědčivě 2:0 a tím je i rozhodnuto. Vedeme 3:11, legy 8:22.

    Poslední singyl přináší další střídání u domácích a také zmar Pepy Mesiarika, kterého poráží Henryk 2:1. Vyrovnané utkání rozhodly dably, na kterých byl Henryk šťastnější. Milan si připisuje druhé vítězství a Mirek, sice po boji (způsobeném ne tak výkonem soupeře, jako vydatným napájením Mirka...:-) ) dovršuje svůj plný bodový zisk, stejně jako Martin. Vítezíme 3:15, legy 10:30.

    Euforie z vítězství dělá své a proto nám na cestu zpět České dráhy "pronajímají" celý vagón.....:-), cestující nějak neměli odvahu si k nám přisednout a paní průvodčí byla milá a tolerantní, bylo veselo....

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV: Lysek-4/4 excelentní, Krop-4/4 dexcelentní, Jochymek-2/2 výborný, Zwyrtek-2/1 dobrý, Sek - 4/2 dobrý  

čtyřhra: Krop*Lysek - 1 legy + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

kriket:  Jochymek*Lysek - 1 leg  + Krop*Zwyrtek - 1 legy

Pisarčík, Hudák, Ress, Mesiarik, Kačírek, Fajová

Dc Výhybka BOHUMÍN: Pisarčík-4/0, Hudák-4/1, Ress-4/1, Mesiarik-4/1

čtyřhra: Mesiarik*Hudák - 0 leg + Pisarčík*Ress -0 leg

kriket: Mesiarik*Ress - 0 leg + Pisarčík*Hudák - 0 leg

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

 

 

9. KOLO

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV  11  :  7    DC Orli Zátiší ORLOVÁ

(Lysek, Krop, Jochymek, Zwyrtek - Szotkowski, Sek)   :   ( Pospíchal, Tíc, Saj, Krčmář)

    Středeční podvečer patřil v rest. Pivnice u radnice v  Jablunkově dalšímu zápasu 1. ligy MSK v šipkách. Zahajovali jsme již 9. kolo a přivítali jsme opět velmi zdatného soupeře, čtvrtý tým minuloroční tabulky 1. ligy, Orly z Orlové. Tým okolo Marka Tíce je uznávanou kapacitou a patří k nejlepším, i když momentálně v tabulce pravdy figuruje za námi a nemá zdrovna pohodový úvod sezóny. Přesto Marek Tíc figuruje na 8. místě celkové klasifikace a ostatní hráči mohou kdykoliv najít svou minuloroční formu.

    Na zápas jsme se sešli tradičně, řádně včas s možností roztrénovat vše, co je třeba rozcvičit....:-). Bylo Martina a leader našeho týmu přispěl k dobré náladě před utkáním jak se patří. Snad i proto jsme měli výborný vstup do utkání. Soupeř přijel ve čtyřech a kluci vypadali velice sebevědomě.

    Zápas začal prvními dvouhrami, nastoupili Mirek s Martinem a začali výtečně! Nepovolili soupeři ani leg, výhry 2 x 2:0. Paráda. Nastupují Henryk s Romanem proti soupeřovým TOP hráčům, Roman hraje s Tícem a já s Pspíchalem. Utkání jsou o poznání vyronanější, Henryk si dokonce hodil bingo, ale soupeř mu uzavírá 111. A tak je na místě 3 leg, který si po dobré hře a zavřením první šipkou bere Henryk. Stejně zdatně si vede Roman, který byl v rozhodujícím 3. legu na dablu později, ale dostal šanci a trestal - vítěztví 2 x 2:1, stav 4:0, legy 8:2.

    Euforie a dobrá nálada, ale druhá čtverka již naznačila, že to nebude žádná procházka růžovým sadem...Martin v úvodu druhé čtverky prohrává. Zato Mirek jede dál a vítězí opět 2:0. Henryk nestačil na Marka Tíce a prohrál, Roman hraje 1:1. Napětí stoupá, neboť soupeř snížil, naštestí Roman se zdá našel svou dřívější pohodu a vítězí 2:1. Vedeme 6:2, legy 13:7.

    Následují týmové hry, které nám zatím šlapou na výbornou. Pokud nevyjdou čistě, dokáže jedna dvojice zastoupit druhou, snad nám to vydrží tak i nadále. Čtyřhra Martin+Mirek, Henryk+Roman. Hra je vskutku vyrovnaná, dobré náhozy všech hráčů, je se na co dívat. Henryk s Romanem mají tři šipky na vítězství, Roman míjí a naopak soupeř parádně stahuje náskok a svou šanci využívá. Na druhem terči řádí Mirek, hraje výborně a společně s Martinem vítězí. 1:1 a jdeme na třetí leg. V něm zase tahá provaz Martin, Mirek sekunduje, ale závěr není dobrý, ne a ne trefit dabl.....nakonec klucí vítězí, ale byly to nervy... Kriket Henryk+Mirek, Martin+Roman. Henryk s Mirkem začínají výborně dvěma triply, pak další a budují si vedení na skóre. To vedle je to mnohem vyrovněnější. Přes značný náskok soupeři Henryka s Mirkem nic nevzdávají a tlačí skóre kde se dá. Kluci však uzavírají středy a skóre narůstá, na což už soupeř nedokazal reagovat a naše dvojice vítězí. Roman s Martinem jsou lepší na skóre, ale soupeř má už vše uzavřené a Roman má díry, je však na tahu, dokáže třemi šipkami uzavřít dvě čísla...? Uzavírá 16, ale 17 je celá prázdná. První šipka singl 17, jde do rizika jak jej známe, a a trefuje T 17! Kriket je náš. Vedeme 8:2, skore parádní 17:8.

    Přes úspěch v týmovkách byly tyto vyrovnané a tak soupeř nic nevzdává. Začíná třetí serie singlů. My chceme rozhodnout, soupeř však určitě nedá svou kůži lacino. A musím říct, že Orli chytili po týmovkách parádni vítr do plachet. Souboj TOP hráčů po oboustranně pěkné hře Martina s Markem je ve prospěch soupeře 1:2, Mirek prohrává dokonce 0:2, nastupují Henryk s Romanem. Přes doborou hru a vedení 1:0 Henryk podléha také 1:2 a aby toho nebylo málo, Roman padl také 0:2....naprosto černá serie a kolaps.....Nutno dodat, že soupeři hráli parádně a vyšlo jim na co sáhli, asi jako my v první kvartě.....stav najednou 8:6, skore 19:16.

    Začíná poslední serie singlů...nechtěně jsme dostali soupeře do hry a to se nám nemusí vypaltit. Lehký oddech, burcování, doplnění "PHM" a jde se na věc. Martin, jako správný LEADER našeho týmu zabral a v napjaté atmosféře to ustál. Jeho vítězství 2:0 s Pospíchalem znamená devítku a minimálně bod do tabulky...my však chceme všechny, jsme doma a utkání jsme měli skvěle rozehrané, cokoli jiného než čistá výhra by byla pro nás ztrátou. Mirek po vyrovnaném boji nestačil na výborného  Marka Tíce a ten opět dostává soupeře do hry 9:7. Poslední dvouhry a napětí kulminuje. Začíná Henryk a začíná dobře. V prním legu je lepší a jistý dabl znamená vedení 1:0. Druhý leg, soupeř je v náhozech lepší a je na dablu dříve, T20 však míjí. Henryk má na terči 120 a "nápověda" od stolu říká zavři šanghaj....singl 20, T20 a třetí šipka trefuje krásně doprostřed D20 - parádní uzavření a ŠANGHAJ za 3 body!!!! Radost a jásot! Pro nás určitě zasloužené vítězství. Navíc Roman zabojoval a ve vyrovnaném posledním utkání vyhrál 2:1, paráda. Hodně důležité body hlavně pro týmového ducha, když jsme se dokázali po výprasku v třetí čtvrtině opět zvednout a urvat zasloužené vítězství. Škoda výpadku ve třetí čtvrtině, který nám znemožníl využit našich borců z lavičky, kteří mají rovněž dobrou formu. Určitě v dalších utkáních dostanou prostor se předvést. 

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV: Lysek-4/2 dobrý, Krop-4/2dobrý, Jochymek-4/2dobrý, Zwyrtek-4/3 výborný, Szotkowski, Sek - nenastoupili 

čtyřhra: Krop*Lysek - 2 legy + Zwyrtek*Jochymek - 0 leg

kriket:  Jochymek*Krop - 1 leg  + Lysek*Zwyrtek - 1 legy

 

Orli Zátiší ORLOVÁ: Pospíchal-4/1, Tíc-4/3, Saj-4/1, Krčmář-4/2

čtyřhra: Pospíchal*Krčmář - 0 leg + Tíc*Saj -1 leg

kriket: Pospíchal*Tíc - 0 leg + Krčmář*Saj - 0 leg

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

 

8. KOLO

 

DC Target OSTRAVA  6  :  12   DC BAD BOYS JABLUNKOV

(Mokrý, Dzik, Ščotka, Rucky, Domes)   :   (Krop, Jochymek, Zwyrtek, Lysek, Sek)

    Nedělní odpoledne jsme vyrazili k dalšímu utkání 1. ligy MSk, tentokrát do Ostravy k nováčkovi soutěže, týmu Target Ostrava. Vyjeli jsem pod vedením našecho kapitána Milana, který, jakož to profesionální řidič, nás v klidu zavezl až na místo k utkání. Obětoval se a šetřil vlastní vnitřní orgány, zatím co my....jsme se připravovali cestou na utkání. Přijeli jsme včas a naštěstí v plné síle, když změna termínu utkání u Targetu nám díky lidskému faktor způsobilá určité potíže.....Domácí nás mile přivítali a překvapili velmi pěknou, NEKUŘÁCKOU hernou, která zaslouží uznání a osobně bych ji dal vzorem všem týmům i vedení UŠO. Nekuřácké prostředí velmi zpříjemňuje hru a pobyt v herně, prostě se hraje lépe a prostředí je mnohem sportovější.

    Utkání začalo. Příprava v autě byla kvalitní  a projevila se hned v úvodu utkání. Začátek patřil nám, Zvítězil Martin, Mirek i Henryk, klopýtl pouze Roman, kterému dably učarovaly a v poslední době je mu dáno pouze jejich "těsnění".... vedeme 1:3, legy 3:7.

    Druhá čtverka nás však rychle vrátila na zem, kdy domácí zabrali a proměnili šance, které jsme jim, bohužel vlastním neproměněním vypracovaného náskoku, poskytli. Vítězi pouze Martin a Mirek, Henryk s Romanem, přes výbornou hru a náhozy, končí na štítu domácích borců. Stav v náš prospěch 3:5, legy 8:11.

    Domácí povzbuzení úspěchy ve dvouhře nastupují do týmových her s nadšením. Naštestí pro nás, Mirek s Martinem hrají skvěle a vítězí, stejně tak výborně hraje čtyřhru vedle  Henryk a Roman drží lajnu. Rovněž vítězí a čtyřhra jde za námi. Kriket hraje Martin+Roman a Henryk+Mirek. Martin s Romanem nezačínají šťstně a po chybě v úvodu se jim i přes veškerou snahu nepovede náskok domácím smazat a prohrávají. Vedle to skvěle jde Henrykovi, který Mirkovi tvoří příležitosti ke skórování a bereme si leg. Rozhodující třetí leg začínají domácí , ale ne zcela dobře, čehož využívá výborný Henryk několika triply, které Mirek proměňuje ve vedení i ve skóre. Pak však nastupuje útlum a soupeř se mocně dotahuje. Naštěstí volíme středy, které soupeř nestihl zavřít a my dáváme rozhodující body ve skóre. Pak už jen kosmetická úprava skóre ze strany domácích a naše vítězství. Týmové hry se nám opět povedly a to je dobře!!!! Vedeme 3:7, legy 9:15.

   Třetí čtverka singlů je ve znamení střídání. Soupeř střídá a na palubovku jde dobře hrající týmovky Domes. U nás končí Roman, kterému to tak úplně nešlo, hra super, dabyl neštěstí....už se těšíme, až to zlomí....to bude palba. Ale zatím nastupuje místo něj Milan, čerstvý, sřízlivý a na opnu v dobré formě. Třetí čtveřka je vyrovnaná jak herně tak i výsledkově, prostě plichta. Po dobré hře a špatných dablech padl Henryk, naopak skvělý Mirek opět vítězí, stejně jako Martin a Milan, lehce nervozní, neprodal svou formu a prohrává. stav je 5:9, legy 13:19.

    Nechceme ze zápasu dělat drama, naopak domácí by rádi. Henryk se ujímá vedení, ale druhy leg opět pouští soupeři na dablu...a tak desátý bod zařizuje dnes vynikající Mirek vítězstvím 2:0 a jeho příspěvek 4 bodů (FULL) nepotřebuje komentář. Henryk pak vítězí také. Milan bojuje, je již znatelně klidnější, ale pořád to není ono a prohrává i svůj druhý zápas. Martin jde za svým dalším plným bodovým ziskem a vítězí. Drama jsme nepřipustili, ale bylo by chybou si mylset, že to bylo jednoduché....Soupeř má dobré hráče, posílil zkušenými hráči (např. Mokrý) a hrál dobře! My jsme však měli vynikajícího Mirka a Martina, spolehlivého Henryka a výborné týmové hry, tudíž tým a proto jsme zvítězili.

    Je třeba pogratulovat Mirkovi i martinovi k plnému bodovému zisku a předvedené hře, Henryk mohl proměnit více, hrou si je připravil, bohužel, proměnil jen část, ale skvěle režíroval týmové hry. Roman i Milan mají na čem pracovat, ale nemám obavy, oba jsou v pohodě a brzo prodají to, na co mají.

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV: Krop-4/4 vynikající, Jochymek-4/2dobrý, Zwyrtek-2/0slabý, Lysek-4/4 vynikající, Sek-2/0 slabý
 

čtyřhra: Krop*Lysek - 1 leg + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

kriket:  Jochymek*Krop - 2 legy  + Lysek*Zwyrtek - 0 leg

 

Target OSTRAVA: Mokrý-4/2, Dzik-4/1, Ščotka-4/2, Rucky-2/0, Domes-2/1

čtyřhra: Mokrý*Dzik - 0 leg + Ščotka*Domes -0 leg

kriket: Dzik*Ščotka - 1 leg + Mokrý*Rucký - 0 leg

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

7. KOLO

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV  11  :  7    DC Kings TŘINEC

(Lysek, Krop, Jochymek, Zwyrtek)   :   ( Ficek, Klimas, Pszczólka, Pilch)

    Středeční podvečer patřil v Jablunkově dalšímu zápasu 1. ligy MSK v šipkách. Tentokrát jsme přivítali v domácím prostředí dalšího těžkého soupeře a kandidáta na "bednu", Třinecké KINGS. Třinečtí dlouhodobě patří ke špičcce první ligy v šipkách v našem kraji a tak nás čekal nelehký úkol jim vzdorovat. Po né zcela vydařeném (výsledkově) utkání v Těšíně jsme především chtěli zopakovat herní výkon z Těšína a doufat, že se výsledek zlepší oproti Těšínské, trošku smolné, porážce.

    Soupeř přijel ve čtyřech a vzhledem k celkové soupisce Kingů, kde není slabších článků, budil respekt. Bohužel my jsme dnes také jen čtyři, Milan musel do práce a Láďa měl vážné pořízení... Navíc, Henryk dorazil jak Jan Žižka, jednooký...jakož to správného včelaře jej bodla včela, bohužel přímo do očního víčka a tak po náročné rychloléčbě vidí jen tak tak, ale hrát bude. Roman zase spadl ze střechy a je viditělně nesvůj...ale hrát prostě musí.

   Zápas začíná první čtverkou, a pro nás ne zcela dobře, Martin na úvod podlehl po boji Pszczólkovi a Mirek nestačil na Gustava Gugu Pilcha, podlehl rovněž Roman, Martinovi Klimasovi. Naštestí jednooký Henryk zahrál parádně, 6,7 kolo a snižuje na 1:3, legy hrozivé 3:6. Trošku se uklidňujem vhodnými nápoji, burcujeme a jdeme na další čtverku.

    Nejprve Martin po pěkném výkonu poráží Gugu Pilcha 2:0, pak Mirek překonává svou smůlu a poráží po boji Pszczólku 2:1, dnes výnikající jednooký bojovník Henryk dává Martina Klimase 2:0 a rázem je to veselejší, vedeme 4:3 a to ještě hraje Roman. Stav 1:1 s kapitánem hostí. Bohužel, Roman i přes dobrou hru má zakletý dabl a ač má spoustu času a možností, nedává a po zásluze prohrává. Stav je nyní 4:4, legy 10:9.

    Jdeme na týmové hry. Henryk+Roman proti Klimas, Psczczolka a Martin+Mirek proti Gugovi s Fickem. Hra je vyrovnaná, pěkné náhozy z obou stran. Mirek s Martinem získávají mirný náskok, neb kapitán hostí zaostal a získanou výhodu proměňují. Vedle Hrají Henryk s Romanem rovněž výborně, jsou na dablu dříve a Henryk končí hru! Vítězíme 2:0. Kriket hrají Mirek se skoro jednookým Henrykem proti Klimasovi s Fickem  a Martin s Romanem proti Gugovi a Pszczolkou. Hry jsou obě velmi vyrovnané, nejprve Mirek s Henrykem vedou, pak to Kingové otáčí, aby opět naši šli přes středy do vedení, které již nepustí a vítězí. Vedle Martin s Romanem zápasí o každou šipku, lépe jsou na tom hosté, ale v poslední možný okmažik Roman (na doporučení) uzavírá skórující čísla soupeře a soupeř nestíhá uzavřít středy, kde kraluje Martin. Fantasticky přepisuje soupeře a bereme i kriket čistou hrou 2:0 !!! Stav 6:4, legy 14:9.

    Stav pěkný, ale stejně jsme to měli rozjeto i v Těšíně, přesto jsme prohráli. Krátká porada, hecování a jdeme na třetí singlovou čtverku. Martin po famózním výkonu (2 x bingo, jedno ukončení 5 kolo) poráží Martina Klimase 2:0. Je nutno dodat, že soupeř nezůstal Martinovi nic dlužen, hrál vynikající šipky a bylo se na co dívat. Vynikající hra obou přiváděla diváky k potlesku. Mirek našel konečně i dabl a po dobré hře porazil kapitána hostí Ficka 2:0 a rázem je to 8:4 pro nás. Jen že Kingové nejsou žádná ořezávátka a jdou do toho pohlavě. Nejdřív Guga Pilch po vyrovnané pěkné hře poráží dnes výborného Henryka 2:0 a pak ani Roman nepřekročil svůj dnešní stín a podlehl Pszczólkovi rovněž 2:0. Rázem je to 8:6, legy 18:13.

    Hyn sa ukáže Lomikare, co je v nás. Poslední singly zahajuje Martin s kapitánem hostí. Hra se Martinovi úplně nedaří, ale na dablu je dříve, bohužel nedává a soupeř trestá. Matin však bojuje a srovnává po dobré hře na 1:1 a s úsilím nakonec kapitána hostí přetlačuje, vítězí 2:1 a máme devítku! Martin Klimas však poráží Mirka 2:0 a nedovoluje nám slavit. K terčům nastupuje Henryk proti Pszczólkovi  a Roman proti Gugovi. Bude to těžké. Henryk dnes hraje výborně a po pěkných náhozech je na dablu první a valstně současně jako Roman zavírá první leg, oba vedou 1:0 nad svými soupeři. Tak dá někdo tu vytouženou desítku...? Henryk hraje výborně, je opět o krok vepředu, na dablu první, ale těsně míjí. Má však dostatečný náskok ještě na jeden pokus, D4 a je tam krásně uprostřed!!! Deeséét!!!! Pak ještě Roman dokonává dílo skázy a poráží Gugu Pilcha 2:0. Je to doma a s takto těžkým soupeřem se to cení dvojnásob !!!!

    Ani jsem netušil, když jsem při minulém komentáři napsal, že by se to sportovní štěstí mohlo přiklonit na naší stranu třeba již ve středu a ono přišlo, samozřejmě podpořené velmi kvalitním výkonem celého týmu. Vyhrané týmové hry (obě stejně jako v Těšíně 2:0) a kvalitní výkony v singlech, podpořené pěknými náhozy a především zlepšená práce na dablu nás dovedly k cennému vítězství. Všem klukům patří dík, obzvláště pak těm hedikepovaným :-).

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV: Lysek-4/3 výborný, Krop-4/2dobrý, Jochymek-4/3výborný, Zwyrtek-4/1 dobrý (výborná čtyřhra i kriket)  

čtyřhra: Krop*Lysek - 1 leg + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

kriket:  Jochymek*Krop - 1 leg  + Lysek*Zwyrtek - 1 legy

 

Kings TŘINEC: Ficek-4/1, Klimas-4/2, Pszczólka-4/2, Pilch-4/2

čtyřhra: Ficek*Pilch - 0 leg + Klimas*Pszczólka -0 leg

kriket: Pilch*Pszczólka - 0 leg + Klimas*Ficek - 0 leg

  

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

   

 

 

6. KOLO

 

Sležští rytíři ČESKÝ TĚŠÍN  10  :  8    DC BAD BOYS JABLUNKOV

(Bajtek, Podbiol, Volkman, Nowaczyk)   :   ( Krop, Jochymek, Lysek, Zwyrtek)

    Nedělní odpoledne 25.10.2015  pro nás začalo velmi brzy a to cestou vlakem ve 13 hod. na utkání 6. kola do Českého Těšína. Cesta v poho, ale bez dopingu, kdy kapitán pod dojmem cesty vlakem, zapoměl na dobré mravy a nezakoupil včas energydrink.... Naštěstí jsem měli téměř hodinu čas v restauraci Malcovna nejen k tréninku, tak jsme všechno v poho dohnali.

   Zápas jsme začali o pár minut dříve, jelikož všichni byli na místě a řádně nažhavení a tudíž nebylo důvodu začátek utkání odkládat. Začínaji začíná první čtverka, Bajtek- Martin a Podbiol - Roman, bitva začíná. Martin smetl Bajtka, ale Roman dostal od Mariusza a tak jdou další dvojice k terči. Ruda Volkman poráží Mirka 2:0, Henryk však bere body Nowaczykowi a po první čtverce je plichta 2:2, legy 4:4. Hned tato první čtverka jasně naznačila, že utkání, kde byli jasnými favority domácí, neboudou mít tak jednoduché.

    Druhá čtverka je jak přes kopirák, vyrovnaná do poslední šipky. Martin podlehl dnes famózně hrjícímu Podbiolowi (spíše selhal na dablu...), ale Roman poráží Rosťu Bajtka. Pak bohužel Mirek i přes pěknou hru nedává dably a prohrává. Naštěstí znovu zabral Henryk, hodil Rudovi bingo a po dobrém výkonu vítězi 2:0. Stav po druhé čtverce 4:4, legy 9:9.

Před námi týmové hry. Za nás hrají Mirek s Martinem (M+M) a Roman s Henrykem (R+H). Soupeř rovněž zůstává bez střídání u svých TOP hráčů. Výborně zahráli M+M a po zadu nezůstali ani R+H. Zápasy jsou vyrovněné, ale obě naše dvojice vítězí a čtyřhra jde za námi 2:0. Kriket bude stejně těžký a vyrovnaný. Naše dvojice - Roman+Martin, Henryk+Mirek. H+M hrají proti Volkamnovi s Bajtkem. Soupeři nevychází zcela úvod, ale pak jdou do vedení. Skvěle hraje Henryk, který maže jejich náskok a Mirek parádně dohodil, přes to všechno má Rosťa tři šipky na vítězství. Ani jednou však nedává střed, Henryk píše +50 a Mirek bulem končí hru. Super! R+M jsou jasně lepší než dvojice polských internacionálů ve službách Rytířů a kriket jde také za námi! Paráda, po týmovkách vedeme 4:6, legy 9:13.

   Výchozí pozice není špatná, teď jen udržet rovnovážný stav....začíná další čtverka singlů. Pro nás však ne moc dobře. Opouští nás sportovní štěstí a 3 x prohráváme 2:1, jen Martin vítězí 1:2. Nejvíce mrzí porážka Romana, který měli několik kol na dabla, ale ten netrefil. Šipky končí těsně u dablů, snad jsou začarované....prostě smůla. Henryk hraje s Bajtkem, dává ve druhem legu 5. kolo a srovnává, dobře začíná 3 leg 2 x 100, ale pak zabrzdí a Rosťa toho využívá. Mirek podlehl dnes skutečně famóznímu Podbiolowi, ale měl šanci, hral rovněž vynikající šipky....ale dabl...no coment. Jen Martin ustal tlak a dává nám šanci. Stav po třetí čtverce 7:7, legy 16:18.

    A jde skutečně do tuhého, už není šance něco napravovat, teď se ukáže, kdo bude ten šťastný. Nepředjímajíc konec mohu řící, že je to vynikající zápas plný skvělých náhozů a také obratů.

   Mirek opět po výborné hře a marných dablech prohrává 2:1 s Bajtekm...prostě smůla. Henryk podlehl vynikajícímu Podbiolowi, který  měl prostě dnes svůj den. Téměř každé kolo trefil tripl, někdy dva a přes šanci uravat mu druhý leg Henryk padl 2:0. Je to špatné, soupeř má devítku....Šanci nám dává Martin, který předvedl famózní zavření v pátem kole (150)!! a porazil Rudu Volkmana 0:2. Je to 9:8 a jde se na poslední borce. Za nás Roman za soupeře Nowaczyk. První leg po dobré hře bere Jacek, ve druhém je Roman lepší a srovnává na 1:1. Třetí leg začíná, Roman je herně famózní a je na dablu v 7 kole. Pak přichází 6 neskutečně těsných šipek. To jsem ještě neviděl... šipky se odráží od bílých hran dablu a nepadají tam...tři kola, devět smolných šipek a pak trest, je konec, Nowaczyk zavírá....

    Těžko se hodnotí takové utkání, skvělá hra z obou stran, my - vítězné obě týmové hry, mnoho náhozů + 95, 23 x +133, 5 x bingo, několik ukončení v šestém kole, dokonce dvě pátá kola, vysoká ukončení hry - 104 Henryk, 136 Roman a dokonce 150 Martin!.....přesto jsme na body nedosáhli díky špatným dablům...chyběla i troška toho sportovního štěstí, snad se jednou přikloní také k nám. Už ve středu nás čeká derby s Třineckými Kingy, nebudeme se zlobit, když by to bylo zrovna tuto středu....

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV: Krop-4/0slabý, Jochymek-4/2dobrý, Lysek-4/3výborný, Zwyrtek-4/1 slabý, Sek-nenastoupil  

čtyřhra: Krop*Lysek - 1 leg + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

kriket:  Jochymek*Krop - 1 leg  + Lysek*Zwyrtek - 1 legy

 

Sležští Rytíři ČESKÝ TĚŠÍN: Bajtek-4/2, Podbiol-4/4, Volkmann-4/2, Nowaczyk-4/2, Weissmann - nenastoupil

čtyřhra: Bajtek*Nowaczyk - 0 leg + Volkann*Podbiol -0 leg

kriket: Bajtek*Volkamnn - 0 leg + Podbiol*Nowaczyk - 0 leg

 

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

   

5. KOLO:

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV  13  :  5    Rio B Semena OSTRAVA

(Lysek, Krop, Jochymek, Zwyrtek, Szotkowski, Sek)   :   (Chudoba, Frýza, Šmahaj, Augustín, Konečný, Kukol)

    Po sobotní výhře v Opavě jsme v domácím prostředí ve středu uvítali nováčka soutěže Rio B Semena Ostrava, který měl stejný bodovy zisk jako my, tedy 4 body v tabulce pravdy. Po zkušenostech z minulého ročníku jsme soupeře nijak nepodcenili a do zápasu přímo vletěli, nažhavení urvat další body do tabulky. Formu jsme ladili již víc jak hodinu před utkáním a naladili celkem pěkně.

    Začátek utkání a start jak se patří. Martin a Mirek vítězí oba 2:0, Henryk a Roman rovněž shodně oba  2:1. Stav 4:0, legy 8:2 však nikoho neuspokojuje a jedeme na vlně dál. Nutno však dodat, že soupeř hrál velmi dobře, náhozy Semenum šly náramně, ale my byli přece jen o krok lepší. Nápor pokračuje i ve druhé čtyřce, Martin vítězí 2:1 a navyšuje náš náskok, pak sice Mirek ztratil bodík prohoru 0:2, ale Henryk s Romanem berou další body soupeři a vedemé 7:1, legy 14:6 !!! Co víc si přát....

    Zápas pokračuje týmovými hrami, my střídáme a nastupuje Láďa s Milanem a Henryk s Martinem. Bohužel, Henryk s Martinem svou šanci nevyužili a soupeř trestal a když ani Milan s Láďou nezabrali, body bral soupeř. Na kriket nastupují osvědčené dvojice, Martin*Roman a Mirek*Henryk. Mirek s Henrykem sice hrají velmi solidně, ale nakonec těsně podlehli silnější dvojici soupeře. Martin s Romanem nic neponechali náhodě a jasně vítězí. Rozhodující leg a krásný výkon naší dvojice, prostě parní válec, který soupeře přejel. Kriket je náš, stav po týmovkách 8:2.

    Jelikož je stav příznivý nastupují další naší hráči. Do třetí čtverky Láďa Szotkowský za Mirka. V tomto čtyř zápase vítězi za nás Martin a Roman, oba hrají dnes výborné šipky. Láďa bohužel padl a po pěkné hře i Henryk 1:2. Vše je však už rozhodnuto, body jsou naše, průběžně vedeme 10:4.

    V poslední čtverce střídáme a i soupeř posílá k terči nové hráče. Za nás nastupuje Milan místo Romana a soupeř posílá hrát Kukola místo Frýzy. Neponecháváme nic náhodě, vítězí Martin a dává dnes full, vítězi i Láďa po pěkné hře a také Milan, jen Henrykovi to opět uniklo ve třetím legu - 1:2 o dabl. Konečný stav je 13:5, legy 28:16. Výsledek pěkný, ale především předvedená hra byla pěkná. Prostřídali se všichni a náhozu bylo požehnaně. Před těžkými zápasy s Rytíři z Těšína a Třineckými Kingy je to určitě dobré avízo. Kluci z "Ria" byli v pohodě, jen jsme se náhodou dozvěděli, že nás snad předchází ne zcela dobrá pověst, což nás mrzí. Naštěstí jsme to klukům z Ria na místě vyvrátili :-)a doufám, že ti, kteří nás zrovna nemilují svůj názor časem opraví. Jsme sice možná trošku impulzivní a hluční, ale, jednak nehrajeme šachy a trocha vzrušení k šipkám patří (viz. špičkoví hráči hrají před přeplněnými hlučnými, bouřlivými sály) a pod možná hrubší slupkou je opravdu dobré jádro.

     

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV: Lysek-4/4excelentní, Krop-2/1dobrý, Jochymek-4/2dobrý, Zwyrtek-3/3 excelentní, Szotkowski-2/1dobrý, Sek-1/1 dobrý  

čtyřhra: Sek*Szotkowski - 0 leg + Lysek*Jochymek - 0 leg

kriket:  Jochymek*Krop - 0 leg  + Lysek*Zwyrtek - 2 legy

 

Rio B Semena OSTRAVA: Chudoba-4/1, Frýza-3/0, Šmahaj-4/2, Augustín-3/1, Konečný-1/0, Kukol-1/0

čtyřhra: Šmahaj*Chudoba - 1 leg + Augustín*Frýza -1 leg

kriket: Chudoba*Frýza - 0 leg + Šmahaj*Augustín - 1 leg

 

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

4. KOLO

 

DC VIRUS OPAVA  8  :  10    DC BAD BOYS JABLUNKOV

(Leško, Výtisk, Thomas, Cuc, tým. Uvíra)   :   (Krop, Jochymek, Lysek, Zwyrtek, tým. Sek)

    V neděli jsme měli jet do Opavy na Virus. Domácí však slušně požádali o změnu na sobotu a jelikož jsme kluci hodní a hlavně to všem nedělalo problém v zaměstnání, vyrazili jsme na Virus o den dříve. Herna Virusu je malá, ale útulná, příjemná a byla vytopená "jak starý horalský dům" od kamen. A nutno poznamenat, že vývoj zápasu tomu jen přispíval. Formu jsme ladili celou cestu do Opavy a tak bylo celkem veselo a ve hře to bylo znát, hlavně na úvod.

    Začátek zápasu patřil nám, výborně zahrál Martin a další body přidali Mirek a Henryk. Jen Roman byl nějaký studený. Po první čtverce vedeme 1:3, legy 4:6. Druhá čtverka - domácí se vzpamatovali z našeho úvodního tlaku a bohužel za nás boduje jen Martin, který dnes hraje vlemi dobře. Virus srovnává stav zápasu na 4:4, legy 10:10. Průběžný stav hovoří za vše. Každá šipka dobrá, a kdo ví, zda nebude rozhodující. Začínají týmové hry, které ve většině utkání stanovují další směr vývoje zápasu.

    Čtyřhru jsme nezvládli, Martin s Mirkem ani Henryk s Milanem nebodují a prohráváme 2:0, na kriket měníme sestavu, nastupuje Martin s Romanem a Henryk s Mirkem. Martin s Romanem vítězi, bohužel Henryk s Mirkem těsně neuspěli a jde se na rozhodující leg. Naše dvojice Martin-Roman je lepší a zaslouženě vítězí a bod pro nás. Stav je po týmovkách 5:5 a legy 13:12 pro domácí.

    Nervozita stoupá na obou stranách a na některých hodech je to vidět. Pro nás třetí čtverka nezačíná dobře. Mirek i Henryk prohrávají svá utkání 2:0 a je to vážné. Díky napjaté atmosféře dochází v nasazení hráčů k malé chybě, nic vážného. Naštestí Martin hraje zatím skvěle a konečně se probudil Roman, stav srovnán 7:7. Drama vrcholí, bude hodně záležet na psychické odolnosti. Začínají Mirek s dnes výborným, pískajícím Leškem a Henryk s vynikající stálici Zbyškem Výtiskem. Bohužel pro Jirku, Mirek je také pískající a píská výborně. Soupeře jasně přehrává a vítězí, bod pro nás. Zápas Zbyška s Henrykem je vyrovnaný vlastně do poslední šipky. První leg bere na dablu Henryk, druhý Zbyšek, ve třetím má první šanci Henryk, nedává, naštestí Zbyšek také míjí a další šanci již nedostal. Další bod za náma a máme jich už devět. Nastupují Roman s Martinem. Roman chytil po kriketu vlnu a vítězí za tři body do tabulky. Už ani tolik nemrzí porážka, kterou utrpěl Martin i když škoda, rýsoval ze plný zápis do statistiky. Jsme rádi za první letošní výhru a že je venkovní je radost dvojnásobná!!!

STATISTIKA UTKÁNÍ:

Virus Opava- Leško-4/2, Výtisk-4/2, Thomas-4/1, Cuc-4/2  

čtyřhra: Thomas*Uvíra - 1 leg + Leško*Výtisk - 1 leg

kriket: Výtisk*Uvíra - 0 leg + Leško*Cuc - 1 leg

DC Bad Boys JABLUNKOV- Krop-4/2 dobrý, Jochymek-4/2dobrý, Lysek-4/3výborný, Zwyrtek-4/2dobrý  

čtyřhra: Jochymek*Sek - 0 leg + Lysek*Krop 0 leg

kriket: Jochymek*Krop - 0 leg  + Lysek*Zwyrtek 2 legy

 

Hodnocení podaného výkonu - slabý, dobrý, výborný, excelentní

 

 

3. KOLO

DC BAD BOYS JABLUNKOV    9    :    10    PREDATORS OPAVA

    Zápas doma, kromě Hendrych, jsme všichni. Milan, co by kapitán, nebyl ve své kůží, zahrál si se spoluhračemi a nic moc, proto se nenapsal do základu.

    Hru začal Martin a Láďa, oba dva prohrali 0:2, Mirek a Roman nás vratili na začátek 2:2, další čtyři hry opět rozdělení bodu na půl a je to 4:4. Čtyřhra 501 Martin s Mirkem nakonec dali dva body, tím pádem Láďa s Romanem nula, výsledek 2:1. Cricket Martin s Romanem 1:0, Mirek s Milanem rovněž 1:0. Takže vedení 6:4 a nálada dosahuje vrcholu, a doping bohužel asi také. A další čtyři hry jsme projeli a rázem je nalada na bodu mrazu, sice fandíme co se dá, výsledek však tomu neodpovídá. 6:8 tááák a teť už "jen" vše vyhrát. Na poslední čtyři hry Milan vystřídal Láďu a jedem. Martin prohrává 0:2 a ..., aspoň na remízu, Milan vyhrává 2:1, Mirek zkušeně 2:0, Roman 2:1, remíza 9:9. Na rozhudující 701 nastupují Martin s Mirkem a Roman s Milanem, mám dojem (soustředil jsem se na svou hru s Romanem), že Martin s Mirkem mohli zavřit, ale nedali. Takže 9:10 pro soupeře.

    Martin 4h./1b, Láďa 3h/0b, Mirek 4h/3b, Roman 4h/2b, Milan 1h/1b

    Týmy 501: Martin Mirek(2legy) + Láďa Roman (0leg)- 2 body, cricket: Martin Roman (1leg) + Mirek Milan (1leg)- 2 body

 

 

 

2. KOLO

JESTŘÁBÍ 99 OSTRAVA    12   :   6    DC BAD BOYS JABLUNKOV

 

    Už dopoledne, se objevily komplikace s týmem, Heňo je mimo republiku a Martin potřebuje dnes dodělat práci na střeše. Takže to vypadalo, že pojedem ve čtyřech. Nakonec přece jenom Martin dodělal sousedovic střechu, ale musel Mirak pro něho dojet do Bukovce, a tím jsme se zdrželi a přijeli na zápas až 10 minut po šesté hodině. Velice uklidňující pro celý tým.

    Začli jsme nervozně, ale začatek zápasu se vyvíjel velice dobře. Pavel s Martínem 0:2, Jsef s Románem 2:0, taktéž Petr s Milanem 2:0,první čverku dohrál Lubomír s Mirkem 1:2, a je to 2:2, dalši čtveřici začal Pavel s Romanem 0:2, další hry jsme bohužel prohráli na 5:3. Vkladali jsme velké naděje do čtyřher, to jsme splnili na padesát procent 2:0,1:2 a je to 6:4. Dalši čtyři hry 2:2 tak celkovy stav 8:6, stav který jde stále otočit v náš prospěch. Víc štěstí a asi i zkušenosti stálo při soupeřích a vyhrali zbyvající čtyři hry, na konečných 12:6.

 

  LYSEK Martin 4h/2b, ZWYRTEK Roman 4h/2b, KROP Mirek 4h/1b, SEK Milan 4h/0b,

    Týmy 501: Mirek Martin (0 leg) + Milan Roman (0 leg) - 0 bodu, cricket: Milan Mirek ( 0 leg) + Martin Roman ( 2 leg) - 2 body

 

 

 

1. KOLO

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV  7  :  11    BROOKLYN BULĹS HAVÍŘOV

 

    Včera jsme zahájili nový ročník šipkové extraligy a přivítali jsme soupeře zvučného jména, samotné mistry minulého ligového ročníku - Brooklyn Bulĺs Havířov. Soupeř lehce obměnil svou sestavu, rozešel se s top hráčem Čujdíkem a nahradil jej v soupisce Milerským s Bull Do Zers Havířov, kteří prvoligovou soutěž opustili.

    První utkání je vždy lehce poznamenané nervozitou a očekáváním, přesto bylo na všech hráčích vidět, jak se těší na zápas. Začali jsme v 18 hodin a úvodní dvouhry obstarali Martin Lysek x Pastrňák a Henryk Jochymek x Surma. Martin zabojoval a také měl potřebné štěstí na dablu a zvítězil. Naproti tomu štěstí a klid na dablu porazily henryka, který podvakrát dorazil na dabl o dost dříve než soupeř, přes to prohrál. Následně nastoupil Mirek Krop a porazil po dobré hře Mikuše, avšak Roman po ne příliš přesvědčivé hře podlehl Ištokovi - první čtverka - 2:2, legy 4:4.

    Druhá čtverka již nedopadla tak dobře, jako první. mrzí prohra Martina se Surmou 0:2, když padl na neproměnění dablů ač byl na nich dříve než soupeř. Pasta si spravil chuť po předchozí porážce od Martina na Henrykovi, první leg byl vyrovnaný, druhý mu sedl a bylo....opět 0:2  a když padl i Mirek s Ištokem 0:2 bylo to špatné. Naštěstí zabral Roman a snížil stav - po druhé čtverce - 3:5, legy 6:10.

    Následují týmové hry a parádní bitva. Ve čtyřhře Martin s Mirkem bojují s Pastrňákem a Surmou, Henryk a Milan s Ištokem a Lacinou. Obě čtveřice jdou na krev a hry netrvají dlouho, pěkné náhozy z obou stran se střídají a infarktový závěr - bohužel pro soupeře, který má prostě více klidu a dably trefí, kdežto my jak se říká, jen těsníme kolem.... 0:2 Kriket je obdobný, s tím rozdílem, že soupeřová dvojice Ištok, Pastrňák je lehce lepší, než naše dvě a vítezí opět soupeř - 1:2. Předvedená hra není špatná, ale stav ano...celkově 3:7, legy 7:14.

    Třetí čtverka a střídání na obou stranách. Náš kapitán, Milan Sek, jde místo Mirka a soupeř posílá na plac dobře hrajícího Lacinu místo Mikuše. Nezačíná to dobře, Martin podlehl Ištokovi 0:2 a soupeř dává osmý bod... přesto bojujeme dál. Henryk po pěkné hře konečně trefil i dably a vítězí 2:0 a po dobré hře vítězí i střídající Milan se Surmou 2:1!! Bohužel, Roman po parádní bitvě padl s Pastou 1:2. Stav je 5:9, legy 12:19.

    Před poslední čtverkou ještě stále žijeme. Začíná Martin a vítězí 2:1 a dává naději, bohužel, Henryk, po pěkné hře podlehl Ištokovi 1:2 a body jsou fuč....teď už jen prestiž a skóre. Nastupuje Milan proti Pastrňákovi, bouhužel, jasná záležitost, kteou si kapitán musí probrat sám se sebou....nemusela být. Zato Roman se rve do poslední šipky, hraje zápas od zápasu lépe a vítězí nad Surmou 2:0. Stav 7:11, legy 17:24, body - bohužel  NULA. Přesto můžeme mít hlavu vzhůru. Hra opravdu nebyla špatná, musíme uznat vysokou kvalitu a sílu soupeře, který uměl rozhodující okamžiky zvládnout lépe a proto zaslouženě bere tři body. Pro nás je to určitě dobrá zkušenost do dalších utkání.

 

KLADY UTKÁNÍ

  • je třeba vyzvednout kolektivní výkon a celkem solidní hru na začátek sezóny
  • dostáli jsme heslu, bavit se šipkama, už nás tak atmosféra zápasu neválcuje a i přes některé nepovedené koncovky jsme se šipkami bavili, někteří možná až příliš.... :-)

ZÁPORY UTKÁNÍ

  • jednoznačně ukončení her. Ne žeby to létalo jak z praku, vše těsně, ale na to se nehraje. je třeba na koncovce zapracovat!!
  • dalo by se říci ne zcela povedené týmové hry, výsledkově..... ale proti takovému soupeři prohrát po vyrovnaném boji, není ostuda. Přes to všechno to nebylo dle naších představ a je třeba ještě přidat.

LYSEK Martin - 4 z./ 2b. (z x zápasů/x bodů) ZWYRTEK Roman 4z./2b., JOCHYMEK Henryk - 4z./1b., SEK Milan - 2z./1b. , KROP Mirek - 2z./1 b., SZOTKOWSKI Láďa - nehrál,

čtyřhra -  Lysek, Krop (0 leg) + Jochymek, Sek (0 leg) - 0 bodů, kriket - Lysek, Jochymek,  (0 leg) +  Zwrtek, Krop (1 leg)  - 0 bodů.

 

Podrobnosti utkání - viz. rubrika "Zápisy utkání"