22. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV 10 : 9  Jestřábi OSTRAVA    

    Pátek měl být naším dnem a snad by i byl, nebýt změny. Kluci opeření nás požádali o změnu, tak jsme jim vyhověli a zápas odehráli ve středu, jak jsem oba týmy ještě minulousezóny byli zvyklí. Bohužel pro nás, jelikož v pátek by Jestřábům chyběl doktor Juroška, který nám ve středu pěkně zatopil....

    Kluci přijeli na čas a kompletní, což my jsme byli také. Rozcvička na terči a jde se na věc. My si věřili a nálada byla vynikající a také nám začátek vyšel parádně a mohl být ještě lepší. Mirek, Martin i Roman zvítězili v první singl párty každý 2:0, po dramatickém boji podlehl Henryk 1:2, kdy měl 6 šipek na 2:0, ale nedal a nakonec bral soupeř. Třeba by to byl okamžik, který mohl dr. Jurošku nahlodat a byl by hratelnější, ale nestalo se. Vedeme 3:1 a kluci jsou v pohodě, pro mě až moc v pohodě...

    Jdeme na drouhou serii singlů a již nebylo až tak vesele. Martin sice jestě ustál Pepu Kubánka, ale Mirek podlehl nenápadnému Nezhodovi a Henryk po dobré hře vyhrál 2:0, ale Roman proti Juroškovi neměl šanci...vedeme 5:3, ale není to úplně ono, hlavně proto, že soupeř hraje zápas od zápasu lépe a lépe.

    Jdeme na týmovky, které nám poslední dobou šly výborně....poslední dobou, ne však ve středu. Čtyřhru prohráváme 0:2 a dokonce i kriket 1:2!!! To je nářez...dobrá nálada je ta tam a pohoda moc není. Stav 5:5 a začíname od znova.

    No a začali jsem hrozně....soupeř vystřídal a na palc poslal starého zkušeňáka Pavla Křímského a ten hned v klidu udělal Martina...což nám nepřidalo a když těsně na DO prohrál i Mirek a Henryk, tak jsme byli na ručník...jiskru naděje udržel Roman výhrou 2:1. Stav nelichotivý 6:8, ale říkáme si, všechno jde....

    Poslední série singlů a nervy na pochodu...a aby toho nebylo málo, notně "unavený" Martin nestačí na dnes vynikajícího Jurošku ( dal 4 body, dvě 5. kola, i šestá a zavíral velmi dobře) stav 6:9 a jsme už opravdu na ručník. Přesto se burcujeme, není kde couvat. Mirek zabral a dává 2:0 Křímského, já po boji vítězím nad Nezhodou a náš osoud má v rukou Roman....hraje s Pepou Kubánkem a hraje dobře a i když soupeř kouše, Roman to ustál a srovnává na 9:9! Vstali jsem ze záhrobí....

    V prodloužení jsme dlouho nudní a tak nám soupeř postupně uniká...naštěstí se probudil Mirek a i Martin něco hodil, přesto má soupeř šanci tří šipek na výhru, nedal a šanci naopak mám já, ale tři na DO 16 nedávám (hrůza to těsnění..), naštěstí ani soupeř podruhé neuspěl a Martin nás spasil, když druhou šipkou trefil tu dablovou 16 ku... uf. Dva body jsou dobré, přesto je to pro nás zrtáta. Ikdyž dnes vzhledem k vynikající hře soupeře, je to dobrý kup, také jsme nemuseli mít nic...

    Musím uznat třídu soupeře, každopádně to ve středu byli staří dobří Jestřábi, kteří byli kdysi postrachem všech týmů na špici a jen málo kdy končili hůře jak na 6 příčce. Čas ukáže, zda to byla pro nás ztráta, nebo možná zisk...uvidíme. Musím pochválit mančaft, že i když byly emoce velké a nebyla pohoda, nepoložili jsme se. Soupeř nám ukázal, na čem pracovat více a já jako kapitán jsem také dostal malou lekci...pořád je co zlepšovat....

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/2  , Krop -4/2,  Zwyrtek- 4/3, Jochymek - 4/2 

čtyřhra:  Krop*Jochymek - 0 leg + Kadlubiec*Lysek - 0 leg

kriket:  Lysek*Krop - 0 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

 

    

     

 

19. KOLO

 

Supi DOLNÍ BENEŠOV 13 : 5  DC Bad Boys JABLUNKOV    

    Pátek a my opět hrajeme ligové šipky, avšak tentokráte jedeme k venkovnímu utkání k soupeři nadmíru zdatnému - Supi Dolní Benešov jsou druzí a s našlapaným kádrem se tlaší na Kinky z Třince. Jedeme dlouhou cestu, tak se v průběhu ní ladíme na pozitivní vlnu. Jelikož nejsme favoriti a můžeme jen překvapit, je nálada uvolněná a budeme chtít Supy jako vždy potrápit. Předchozí ročníky jsme měli na dosah nějaké ty body, dvakrát jsme podlehli těsně 10:8, uvidíme jak to pujde dneska. Cestou se stavujeme v šipkovém obchodě v Ostavě u Šostka a nakupujem nějaký materilá a k Supům přijíždíme hodně brzo. Aspoň bude čas se rozcvičit.

    Supí se slétají pomalu, ale jistě. Začínáme trošku dříve, aspoň budem o něco dříve doma.... Samozřejmě nesmí chybět naše tradiční sázka za dvacet....tentokráte na Stříbrného :-)

    První singly a začátek není věru dobrý....moje tušení, že Mirek za volantem nevěští nic dobrého se začíná rýsovat. Mirek prohrává 2:1, Martin s Kučerou rovněž prohráva, dokonce 2:0. Na plac jdu já na Vinárka a Roman na Stříbrného. Černá můra dneska, Roman měl Stříbrného na lopatě a výhru sázky také, ale ty dably...padl 2:1. Já se rozjíždím hodně pozvolna a nakonec smutný trest, Vinar má 40 já také a jeho třetí šipka znamená mou porážku 2:1. Horší začátek jsme si ani nemohli představit - 4:0 pro domácí.

    Druhé singly, my nic nevzdáváme, i když víme, že Supi jsou silní a šanci moc nedávají. Přsto se zvedáme. Martin vítězí 0:2, Mirek opět porážka 2:0, já bojuji se Stříbrným jak lev, srovnávám na 1:1, ale ve třetím je dřív na DO a nemýlí se, škoda. Naštěstí boduje Roman, který dává Vinárka 0:2. Stav pořád hrozný 6:2, ale jdeme na týmovky se zdviženou hlavou.

    Jdem na to, já s Martinem na Stříbrného s Vinárkem a kluci vedle na Gajdu s Kučerou. Hraje se hodně vyrovnané šipky, Martin i já jsme blízko, ale Stříbrný dává pěkný nához, který umožňuje Vinymu zavírat a ten neomylně dává. Naštěstí vedle se kluci chytli a vítězí. Rozhodující 3 leg a parádní hra na naší straně je korunována DO a bereme bod! 6:3 není špatné, ale je to pořád daleko.

    Kriket - já s Roman na Stříbrného s Kučerou a Martin s Mirkem na Gajdečku s Vinárkem. My začínáme hrozně, soupeř nám hned z kraje naděluje více jak 200 bodů. Pak se probouzí Roman, háže tři triply! Já kde mohu přidávám a na "15" již Supy přepisujem, rychle jim odříznout psaní, šup středy a máme je! Téměř současně končí i Mirek s Martinem a rovněž úspěšně! Skóre 6:4 je už příjemnější! Jdeme do nich!

    Třetí serie singlů a my, ač s nadšením, jsme opět neprolomili dnešní smůlu....tři porážky, dvě hodně těsné a jen bod Romana znamená, že jsme na pokraji kolapsu. Stav 9:5.

    Snažíme se bojovat, ale soupeř je nad síly. Já prohrávám s dnes vynikajícím Kučerou a Roman po boji s Gajdou. Střídající Milan domácího "Koloděje" neohrozil a Martin neuspěl na DO a tak je výsledek dost smutný. 3:5 pro domácí je hodně, ale tak to prostě je, dnes byli domáci velice přesní na dablu.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/1  , Krop -3/0,  Zwyrtek- 4/2, Jochymek - 4/0 Sek - 1/0

čtyřhra:  Krop*Zwyrtek - 2 leg + Jochymek*Lysek - 0 leg

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

 

 

   

 

18. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV 12 : 6  Ranec FRÝDE-MÍSTEK

    A do třetice, další pátek a další domácí utkání ve kterém jsme hostili dalšího nováčka, pro změnu z Frýdku-Místku. Soupeř přijel podstatně oslaben, když jim chyběla jejich hlavní hvězda -  Kamil Malík. A tak jsme měli utkání od začátku pevně v rukou. Nevím proč, ale dobrý výkon to prostě nebyl....ač jsme vítězili, dobré šipky jsme nepředvedli. Občas na tým padne deka, je třeba vědět proč. Já věděl a také jsme to později pořešil, snad to přinese ovoce :-). Jelikož bylo utkání jasně v naší réžii, dostali prostor i náhradníci, Milan nezklamal (ač notně "unaven"...) a Libor příjemně překvapil solidními šipkami.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 2/2 - VÝBORNÝ, Krop -4/4 - EXCELENTNÍZwyrtek- 3/1 - SLABÝ, Jochymek - 4/2- DOBRÝ, Sek - 1/1- , Kadlubiec - 2/1

čtyřhra:  Krop*Zwyrtek - 2 leg + Kadlubiec*Sek - 0 leg

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

 

 

17. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV 12 : 6  Brooklyn B HAVÍŘOV

    Další pátek a další domácí utkání ve kterém jsme hostili dalšího nováčka tentokráte z Havířova. Ve zkratce - začali jsme dobře a sebevědomě, kdy jsme od začátku měli utkání pevně v rukou. Z týmu soupeře hodně zlobil Štefaj Čujdík, který nám jediny konkuroval a dokázal nám vzít 4 body. Jinak, zodpovědný výkon a povinné body. Příště nás čeká derby s Frýdeckým Rancem v čele s Malíkem.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/3 - VÝBORNÝ, Krop -4/3 - VÝBORNÝZwyrtek- 4/2 - DOBRÝ, Jochymek - 4/2- DOBRÝ,

čtyřhra:  Krop*Zwyrtek - 1 leg + Jochymek*Lysek - 1 leg

kriket:  Lysek*Krop - 0 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 2 leg

 

16. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV 13 : 5  LUDGEŘOVICE DC

    Další pátek a další domácí utkání ve kterém jsme hostili nováčka z Ludgeřovic. Jasně jsme si řekli, že nic nepodceníme a poctivou hrou si vezmeme potřebné body. Proto jsme nastoupili soustředěně a také se to vyplatilo a nebýt zaváhání Henryka opět na DO, tak jsme měli čistý štít po dvou sériích singlů. 
    Přesto se někteří nechali ukolébat vedením, jinak si nedokážu vysvětlit neskutečný výpadek v týmových hrách. Obě jsme projeli a omluvou nemůže být ani výborná hra soupeře.
    V dalších dvouhrách jsme vše napravili a neponechali nic náhodě, ale POZOR na ukolébání dobrým průběžným stavem!!!

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/4 - EXCELENTNÍ, Krop -4/3 - VÝBORNÝZwyrtek- 4/4 - EXCELENTNÍ, Jochymek - 4/2- DOBRÝ,

čtyřhra:  Krop*Zwyrtek - 0 leg + Jochymek*Lysek - 0 leg

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 0 leg

    

 

15. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV 12 : 6  Orli Zátiší ORLOVÁ

 

    V pátek jsme přivítali Orlovské Orly, kteří letos silně válí a tak nás čekala pěkná fuška s nejistým koncem. Orli přijeli komplet v čele s prvním mužem statistik Markem Tícem. My jsme se hecovali s tím, že půjdeme krůček po krůčku a uvidíme, jak se povede, hlavně v klidu.

    První serie singlů se nám moc nepovadla, soupeř nebyl lepší, ale prostě trefil dabla. A tak po těsných prohrách Martina, Mirka a Henryka prohráváme 0:3. Sérii zachraňuje Romanek, který vítězí a dává nám naději. Stav 1:3.

    Druhá série singlů nám již vyšla jak se patří, dokázali jsme vyhrát všichni čtytyři, sice po boji a těsně 2:1, ale nedá se čekat v takovém utkání , že to bude jinak. A tak otáčíme utkání ze stavu 1:3 na 5:3 v náš prospěch.

    Na řadu přichází týmové hry. Nejprve čtyřhra.  Mě s Martinem rychle vyprovází z placu duo Šeliga, Tíc - - 6 kole a je konec i když jsme nehráli špatně byl to fofr. Na druhé straně Mirek s Martinem míjeli dabyl tak dlouho, až prohráli i oni. Orli snižují. Jde se na kriket a ten panečku byl. Vedle hned v druhém kole nadělují orli Mirkovi s Martinem víc jak 300 bodů....a ač mě to docela jde, Roman v poslední době v kriketu nestíhá a já tedy s Romanem prohráváme leg. Jen že vedle vítězná dvojice z turnaje v Třinci řádí. Soupeři nestačil ani náskon více jak 300 bodů. Kluci je zvládli famózním závěrem na středech. Rozhodující leg excelovali a i když se soupeř hodně snažil, nestíhal. Zvyšujeme vedení na 6:4.

    Třetí serie singlů. Mirek s Martinem drží vysoko naší vlajku a hrají opravdu výtečně. Oba vítězí 2:0. Já s Romanem bojujeme, ale oba neúspěšně, Roman padl s Tícem 2:1 a já se Šeligou 2:1. Drama trvá, vedeme těsně 8:6. 

    Poslední serie singlů rozhodne toto drama, nebo ne? Začínají naši bijci Mirek s Martinem. Oba jdou do toho po hlavě, ale soupeř klade tuhý odpor. Naštěstí mají pevnější nervy naši, Maritn dává devatý a o chvilku později Mirek korunuje svůj skvělý výkon desátým bodem a je to doma!!!! Hraje se dál, ale atmosféra je již uvolněná, já přes veškerou snahu na Marka Tíce neměl, Roman kladl větší odpor, ale přesto jej Orel Šeliga přetlačil a tak stanovil konečný účet 10:8 pro nás!!

    Skvělý výkon předvedli naší tahouni Martin s Mirkem a ani Roman nezůstal pozadu. Já trošku zaostal za svým očekáváním, nešly dably. Přesto týmový výkon znamenající vítězství. Super.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/3 - VÝBORNÝ, Krop -4/3 - VÝBORNÝZwyrtek- 3/2 - VÝBORNÝ, Jochymek - 4/1- DOBRÝ, Sek - 1/0- , Kadlubiec - 0/0- 3 promile,

čtyřhra:  Krop*Zwyrtek - 0 leg + Jochymek*Lysek - 0 leg

kriket:  Lysek*Krop - 2 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 0 leg

 

       

 

14. KOLO

DC Hornets Výhybka BOHUMÍN 2 : 16  HQ Kryptokoriání HAVÍŘOV

 

 

 

13. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV 12 : 6  HQ Kryptokoriání HAVÍŘOV

    

  

12. KOLO

 

DC Virus OPAVA  11 : 7  DC Bad Boys JABLUNKOV

    V neděli nás čekalo nelehké utkání v Opavěs místním Virusem. Kluci bohužel museli vyrazit beze mne, jelikož jsem měl jiné důležité povinnosti. Přesto jsem doufal, že se jim podaří nějaký bod urvat.... Hodnocení tohoto zápasu mám tedy jen podle zápisu a doslechu. Vyrazili jsme v pěti s novou akvizicí Liborem Kadlubcem, který po delší pauze nabírá teprve dech.

    První singly nevyzněly špatně, za nás bodoval Martin Lysek a Roman Zwyrtek, když Mirek měl jistě těžkou pozici proti Zdeňku Baierovi. Druhá série singlů se nám zcela nepovedla. Bodoval jen Roman Zwyrtek a tak se domácí dostali před párovými hrami do mírného vedení. Nemuselo to být vyznamné vedení, ale to by jsme museli lépe zvládnout týmové hry.

    Čtyřhra ani kriket nám však nesedly a jelikož jsme obě hry prohráli 2:0!!!, tak se domácí dostali do již významného vedení.

    Třetí série singlů byla pro změnu zase pro nás, Roman, Martin i Mirek bodovali a soupeře držel svým výborným výkonem Zdeněk Baier, ale přesto jsem byli ještě ve hře. Stav 8:6 před poslední serii singlů dával určitou naději.

    Bohužel, domácí si nenechali již vítězství vzít. Milan nepřekvapil a Roman padl se Zdeňkem po litém boji a bylo hotovo. Martin už jen korigoval stav a Mirek jej už ani nevylepšil. Prostě se stalo tak, jak se stalo.

    Prohráli jsme s týmem, který má vyrovnanější sestavu a my jak na potvoru nebyli všichni, ale to se bohužel stává a je třeba zapracovat na sobě, aby i střídající hráči byli schopni vyhrávat. Vůbec se nevedlo Milanovi a také Mirek mírně zaostal za svými výkony, naopak, výborně zahráli Martin a Roman. Prohra mrzí, ale soutěž je dlouhá, máme Vírusu co oplácet.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/3 - VÝBORNÝ, Krop -4/1 - SLABÝ, Zwyrtek- 4/3 - VÝBORNÝ, Jochymek - 0/0- nehrál, Sek - 4/0- SLABÝ, Kadlubiec - 0/0- pouze čtyřhra,

čtyřhra:  Krop*Kadlubiec - 0 leg + Zwyrtek*Lysek - 0 leg

kriket:  Lysek*Krop - 0 leg  + Zwyrtek*Sek - 0 leg

 

11. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV  10 : 8  Maníci Máňa FRÝDEK-MÍSTEK

    Pátek večer náležel v naší herně opět prvoligovým šipkám. Přivítali jsme silného soupeře, minuloročního MISTRA 1. LIGY,  družstvo Maníků z Frýdku-Místku. Hosté, i přes nepříznivé počasi, přijeli včas a dobře naladění, bez zraněného Vilagiho.  My jsme byli rovněž kompletní a připravovali jsme se pilně na terčích. Soupeř se rozehřál a nic nebrání začtku utkání. Co přinese? My doufáme, že Maníky potrápíme a každý bod by byl úspěchem, soupeř však chce určitě všechny body pro sebe....:-))

    Utkání začíná těžkými váhami, Martin jde na Krále Krola a Mirek vyzve Kubu Mandýse. Od začátku dobré šipky. Martin si bere první leg, ale Krol si bere druhý a tak se hraje třetí. Vedle asi ještě ne zcela zahřátý Kuba neodolal Mirkovi a máme pvní dvouhru. Martin se vyšpičkoval a ve vyrovnaném duelu bere rozhodující třetí leg a vedeme 2:0. Nastupuje Henryk na Frantu a Roman vyzve Pavla Polácha. Henryk si bere první leg, ale dnes to je nějak nervózní. Vedle Roman šlape jak hodinky a vítězí jasně 2:0. Henryk prohrává druhý leg a pak i třetí na dablu...smůla ale není to ono. Stav 3:1 pro nás.

    Druhá serie dvouher v obráceném pořadí. Martin hraje dobře, ale na dablu nedává a Kuba Mandys moc šancí neposkytuje, vítězí Kuba 2:0. Vedle Mirek bojuje jako lev a po výborném výkonu ve vyrovnaném utkání vyhrává s Mirkem Krolem 2:1. Pořád držíme malé vedení. Henryk nastupuje proti Pavlovi a opět stejná píseň, nervozita a s tím spojená nepřesnost na dablu - výlsedek Pavel vítězí 2:0. Roman je v pohodě, hra super i zavírání - vítězí s Frantou 2:0 a udržuje tím naše těsné vedení.

    Čekají nás týmové hry, čtyřhra a kriket...o jejich důležitostí není řeči....my saháme ke střídání. Henryk propouští do čtyřhry místo Milanovi. Nastupuje Mirek+Roman/ Příhoda+Polach a Milan+Martin/Mandýs,Krol. Soupeř vsadil na silnou dvojici, my na tým. Mirek s Romanem hrají výborně a za chvíli je leg jejich. Bohužel, vedle, i přes úpornou snahu naší dvojice,  si výborně počíná soupeř, který končí v pátem kole!!!. Třetí leg je bitva, vyrovnaná a krásná, která končí výhrou naší dvojice za velkého jásotu. Kriket - my vracíme zpět Henryka. Naše dvojice, Henryk+Roman/Mandýs+Polach, Mirek+Martin/Krol, Příhoda. Henryk začíná dobře a vedle to klukům také jde. Bohužel, Henryk se sice vytáhl na kriketu, ale velmi nepřesný byl tentokráte Roman a to znamená leg pro soupeře. Naštěstí Mirek s Martinem si poradili a srovnali stav na 1:1. Třetí leg a bitva na ostří nože o každý bodík a puntík na terči. Trošku jsme měli smůly, možná to chtělo jinou taktiku, těžko říct, soupeř těsně vítězí a tím snižuje na 4:6.

    Třetí serie singlů a opět bitva o každý leg. Matin nastupuje na Polacha. Ten podal v kriketu vynikající výkon a trápí i Martina a nakonec vítězí Pavel 2:1. Vedle válčí Mirek a to velmi úspěšně, tak, jak ho známe. Frantu zdolává 2:0 a přídává další 6. kolo. Henryk proti Kubovi nezačal špatnmě, přesto Kuba bere první leg. Druhý leg a parádní hra ze strany Henryka, bingo a další náhozy znamenají šanci 6. kola, ale dabl je dnes problém. Kuba, jak jinak, dorazí brzy a dabl dává. Prohra 2:0. A když bedle Roman po boji prohrává s Krolem je na drama zaděláno.....7:7.

    Poslední serie singlů a talak na nervovou soustavu obrovský...přesto naše TOP dvojice Martin a Mirek exceluje a obá vítězí 2:0!! Máme devítku a minimálně bod, bude síla urvat další? Henryk nastupuje proti Mirkovi Krolovi. Hra je zápas od zápasu lepší, náhozy jdou a i dabl přišel a vede 1:0, jen že soupeřův Mirek je výborný hráč a ve druhém legu srovnává krok. Třetí leg - Krol si postupně vypracovává náskok, je dříve na dablu, ale ten míjí, Henryk má na terči 92, někd yje to jednoduché, dve, tři šipky...ale dnes. T20 je tu, první D16 minula, ale ta třetí tam padla a je to tu!!! Po vagónu smůly přišla tečka plná radosti. Vedle výborně bojuje Roman a vede s Kubou 1:0, přesto se Kuba nedal a vyrovnaný druhý leg, kdy byli oba na dablu, bere pro sebe a ve třetím exceluje. Přesto nás to již nemrzí, Roman zahrál výborně a všechny body jsou u nás DOMA!!!!

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/2 - VÝBORNÝ, Krop -4/4 - EXCELENTNÍ, Zwyrtek- 4/2 - VÝBORNÝ, Jochymek - 4/1- SLABÝ, Sek - čtyřhra- dobrý

čtyřhra:  Jochymek*Lysek - 0 leg + Zwyrtek*Krop - 2 leg

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

 

   

10. KOLO

 

Slezští Rytíři KARVINÁ  7 : 11  DC Bad Boys JABLUNKOV

    V neděli těsně po obědě jsme nasměřovali naše , tedy Milanovo škodovku, do Karviné, kde nás čekal souboj s místními Rytíři. Jak jsem sledoval Rytíře v průběhu této sezóny tak především přišli o Rosťu Bajtka, ale jinak zůstali komplet, včetně polské jízdy, Podbiol, Nowaczyk, Kawecki a letos výborně hrající Vláďa Weissamn a stabilně dobře hrající Ruda Volkann. Zajímalo mě, proč jejich výsledky nejsou vždy odpovídající jejich možnostem a zjistil jsem, že jen málo kdy jsou v kompletu a tudíž dostávají příležitost mladí, méně zkušení hráči týmu.

    Vyrazili jsem a ač bylo veselo, bylo mi jasné, že nám dnes možná bude chybět opora Martin Lysek, který sice jel, ale necítil se vůbec dobře. Dorazili jsem do Karviné a hned bylo jasné, že na nás se sešla kompletní jízda Rytířů, včetně Rudy Volkamnna, I Kaweckého PL....a když jsem viděl, jak Martin sedí v restauraci v zimní bundě, kdy bylo příjemně teplo...nebylo mi do zpěvu.

    Nic méně, řádně jsme se rozházeli, napsali sestavy a hurá do boje! Jelikož Martin nemohl hrát, musel jsem pozměnit sestavu a tak jako první za nás nastupuji já (Henryk) s Mirekem, proti polským rytířům Podbiolowi a Nowaczykowi. Já začínam dobře, šipky létají a 7. kolo pro mě. Druhý leg je o chlup lepší soupeř a tak nás čeká třetí leg. To vedle je Mirek již hotov s Nowaczykem (2:0). Třetí leg mi vyšel náramně, ale musím podotknout, že i díky fer pley soupeře. Hážu čisté bingo, ale jedna zabodnutá šipka nepíše a tak je tu soupeřovo gesto, uznává mi bingo. Pak pálím opět sto a další kolo jedna šipka na D20 mi stačí, 5. kolo. Vedeme 2:0. Za nás nastupuje Roman proti Rudovi a Milan si to rozdá s Vláďou. Roman hraje výborně a po boji dává Rudu 2:1. Milan Vláďovi zatápí, ale na dablu mijí, což je škoda, neboť přes dobrou hru podlehl 2:0. Přesto skóre je o.k., 3:1 pro nás.

    Druhá série singlů...Martin pořád špatný, v zimní bundě....tak že zůstáváme stejně, domácí také nic nemění. Prohodíme si soupeře a jdeme na to. Je to vyrovnaný boj, Mirek tesně podlehl Podbiolovi, ale já i přes neúspěch v druhém legu na dablu, beru bod Nowaczykowi. Pořád držíme těsné vedení. Roman neuspěl s výborným Vláďou (0:2) a když ani Milan nebodoval (1:2) s Rudou, je stav srovnán 4:4. Prostě bitva jak se patří.

    Jsou před námi týmové hry, jako vždy u takových to vyrovnaných utkání jsou dvojnásob důležité. Soupeři se už dostavila i další posila, polský rytíř Kawecki a hned jej hrhli rytíři do boje. Na to musím reagovat a tak přemlouvám Martina, ať to zkusí v týmovkách, jak to nepůjde, singly zahraje Milan. A tak začínáme. Čtyřhru hrajeme já/Martin a Mirek/Roman. Proti nám Vláďa/Piotr a druhá dvojice Mariusz/Ruda. Já zahajuji a púokračuji v dobrých šipkách, pískam a tak to jde. Martin se pomalu zahřívá "poctivými náhozy" a pak přidá i triply. Jsme na dablu a trefuji co mám. Vedle však Mirek/Roman nestačí na soupeře a tak nás čeká třetí leg. Opět mi to jde, Martin se drží soupeře a já jsem vepředu, 7. kolo nabito, ale míjím. Soupeř je už blízko, mám ještě jednu šanci a tu třetí šipkou na D3 využívám.

    Pojďme na kriket. Martin/Mirek, já/Roman. já s Romanem jdeme na Rudu s Vláďou, Mirek/Martin na polské rytíře Mariusz/Jacek. Kriket nám vyšel ještě lépe, než čtyřhra. Já s Romanem hrajeme výborně a i když soupeř mocně dotahoval, pár šipek mu chybělo. Vedle kluci také výborně a tak jde kriket za námi. Po týmovkách vedeme 6:4.

   Třetí serie singlů - střídá soupeř, střídáme i my. Soupeř stahuje Nowaczyka na plac jde Kawecki, my posíláme do hry ne zcela zdravotnězpůsobilého Martina...přesto věřím, že nás podrží nějakým bodem. Jde hned na plac a naráží na Podbiola, po vyrovnané hře je soupeř přesnější na dablu a poráží Martina  2:1. Vedle ve stejně vyrovnaném souboji je zase o chlup lepší Roman, střídajícího Kaweckého zdolal také 2:1. Držíme vedení. Já hraji s Vlaďou a první leg jde, jsem dřív na dablu a přesný. Druhý je však špatný a jsem o dost pozadu, naštěstí pro mě Vláďa na mě počkal a já trestal, výhra 2:0. Mirek bojoval s Rudou statečně, ale nevyužil své dobré náhozy, Ruda přijel a zavřel. Je na dablu velmi přesný. Pořád vedeme o dva body 8:6.

    Poslední singly a drama vrcholí...nejprve Martin dal svůj příspěvek a zdola Kaweckého 2:0, vedle tvrdě bojoval Roman s Podbiolem, ten však třetí leg ukončil v 6. kole, vedeme 9:7, ale desítka ještě není. Já nastupují proti Rudovi, Mirek hraje s Vláďou. Já první leg super i na dablu, vedu a druhý leg opět o.k. jen dabl není...a dát Rudovi šanci značí prohrát leg. Jedna jedna a jdeme na třetí. Vedle vede Mirek 1:0 a hraje výborně! Já jsem se zakousl do rudy a opět mu unikám, mám 48 a končím přes dva dably (D16, D8)! Máme deset! Hned nato Mirek končí v 6. kole a poráží Vláďu 2:0. Jestli někdo považuje rytíře za hratelného soupeře, tak se určitě hodně plete, obzvláště, když jsou v kompletu!!! A že byli! Přesto jsme to ustáli a dík patří celému týmu, i nemocný Martin šel do toho i střízlivý Milan. Dnes jsme se opřeli po dlouhé době o můj výkon, dal jsme vzpomenout na lepší časy...a s podporou Mirka a Romana jsme to zvládli. Rozhodly myslím týmové hry, vyrovnaná bitva s dobrým koncem pro nás. 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 2/1 - dobrý, Krop -4/2 - dobrý, Zwyrtek- 4/2 - dobrý,  Jochymek - 4/4- excelentní, Sek - 2/0

čtyřhra:  Sek*Lysek - 0 leg + Zwyrtek*Krop - 2 leg

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 0 leg

 

 

 

9. KOLO

 

Brooklyn Bulls HAVÍŘOV  10 : 8  DC Bad Boys JABLUNKOV

    V neděli navečer jsme vyrazili do Havířova k zápasu s Brooklynem Bulls Havířov. Do malé herny Brooklynu jsme dorazili v pohodě, cestou mírně ostřili zrak a dobře se bavili. Brooklyn je sice silně oslaben oproti minulým sezónám, ale i tak jsou v jeho středu výborní hráči. Postavení Brooklynu v tabulce rozhodně neodpovídalo možnostem tohoto týmu. My jsme přijeli tabulkově jako favorit, ale dobře víme, jak to občas chodí a jak těžko se body získává.    

    Trošku se rozhýbat a začínáme. První dvouhry, za nás Martin s Mirkem. A hned tyto ukazují, že to dnes vůbec nebude lehké. Martin otáčí zápas s Trnkou a vítězí 2:1, ale Mirek podlehl Ištokovi. Nastupují Henryk s Romanem. Roman po boji podlehl Milerskému 2:1, ale Henryk srovnal stav výhrou nad Mikušem. První dvouhry nám hned ukázaly, že to nebude lehké. Ve velké pohodě hraje Ištok i Milerski a to je pro Bulls dobrá zpráva, pro nás již méně. Naopak, u nás není v dobré pohodě Mirek.

    Další kolo singlů v obráceném gardu a pro nás ne dobrý výsledek našeho snažení. Postupně prohrává Mirek, Martin i Henryk shodně 2:1....naštěstí aspoň Roman dělá body a tak je po osmi hrách stav pro nás nelichotivý 5:3 pro domácí.

    Následují týmové hry, které nám jdou, věřím, že se chytíme. Čtyřhra - Mirek+Roman, Henryk+Martin. Čtyřhru hrajeme výborně, Mirek s Romane excelují - 6. kolo hotovo, vedle já s Martinem také dobře, 8 kolo hotovo. Snižujeme. Kriket a Mirek+Martin, Henryk+Roman - je to boj, Henryk s Romanem si s přehledem berou leg. Milerski s Ištokem však dnes řádí. Mirek trošku zaostal a domácí vítězi. Rozhodujívcí třetí leg silně nevyšel Henrykovi...Roman skvěle, ale to nestačí, hrají dva a domácí byli lepší. Stav 6:4 pro domácí.

    Burcujeme se a jdeme do toho po hlavě, ještě je čas vše otočit. Třetí serie singlů byla pro nás. Henryk zahrál výborně a hlavn Roman excelentním výkonem i na dablu zdolal Ištoka a srovnal stav. Jenže Milerski ustál v prvním legu Mirkův tlak a bingo a nakonec vyhrál. Martin kontroval a výhrou 2:0 srovnal stav na 7:7.

    Je tady finále, co přinese? Začali jsme dobře, Roman vítězí 2:0, ale Ištok dal Henryka je srovnáno. Následně Martin ve vyrovnaném boji podlehl na dablu Milerskému a ten dokonal svůj full a domácí mají devět....vše je na Mirkovi. Mirek hraje dobře, píská a je na dablu dříve, ale dnes je to hrozné....pořád těsně míjí...soupeř najednou dorazi k dablu a jak to bývá, do té doby hodně nepřesný Mikuš dabl dává. Mirkovi se nedaří...naproti tomu Mikuš kam hodí tam píská a také zavírá!!!! No a je hotovo, zápas domácímu borcovi vyšel dokonale. Bohužel, my jsme ostrouhali. Porážka MRZÍ, ale není za co se stydět. Domácím zahrál vynikajícím způsobem Milerski i Ištok, kteří udělali z deseti bodů osm...my nedokázali kontrovat, výpadek měl Mirek a přes vyrovnanější týmový výkon jsme jej nestačili nahradit. Pořád je co zlepšovat!!!

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/2 - dobrý, Krop -4/0 - slabý, Zwyrtek- 4/3 - výborný,  Jochymek - 4/2- dobrý

čtyřhra:  Jochymek*Lysek - 1 leg + Zwyrtek*Krop - 1 leg

kriket:  Lysek*Krop - 0 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

 

8. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV  12 : 6  DC Růžový Dvůr KRUŽBERK

    V pátek jsme přivítali na domácí půdě hosty z nejvzdálenějšího ligového místa a to šipkaře z Kružberku. Kluci z Růžového dvora dorazili poměrně brzy a řádně se rozcvičili. V utkání jsme byli favority, ale ne vždy favorit potvrdí své ambice, uvidíme, jak se povede nám.

    První série dvouher začínají z naší strany Martin Lysek a Mirek Krop. Hned z kraje na sebe narazí opory obou týmů, když za hosty nastupuje Boček s Chovancem. Oba naši kluci si vedou výtečně a i když Mirek ztrácí jeden leg, utkání otáčí a vítězí. Martin bez potíží vítězí 2:0. Nastupují další dvojice, za nás Hneryk Jochymek a Milan Sek. Henryk hraje velmi pěkně, náhozy a možnost uzavřít v 7 kole....bohužel se mu nedaří trefit dabl a a soupeř trestá, druhý leg jak přes kopírák a porážka 0:2. Milan se snažil hodně, ale i on neproměnil v prvním legu dabl a ve druhém byl již soupeř lepší, opět porážka 0:2. Škoda, ale jede se dál, stav 2:2.

    Další série singlů a Martin řádí a stejně tak Mirek. Mirek sice opět ztrácí jeden leg, ale utkání vyhrává, Martin nekompromisně 2:0. Na plac jde Henryk a opět hra výborná, ale ty dably, naštěstí soupeř se také trápil a tak jde první leg za Henrykem. Ten se uklidnil a konečně zahrál dobrý leg a vítězí 2:0. Milan zabojoval a i když ztratil leg, tlak soupeře ustál a vyhrál 2:1. Už to vypadá lépe, vedem 6:2. Ale týmové hry teprve ukážou, kudy se bude utkání ubírat.

    Na čtyřhru posílám odpočívajícího Romana ve dvojici s Mirkem a Henryk s Martinem. Martin opět hraje výtečně, ale Henryk v úvodních kolech zaspal, čehož soupeř dokázal bravůrně využít. Vedle hrají kluci výtečně a Mirek ukončuje leg. Jde se tedy to rozhodujícího třetího legu. A ten byl skvostný z obou stran! Skvělé náhozy všech zůčastněných, pro dokreslení, všichni čtyři hráči byli v pátém kole pod sto!!! Musím říct, že se nám povedlo střídání, kdy Roman nekompromisně v 6. kole končí naší vítěznou čtyřhru. Paráda!

    Kriket hrají Martin s Mirkem a Henryk s Romanem. Dobrá volba. Soueř sice bojoval, ale obě naše dvojice byly nad jejich síly, výhra 2:0 znamená naše vedení v utkání 8:2! Vítězství je blízko, přes to ještě není hotovo.

    Během utkání trošku slavíme Martinovy narozeniny a i soupeř si přišel na nějakou tu skleničku....je veselo. my střídáme, za Milana nastupuje Roman. Ke strojům jdou Martin s Mirkem. Martin je dnes skvělý a opět vítězí 2:0, máme devět bodů a chybí nám jediný k vítězství. Mirek hraje fantasticky, vede jedna nula, pak má nabito na šesté kolo, ale ejhle, smůla na dablu mu bere leg. Třetí je jak přes kopírak....Mirek nabito na šesté kolo a nakonec po trápení na dablu prohrává...nic se neděje, jsou další, kteří mohou dát body. Henryk proti Chovancovi úplně odešel. Vůbec se mu nedařilo zapískat a prohrává 0:2. Žeby se nám dostavila krize...? Nebo je už přespříliš těch skleniček...? Naštěstí jsme vystřídali Romana a soupeř střídal také. Roman si však se střídajícím kapitánem soupeře poradil s přehledem 2:0 a máme desátý bod!!!

    Jdeme do posledních singlů. Martin nastupuje, ale má už "přes míru"....a tak se trápi, naproti tomu soupeř hraje výborně. První leg ještě Martin ustál uzavřením +100, ale pak to už nešlo. Prohra, ale nic se neděje, hrají další a hned vedle Mirek, dnes již tradičně, vítězí 2:1. Henryk hraje s kapitánem hostů Peťou Haferníkem a nachází svou mušku. První leg končí přes dva dably, druhý prní šipkou v 7 kole. Pěkné, ale stále je na něm patrná herní přestávka. Roman plný chuti chce přidat další bod, ale hráč soupeře je lepší a zaslouženě vítězí 0:2. Konec, stav 12:6 a tři body zůstávají v Jablunkově. Přejeme hostům šťastný návrat do dalekého Kružberku a slavíme výhru!!!

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/3 - excelentní, Krop -4/3 - excelentní, Zwyrtek- 2/1 - dobrý, Sek - 2/1- dobrý, Jochymek - 4/2- dobrý

čtyřhra:  Jochymek*Lysek - 0 leg + Zwyrtek*Krop - 2 leg

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

 

 

7. KOLO

 

Jestřábi 99 OSTRAVA  8 : 10  DC Bad Boys JABLUNKOV  

    V páteční pozdní odpoledne vyrážíme do Ostravy na Jestřába. V autě nebylo úplně veselo, Martin dorazil  s Mirkem na poslední chvíli a Roman jde na noční, Henryk řídí....tak jen úzká skupina se pouští do "Red bulu" na cestu. V Ostravě jsme za slabou hodinu a zjišťujeme, že skutečně Jestřáb předělal své doupě na velmi útulnou hernu. Dokonce nám bylo navrženo, že do příště, pokud budeme chtít, dovezou i jiné stroje...:-) :-). 

    Místa sice nebylo nazbyt, ale nesrovnatelně více, než jindy a navíc, oba kompletní tými s diváky byly součástí celého utkání, což bylo vidět na vynikající atmosféře. Jak jsem již dříve v "PROGNÓZE KOLA"  uvedl, Jestřába jsme ještě v jeho hnízdě ještě nikdá neporazili. Po dobrém výkonu v předchozím kole jsem doufal, že by jsme to mohli změnit....

    První singly začaly - my nasazujeme Martina s Mirkem a výsledek je parádní, vedeme dva nula, kluci hrají jak z říše snů. Dále nasupuje Roman a Milan a...výsledek je 2:2....a to zase nevěstí nic dobrého....Roman střízlivý a před šichtou, což je na něm vidět až moc. Milan by měl být v pohodě, ale výkonu z minulého kola je dalek.... První singly daly ráz celému utkání.

    Druhé singly, my zkoušíme změnu, místo Milana nasupuje Henryk. Nejdříve se předvedli ve famózní formě hrající Martin a Mirek, oba vyhráli shodně 2:0, střídající Henryk měl šanci, ale neuspěl, prohrál 2:1 a Roman také padl a tak je stav nerozhodný 4:4.    

    Před námi jsou týmové hry a já si dobře uvědomuji, co pro vývoj utkání znamenají. Na čtyřhru trošku risknu a nechávám sedět Romana, který není ve své obvykle pohodě. Hrajeme Martin+Henryk a Mirek+Milan. No, co napsat k průběhu, čtyřhra jak řemen. Začíná lépe soupeř, kdy vedel u stroje hází Juroška prními šipkami bingo, já a Martin se držíme dobře, hlavně Martin zase válí. ve třetím kole dává Martin bingo a pak přidávám 120+ a tak máme navrch. Vedle řádí Mirek, který rovněž háže bingo a soupeře dojíždí, ba má lehce s Milanem navrch. Martin je nekompromisní av šestém kole ukončuje, Milan trošku zabrzdil v nepravý čas, Mirek má jednu šanci, naštěstí je dnes famózní a dává dabl! Vítězíme.

    Kriket obměňuji,  hrají Mirek s Martinem a já (Henryk) s Romanem. Mirek s Martinem hrají prostě dnes výtečně a po parádní hře soupeře udolávají. My nehrajeme s Romanem nějak špatně, ale soupeř je velmi přesný a padají mu triply a tak si dělá postupně náskok, který jsme přes veškerou snahu nedokázali smáznout. Je na nás patrný střízlivý přístup a těch šipek mimo je prostě víc než obvykle. Tak rozhodne třetí leg. Je to parádní hra, kdy jak domácí tak naši trefují triply jeden za druhým a každá šipka mimo, díra v uzavření čísla, znamená skóre pro soupeře. Po překrásné taktické bitvě naši vítězí a to je dobře!!! Vedeme o dva body 4:6.

    Třetí serie singlů a my opět exerimentujeme. Posílám do hry Milana, Romana už střídat nemohu. Oba se snaží, Milan nestačí na Pepu Kubánka, podlehl 2:0, to Roman měl vítězství na dosah...přesto opět porážka 2:1....a je to 6:6....nastupují lídři obou týmů. Martin na Jurošku a Mirek na Nezhodu. Mirek hraje fantasticky a vítězí opět 2:0! Martin bere krásně první leg i když i soupeř byl blízko. Druhý naproti tomu bere domácí, ikdyž byl Martin blízko...třetí leg nervy. Oba borci na dablu a oba těsně míjí...kdo bude šťastný? Martin má 6, přechází singl 2 a dává D2!!! Parádá, vedeme 8:6.

    Poslední singly a vrchol nervů. Já střídám Milana a zkusím zabojovat. Roman snad protrhne smůlu...Začíná Roman, neměl však vůbec štěstí, Pepa Kubánek byl lepší a Romana dává 2:0. Já bojuji, dvakrát jsem na dablu, bohužel, nervozita svazuje ruce, špatný výkon, prohra 2:0. Drama vrcholí...stav 8:8.

    Nastupuje Martin, první leg super a vede 1:0, druhý však poprve v tomto utkání Martinovi nevyšel a soupeř srovnává na 1:1, třetí však naštěstí Martin zvládl v tlaku brvůrně a dává 9 bod! Máme minimálně remízu....co předvede Mirek jako náš žolík s jejich králem Juroškou? Utkání začíná opatrně, ale Mirek se pomalu v tom tlaku a presu začíná cítit lépe než soupeř. Háže bingo a bere první leg! Ve druhém legu je rovněž lepším hráčem, chystá D8 a bude mít min. 3 šipky a tři body....ty však nevychází, naštěstí soupeř nestíhá a bude mít další tři. D8 ne, singl 8 a pak D4 a je to doma!!!! Mirek vítězí a my poprvé v histori vezeme tři body od klovajícího Jestřába!!!

    Pokud mám utkání zhodnotit, tak objektivně to shrnu slovy: Jestřábi kontra Mirek a Martin....skutečně famózní představení těchto dvou borců, včetně čtyřhry a kriketu. Týmově jsme však nezahráli dobře....já, Milan a ani Roman jsme nebodovali a to je na hluboké zamýšlení...už se na tom pracuje a každopádně se toto nesmí opakovat takový výpadek. Ne vždy budou Mirek s Martinem v tak hvězdné pohodě jako v pátek...Máme týden na zlepšení.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/4 - excelentní, Krop -4/4 - excelentní, Zwyrtek- 4/0 - bída, Sek - 2/0- bída, Jochymek - 2/0- bída

čtyřhra:  Jochymek*Lysek - 1 leg + Sek*Krop - 1 leg

kriket:  Lysek*Krop - 2 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 0 leg

 

 

6. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV  18 : 0  DC Tazman Jr.-Doctors OSTRAVA

    Konečně ve svém, tak bych začal na úvod tohoto resumé. Konečně jsme se vrátili do naší herny, rekonstruované, moc pěkné, čisté, osvětlené s odsáváním vzduchu, no prostě paráda. A její otevření bylo rovněž stylové, ve středu na opnu se zde sešel náš tým i B tým DC Bad boys a bylo veselo, když Milan slavil narozeniny pečeným bůčkem, pivem a štamprlaty, ke kterým přispěli i další, jako např. náš bývaly capo Řehoř Placzků či majitelka restaurace. Vypili jsme, zahráli jsme a bylo dobře.

    V pátek jsme se sešli avšak ne v plné síle. Vrátil se sice z Itálie již Henryk Jochymek, ale onemocněl nám TOP Martin Lysek, který byl pouze divákem. Hned na úvod uvádím, že kdo při pohledu na výsledek myslí, že soupeř nedorazil, tak se hodně plete. Soupeř dorazil celkem kompletní. Chběl sice jejich TOP Dorociak, ale to nám chyběl také Martin, tak byly síly srovnány.    

    Soupř přišel do naší herny velmi sebevědomě a dle umístění v tabulce byl favoritem. První singly začaly a musím říci, že velmi překvapivě. Milan narazil na Harviše a dokázal, že šipky hrát umí a porazil jej 2:0. Už ve středu naznačoval vzestup formy. A když pak Roman ustál ne zrovna povedený záaps začaly se dít věci.... Henryk i Mirek rovněž bodovali naplno a úvod byl výborný - 4:0!!

    Druhá serie singlů v obráceném gardu a my šlapali jak hodinky, třikrát výhra 2:0 a jen Roman ztratil leg s Harvišem!! Vedeme 8:0!!! To tady ještě nebylo. Soupeř byl viditelně konsternován...ne žeby hráli Tazmani špatně, ale dably byly tentokrát pouze pro nás. Psychika dělá divy a když Vám soupeř výsledkové ujíždí, je těžké ten dablík trefit.

    Týmové hry a rozhodování kdo s kým, nakonec musím říci, že jsem zvolil dobře. Náš pár Mirek+Henryk ve čtyřhře exceloval, perfektní náhozy, prostřídání na dablu jednou já jednou Mirek a další bod pro nás - 9:0 ! Soupeř se snaží a v kriketu opět bere jeden leg, ale náš pár Henryk+Roman soupeře v obou hrách jasně převyšuje, paráda a výhra v utkání již po čtyřhře - 10:0....!!!! Tak takhle jsme ještě nehráli.

    Třetí série singlů a urputná snaha soupeře získat nějaké body, alespoň čestný bod. Je však mařená naší zarputilosti, nikdo nechce pustit body a tak to opět vše jde za náma, sice 4 x výhra 2:1, ale vedeme 14:0!!!!

    Na soupeře padá frustrace, což je pochopitelné, přesto tazmani bojují o ten čestný bodík, ale dnes není dáno, jen Roman ztrácí jeden leg, ostaní berou výhru za 2:0 a rodí se neskutečný výsledek v 1. lize - 18:0 a totální zmar soupeře z Ostravy.

    Ani nevím, kdy jsme naposledy takovým výsledkem vyhráli, kdysi hodně hodně dávno ve druhé lize. Faktem zůstává, že jsme s Tazmany hráli velmi dobře a dokázali jsme se vyrovnat s absenci Martina Lyska, který však notně povzbuzoval z lavičky, tedy od stolu. Neskutečně příjemně překvapil Milan Sek, který ukázal, že na první ligu má - gratuluji a jen tak dál. Překvapil i navrátile do sestavy Henryk, který po dlouhé přestávce naskočil do rychlíku zápasů a zvládl to na výtečnou. Od Mirka Kropa jsme na dané výkony tak nějak už zvyklí, přesto velké gratulace. A samozřejmě gratuluji i Romanovi, který ustál těžké chvilky a nakonec i on bral 4 body / jen mu chybí trochu kázeň při utkání....:-) /

    Gratulace celému týmu za bojovnost do poslední šipky, čest poraženým za snahu do poslední šipky urvat nějaký bod.

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Krop -4/4 - excelentní, Zwyrtek- 4/4 - excelentní, Sek - 4/4- excelentní, Jochymek - 4/4- excelentní

čtyřhra:  Jochymek*Krop - 2 leg + Sek*Zwyrtek - 0 leg

kriket:  Sek*Krop - 0 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 2 leg

 

 

 

5. KOLO

 

DC Kings TŘINEC  12 : 6  DC Bad Boys JABLUNKOV

     V pátem ligovém kole nás čekalo regionální derby s Třineckými Kingy, na které jsem se moc těšil a snad proto jsem je bohužel o pár hodin nestihl.....škoda, jsou to vždy pěkná utkání. Kingové letos vypadají moc dobře, jsou konsolidování. Chyběl jen Kéňa (König), jinak byli Králové v plné síle v čele s Rosťou Czudkem a Gugou Gustavem Pilchem.

    Utkání se vyvíjelo v réžii domácích, kkteří po osmi singlech vedli již 6:2 a aní týmové hry nás nezachránily a nevrátily do utkání. Po čtyřhře a kriketu vedli domácí už 8:2 a to se těžko obrací. Ne žeby kluci hráli špatně, Martin i Mirek mají parádní náhozy a soupeři herně stačí, jen ty dably....opět jsou nám moc úzké....

    Přes to jsme se v dalších singlech trošku zvedli. Třetí i čtbrtá série skončila shodně 2:2, stačilo to však na pouhou korekci skóre.

    Dobře Zahrál Martin Lysek a Mirek Krop, své si uhrál i Roman Zwyrtek, úplně naprázdno vyšel tentokrát Milan a jeho náhozy nesvědčí o dobré pohodě... Opět špatné i týmové hry.

    Čeká nás další nepříjemný soupeř, Ostravští Tazman Doktoři, kteří spojily své týmy. Naštěstí již ve středu máme první trénink v rekonstruované herně, snad kolaudace dopadne dobře a naladí nás na lepší vlnu. Zpět je i Henryk Jochymek, tak zkusíme Tazmany překvapit.

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/2 dobrý, Krop -4/2 dobrý, Zwyrtek- 4/2 - dobrý, Sek - 4/0- slabý

čtyřhra:  Sek*Krop - 0 leg + Lysek*Zwyrtek - 1 leg

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Sek - 1 leg

 

   

 

 

4. KOLO

 

DC Bad Boys JABLUNKOV  6 : 12  Supi DOLNÍ BENEŠOV

    I čtvrté utkání této sezóny jsme museli odehrát dalo by se říci venku. Jelikož naše herna v Jablu nebyla stále hotová, tak jsme využili pohostinnosti klubu Stings Mosty u Jablunkova a soupeře přetěžkého jsme uvítali v jeho herně. Soupeřem tímto byli Supi z Dolního Benešova, kteří výrazně posílili o dva hráče superligy. Jistě jsou i jedním z kandidátů na titul, kdy jejich kádr je velmi silný a velmi vyrovnaný.

    Na utkání jsem opět chyběl (krásná dovolená v Itálii) a tak jen zprostředkovaně dle ohlasů a zápisu. K naší velké smůle si vybral v utkání smolnou chvilku Martin Lysek, který po předchozích bodových žních, přes výbornou hru, umřel na dablu a dalo by se říci, že s ním jsme umřeli i my. Dobře se prezentoval Mirek Krop se ziskem dvou bodů a také Roman Zvyrtek se dvěma body, urvali jsme jednu týmovku a bodík přidal i Milan Sek, což beru, těžký soupeř a každý bod je dobrý. Pohříchu to bylo vše, co jsme uravli. Náhozy svědčí o vysoké kvalitě hry jak našeho soupeře, tak i nás, avšak v dovednostní soutěži dabl byl soupeř jasně lepším týmem.

     Jako plus bych viděl zlepšenou hru v párovkách oproti Frýdku, kde jsme vyhořeli. Nyní jsme byli soupeři vyrovnaným partnerem, kdy jsme čtyřhru prohráli 1:2 a kriket vyhráli 2:1 a to se cení.

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/0 slabý, Krop -4/2 dobrý, Zwyrtek- 4/2 - dobrý, Sek - 4/1- slabý

čtyřhra:  Sek*Krop - 0 leg + Lysek*Zwyrtek - 1 leg

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Sek - 1 leg

 

 

3. KOLO

 

Ranec FRÝDEK-MÍSTEK  10 : 9  DC Bad Boys JABLUNKOV

    I k třetímu zápasu této ligové sezóny jsme cestovali k soupeři a to do frýdu-Místku k navrátilcům do první ligy - Ranec FM. Jelikož se všichni dobře známe, věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Přes to jsme věřili v úspech i když tým cestoval bez Henryka Jochymka, který si uíval dovolenou ve sluné Italii.

    Nebyl jsem přítomen, tudíž jen ve zkratce dle zápisu. Úvod nám vyšel parádně a po osmi singlech jsme vedli 6:2! Co se stalo pak, nevím, snad uspokojení z vedení, nesoustředěnost...přišel nepochopitelný výpadek v párovkách, kdy jsme prohráli čtyřhru i kriket a jak se říka lehce nabyl lehce pozbyl.....

 Ve třetí sérii singlů domácí dokonce vyrovnali a nastalo psycho drama, kdo přetáhne body na svou stranu. Z našich uspěl jen Martin Lysek a to bylo hodně málo....

    Poslední singly jsme se sice probrali, ale přesto jsme nedokázali ztrhnout zápas na svou stranu, i když jsme dvakráte vedli, soupeř se vždy dotáhl a srovnal. Tudíž přišlo na prodloužení a jelikož nám párovky ten den nešly, soupeř bral rozdílový bod....

    Je to škoda, když toto považuji za zbytečnou ztrátu, možná stačilo se jen více hecnout, možná...., ale i bod z venku se počítá a uvidíme, jak si Ranec povede dál, zda to byla ztráta, nebo zisk...

    Vynikající byl opět s plným bodovým ziskem Martin Lysek, na padesáti procentech byli Mirek a Roman, více jsem čekal od Milana. Nejvíce mě zklamaly týmové hry.....hlavně čtyřhra, kde jsme neuhráli ani leg...

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/4 excelentní, Krop -4/2 dobrý, Zwyrtek- 4/2 - dobrý, Sek - 4/1- slabý

čtyřhra:  Sek*Lysek - 0 leg + Krop*Zwyrtek - 0 leg

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Sek - 0 leg

 

   

2. KOLO

 

Brooklyn B HAVÍŘOV  7 : 11  DC Bad Boys JABLUNKOV

    Po vítězném úvodním kole jsme vyrazili opět k venkovnímu utkání a to do nováčka z Havířova. Restaurace Brooklynu je velká, avšak herna velmi malá a ne zcela vhodná pro 1. ligu, kdy hráče notně vyrušovali hoste s potřebou toalt, které jsou poblíž hracích strojů.....

    Utkání začalo vyrovnaně, kdy první čtyřka dopadla 2:2. Za nás skóroval Martin Lysek a Henryk Jochymek, který hrál zcela jinak než v Ludgeřovicích.

    Druhá serie singlů již vyzněla pro nás, kdy jediným poraženým byl opět Roman Zwyrtek a tak jsme vedli 5:3 nad ambiciózním nováčkem.

    A tak jsme vletli do týmových her, kdy musím uvést, že tyto jsme zahráli velmi dobře, s klidem a zkušeností a vyhráli jak čtyřhru, tak kriket a získali tím rozhodující náskok. A jak už to bývá, opět týmové hry byly tím rozdílovým momentem zápasu.

    Třetí série singlů nám opět vyšla a vedli jsme již 4:10, kdy podlehl těsně jen Henryk Jochymek. Pod dojmem vítězství a pohody jsme však polevili, čehož využil soupeř ke korekci skóre v poslední sérii singlů na konečných 7:11.

    Velmi dobrý výkon předvedl Martin Lysek s plným bodovým ziskem a také Henryk Jochymek, který oproti úvodnímu utkání ligy v Ludgeřovicích znatelně ožil. Dobře zahrál i Mirek Krop, nedařilo se naopak Romanovi Zwyrtkovi.

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/4 excelentní, Krop -4/2 dobrý, Jochymek - 4/2 - dobrý,  Zwyrtek- 3/1 - dobrý, Sek - 1/0

čtyřhra:  Sek*Lysek - 1 leg + Krop*Zwyrtek - 1 leg

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg

 

 

  

 

 

1. KOLO

 

D.C. LUDGEŘOVICE  6 : 12  DC Bad Boys JABLUNKOV

    První ligové utkání jsme absolvovali venku, v Ludgeřovicích, u nováčka soutěže místních D.C. K zápasu jsem cestoval s obavami, když letní příprava nebyla optimální a zcela podle našich představ. Tomu proto také odpovídala forma některých hráčů.

    Přesto jsem byl v utkání mile překvapen výborným výkonem Mirka Kropa a Martina Lyska, kteří hráli vynikající šipky. Zklamáním byl výkon Henryka Jochymka, který prohrál tři utkání a jen v kriketu naznačil své možnosti. Střídající Milan Sek se dobře zhostil své možnosti a své utkání vyhrál.

    Domácí kousali, hrali dobře, ale na náš kolektivní výkon nestačili. Vše píšu jen ve zkratce, když musím doplnit pět úvodních kol soutěže, čímž se všem čtenářům omlouvám. Prostě a jednoduše, zatím nebyl čas. Podrobný zápis utkání najdete vždy pod kolonkou SEZÓNA - Zápis utkání.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

DC Bad Boys JABLUNKOV Lysek - 4/3 výborný, Krop -4/4 excelentní, Jochymek - 3/0 - slabý,  Zwyrtek- 4/2 - dobrý, Sek - 1/1

čtyřhra:  Sek*Lysek - 1 leg + Krop*Zwyrtek - 1 leg

kriket:  Lysek*Krop - 1 leg  + Zwyrtek*Jochymek - 1 leg