Sezóna 2016-2017 - prognóza

    Začíná nová sezóna, která přinesla určité změny. Některé týmy či hráči odešli do steelové ligy (Predators Opava), jiné tymy postoupily, ještě jiné se spojily, prostě spousta změn. Lehce se zamyslím nad možnostmi jednotlivých týmu a hodím tipy na jejich umístění v konečné tabulce.

   

    1. místo -  King Třinec - stabilně kvalitní kádr z mnoha zkušenými hráči. Mám pocit, že pokud se kluci budou v pohodě scházet je to horký kandidát na mistra. Budu Kings fandit a tipuji 1. místo!

    2. místo - Supi Dolní Benešov - tým silně posílil! Pohřbili superligu  a tak se Tomáš Stříbrný a Aleš Drobík přesunuli. Velká posila a soupiska Supů budí respekt. Tipuji na 2. místo

    3. místo - Mistr ligy 2015-2016 - Maníci Frýdek-Místek - tým nedoznal žádných změn a kvalita je vysoká, aspirant na bednu. Zopakovat minulou sezónu bude však velmi obtížné už vzhledem k tomu, jak některé týmy posílily a proto tipuji Maníky na 3. příčku.

    4. - 6. místo - kandidátu je vícero, posílil Virus o Zdenka Baiera a míří vysoko, nepovedená minulá sezóna jistě Orly z Orlové motivovala a letos to bude určitě mnohem lepší, Tazmani dali dohromady dravé mládí a zkušenost (Tazman Jr. + Doktor) a doufám, že i my, tedy Bad Boys Jablunkov budeme v těchto patrech tabulky.

    7. - 10. místo - kanditátu hodně, míst málo..... Brooklyn Buls Havířov - tým oslabil, odešel Pasta a Surma a  to bude znát. Přesto je zde kvalita, rovněž Bohumín spojil své síly do jednoho týmu, avšak bez Pepy Mesiarika. Přesto je zde vysoká kvalita a mohou být i výše. Jestřáb z Ostravy se minulou sezónu trápil a tak věřím, že letos bude létat výš i když se liga vyrovnává, kluci mají stabilní výkony. Určitě překvapí někdo z nováčků, já bych tipoval Kryptoriány, posílil je Surma a to bude znát. Také nesmím zapomenout na B tým Brooklynu Buls Havířov, s nestárnoucím Štefanem Čujdíkem, samozřejmě zde patří i Slezští Rytíři, kteří před sezónou přišli o Rosťu Bajtka, což bude znát.

    11. - 12. místo - tipuji Ranec FM, případně někdo z nováčku, který se nevejde do desítky, ale to je již střelba od boku

    13. - 16. místo - sestupové příčky to je vždy nepříjemné tipovat, přesto si myslím, že pro některé nováčky bude kvalita 1. ligy nad jejich síly a možnosti. Nejhůř na tom myslím budou kluci z Kružberku a i Ludgeřovice to budou mít těžké. Rovněž někomu nemusí vyjít sezóna z renomovaných týmů, doufám, že to nebudeme my.....:-)

Sám jsem zvědav, jak se mi tipovačka povede :-), pořadí na prvních místech může být jiné, ale tři favorité jsou zcela jasní, střed tabulky při vyrovnanosti soutěže je už opravdu pouze tipování a i dolní patra mohu vypadat zcela jinak, tak že, uvidíme v květnu.