HISTORIE "JABLUNKOVSKÉHO ŠIPKAŘENÍ"

 

        Šipky v Jablunkově mají dlouhou histori a tradici. K jejich vzniku zásadním způsobem přispěl JAN ZOWADA, kterýž do své herny (na ul. Velebnovského) těsně po revoluci přivezl hrací šipkové stroje a ve své resturací vytvořil první profi hernu šipek v Jablunkově a založil první Jablunkovský tým, který nesl jméno DC LORET JABLUNKOV. Je to už tak dávno, že si ani přesně nepamatuji rok, snad někdy v roce 1996, ale sestavu týmu, kde jsem přišel jako nezkušený maldík si ještě vzpomínám:

    ZOWADA JAN - zakladatel, majitel restaurace, hráč a sponzor týmu,  KLUZ RADEK - KAPITÁN, best of číšník v Jablu (i v současnosti, je TVÁŘI naší herny), vtipný a výborný hráč, ĆMIEL PETR ("ČMIL"), KRENŽELOK PAVEL ("ČUPOK"), LUPIENSKI JOSEF ("ŠUPA), PINDEJ PETR, CZUDKOVÁ IVONA (pozdější dvojnásobná mistryně republiky a držitelka mnoha pohárů a hráčka mnoha naších týmu),  ZEMAN RADOMÍR ("MAJOR" - nyní opora druholigových ODPADLÍKŮ Jablunkov, dlouholetý hráč, kapitán a šipkařský SRDCAŘ, týmový vicemistr ČR kategorie "C"  - ............DC Amerika, DC Gardner, DC Bad Boys) a já, jako nezkušený nováček, HENRYK JOCHYMEK ( šipkařský nestor, hráč a pozdější kapitán mnoha týmu, týmový mistr  České republiky kategorie "B"......... DC Amerika, DC Gardner, DC Bad Boys)

    Ještě dnes, když Honzu Zowadu potkám, rádi zavzpomínáme na staré časy.... Tým Loret Jablunkov hrál několik sezón druhou ligu a vychoval mnoho dobrých šipkařů, ze kterých ještě dnes někteří "nestoři"  ( ZEMAN, JOCHYMEK ) dokáží prohánět své soupeře u terče. Honza Zowada dal vzniknout i druhému týmu ve své herně. Po rozpadu DC Loret zůstal v herně mladý třetilogový tým pod vedením Henryka Jochymka a Radka Zemana, který se postupně stával základem šipkového sportu v Jablunkově. Do týmu se se vrátili i někteří hráči Loretu jako Ivona Czudková či Petr Ćmiel, kdy tým nabral zkušenosti a stoupal vzhůru. Dvakrát vyhrál třetí ligu a několikrát se umístil na bedně. Nakonec se tým DC AMERIKA JABLUNKOV v roce .... vrátil za zvuku hitu skupiny Ramstein do druhé ligy, kde se stabilně zařadil do první pětky a čekal na správnou chvíli k postupu do elitní skupiny 1. šipkařské ligy. Byť poháru za umístění na třetím či druhém místě přibývalo, tým ještě nebyl zřejmě zralý na postup mezi elitu. Všechno chce svůj čas a především kvalitní konsolidovaný tým. Nejdřive nastaly horší časy, když nám zavřeli, ba dokonce zbourali "starou" Ameriku, kde jsme doposud dosáhli nejlepší výsledky. Vše zlé je k něčemu dobré....tak už to prostě je.

    Byli jsme nuceni vyhledat nové útočiště a nějaký čas se toulali po ne zcela důstojných restauracích a i tým se měnil a hledal svou tvář, popravdě šipky skomíraly. Nakonec jsme se usídlili v restauraci Zahrádkář pod patronací manželů Lenky a Mirka Kropových, kde šipky a zájem o ně šel raketově nahoru. Povedlo se založit nový tým, kdy A tým DC Gardner hrál druhou ligu a  B tým DC Gardner ligu třetí. Dokonce se v jdené sezóně potkaly oba týmy v druhé lize, což značilo dobrou šipkařskou základnu a motivaci zkusit postoupit ještě o stupínek výš. Sestup B týmu z druhé ligy vedl k promíchání obou týmů a vytvoření opravdu silného týmu s ohromnou motivací zahrát si první ligu. B tým, pod názvem Bad Boys Jablunkov nasál nové mladé začínající hráče a ti zkušenější zaútočili na titul.

    Sezóna 2009- 2010 se stala v Jablunkově historickou. Tým ve složení - kapitán Řehoř PLACZEK, zástupce Henryk JOCHYMEK, Roman ZWYRTEK, Libor KADLUBIEC, Mirek KROP  a Láďa SZOTKOWSKÝ dokázal to, co před nimi ještě nikdo v Jablunkově. Vyhrál suverénně druhou nejvyžší soutěž a zajistil si tímto postup do 1. ligy pro sezónu 2010-2011 !!!!! Sezóna to byla složitá a neměli jsme na růžich ustláno. Nejdříve jsme byli nuceni se v průběhu sezóny stěhovat do rest. Bowling v Jablunkově - Žihle, ( prostory zde byly důstojne a herna pěkná) poté se zranily opory týmu Henryk Jochymek a i Libor Kadlubiec. Ostatní v týmu je však dokonale nahradili a skvělými výkony kapitána Řehoře Plačka, Romana Zwyrtka, Mirka Kropa a Ládi Szotkowského udrželi tým na první příčce a na závěr jsme mohli slavit.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informace o nás

Šipkařská sezóna 2015-2016 je v plném proudu, máme za sebou první polovinu

 

Soupiska mužstva:

 • SEK Milan (kapitán)
 • JOCHYMEK Henryk (zástupce kapitána)
 • LYSEK Martin
 • ZWYRTEK Roman
 • KROP Miroslav
 • SZOTKOWSKI Ladislav

   

 

 

Šipkařská sezóna 2014-2015 je již minulostí a DC BAD BOYS JABLUNKOV určitě nezklamali

Hodnocení uplynulé sezóny

Soupiska mužstva:

 • SEK Milan (kapitán)
 • JOCHYMEK Henryk (zástupce kapitána)
 • LYSEK Martin
 • ZWYRTEK Roman
 • KROP Miroslav
 • SZOTKOWSKI Ladislav
 • PLACZEK Řehoř

 

    V neděli 17.5.2015 skončila 30. kolem ligová klání 1. ligy MSK UŠO. Naše družstvo DC Bad Boys JABLUNKOV v první extraligové sezóně obstálo a rozhodně nezklamalo, spíš naopak, mile překvapilo. Bojovalo do posledního utkání a povedlo se mu umístit mezi TOP osmi týmy 1. ligy Moravskoslezského kraje, což hovoří samo za sebe. Umístění se nerodilo jednoduše a celý tým si prošel určitým vývojem. Musel postupně vstřebat náročnost prvoligových utkání, především zvýšený tlak na psychiku hráčů při utkání a bojovat až do poslední šipky, neboť každý leg v lize hraje svou roli a někdy pak může chybět.

    Úvod sezóny nebyl pro nás jednoduchý, los nám hned na začátek přiřkl těžké soupeře a tři porážky v řadě nás trochu nahlodaly.....avšak zvýšeným úsilím a dobrou partou jsme se z toho postupně dostali a začali tabulkou stoupat směrem nahoru. Samozřejmě se nám nevyhly krize a pokles formy a to jak jednotlivcům, tak celému týmu, ale vždy jsme dokázali zase naší formu nastartovat a to především zvýšeným úsilím v treninku jak společném na opnech, tak především individuálním sami doma. Postupem času jsme se naučili zvládat psychický tlak při zápasech a vydržet bojovat do posledního legu, neboť zápasy jsou velmi vyrovnané a často dochází k obratu v posledních dvouhrách. Také jsme museli najít vhodné hráče pro týmové hry, což se nám postupem času podařilo. V závěru sezóny jsme převáděli zřejmě nejlepší šipky, kdy jsem porazili druhý tým tabulky Supy Dolní Benešov a notně potrápili třetí tým Třinecké Kingy, kteří vyhráli až v prodloužení.

    Jako "provinční" tým máme menší možnosti angažovat talentované hráče, přesto jsme naše 1. ligové soupeře postupně přesvědčili, že s námi musí vážně počítat a nebudou jezdi do Jablunkova na "výprodej levných ligových bodů". Týmy z Ostravy, Opavy, Frýdku-Místku či Třince mají oproti nám nohem širší hráčskou základnu a možnosti výběru nejlepších hráčů do 1. ligy, přes to všechno jsme obstáli se ctí, za což náleží pochvla celému týmu reprezentující naše malé město Jablunkov a okolní obce, náš horalský region.

    Pokud máme hodnotit jednotlivé hráče, tak je třeba vyzvednout skutečně velmi kvalitní a téměř stabilní výkony Martina LYSKA, který byl po celou soutěžní sezónu naším tahounem. V první polovině soutěže mu zdatně sekundoval Roman ZWRTEK, kterému se však nevyhnul pokles formy, do které se vrátil až v samém závěru ligy. Přijemným překvapením byla hra Mirka KROPA, kteý se postupně vypracoval na nepostradatelného hráče našeho týmu. Po slabším začátku se rovněž stabilními výkony prezentoval Henryk JOCHYMEK, kterému forma gradovala v poslední čtvrtině ligy. Solidně se prezetovali i další hráči týmu, kapitán  Milan SEK, který má v sobě potenciál hrát stabilně, stejně jako Láďa SZOTKOWSKÝ, který má určitě schopnost prodat své dobré tréninkové výsledky i v zápase. Závěrem sezóny naše řady opouští, bohužel, Řehoř PLACZEK, dlouholetý kapitán, který nebyl tolik zápasově vytížen...Tímto mu přejeme hodně úspěchů ve hře a snad brzký návrat na extraligová podia.

    Prní extraligovou sezónu můžeme tedy hodnotit jednoznačně kladně. S postoupivších týmu 2. ligy jsme jako jediní dosáhli na elitní osmičku, záchranařské starosti zůstaly daleko za náma, kdy další tým, který postoupil z druhé ligy, Bull DO Zers Havířov skončil na 11. místě tabulky s 13-ti bodovou ztrátou na náš tým. Osmé místo je velkým úspěchem celého družstva a dává motivaci do další sezóny toto umístění překonat. Věřím, že tým udělá pro tento cíl maximum!!!

  

 

   

 

 

 

 

DC BAD BOYS JABLUNKOV v šipkařské sezóně 2014-2015

hodnocení první poloviny soutěže

Soupiska mužstva:

 • SEK Milan (kapitán)
 • JOCHYMEK Henryk (zástupce kapitána)
 • LYSEK Martin
 • ZWYRTEK Roman
 • KROP Miroslav
 • SZOTKOWSKI Ladislav
 • PLACZEK Řehoř

   

   

    Družstvo DC Bad Boys Jablunkov (Úřadující mistr ČR v kategorii "B") započalo novou sezónu v 1. lize MSK UŠO, tedy mezi šipkařskou elitou Moravskoslezského kraje dne 28.9.2014 zápasem u nejlepšího týmu soutěže, Brooklyn Bulls Havířov.

    Věděli jsem již na počátku sezóny, že nás nečeká jednoduchá práce a že se budeme muset rvát o každý bod, ba o každý leg s hlavním cílem - udržet prvoligovou příslušnost i pro další sezónu. Tým se připravoval poctivě a tak se všichni těšili na začátek extraligové sezóny. Náročnost vyšší soutěže jsme však pocítili ihned v úvodním utkání, kdy nám soupeř ukázal kvality 1. ligového týmu MSK. Prohráli jsme celkem výrazně a jak se v dalším průběhu soutěže ukázalo, měli jsme na úvod sezóny nadmíru těžký los, kdy jsme v prvních kolech soutěže narazili na týmy z úzké špičky tabulky (Brooklyn Bulls Havířov a Orli Zátiší Orlová). Je na místě přiznat, že nás úvodní neúspěchy mírně poznamenaly a náše výkony nebyly optimální. Lze to připsat jednak na vrub nováčkovské nervozity a nedostatku zápasových zkušenosti z tak silnými týmy. Jednoduše, zaplatili jsme nováčkovskou daň.

    Pomalu jsme se zlepšovali, ale na první bodový úspěch jsem museli čekat až do 4. kola s týme Alfa Frýdek-Místek. Ani toto vítězství nad Alfou se nerodilo jednoduše, soupeř nás přehrával, ale závěr byl náš. Ve velké euforii a obrovské chuti vyhrát jsme zápas v druhé polovině otočili v náš prospěch, kdy jsme za "5 min. dvanáct" vyrovnali a v prodloužení brali zasloužené první 2 body. Vítězství nás nakoplo, kluci si začali více věřit a další utkání již byla o něčem jiném. Další kolo jsem sice těsně a velmi smolně až po velkém boji prohráli v Pradátors Opava, ale pak následovala série čtyř vítězství v řadě a výrazný posun v tabulce směrem nahoru. Poté jsme dvakrát jen těsně podlehli týmům z čela tabulky ale v zápase s tabulkovým sousedem jsme nezaváhli a jasně přehráli tým Kozlovic. V současné době, po odehrání první poloviny soutěže (po 16. tém ligovém kole) se v průběžné tabulce pravdy nacházíme na solidním 9. místě se ziskem 22 bodů, kdy na osmou příčku ztrácíme pouhe 3 body.

    Máme ovšem na čem pracovat. Výraznou slabinou našeho týmy je, bohužel, uzavirání her 501 DO. Tato slabina nás připravila o vítězství v několika výborně rozehraných zápasech, ve kterých jsme měli sice herně navrch tzn. náhozy 95+, 133+, 170+ ale nakonec jsme i přes vysoké skóre prohráli (např. Pedators Opava - 10:8 skóre 26:24, či Supi B Dolní Benešov - 10:8 skóre 25:18). Největší slabinou, která nás sráží dolů, jsou však týmové hry, tedy hra 501 DO tým a  CRICET couthard tým. Tyto byly v druhé lize naší silnou stránkou, avšak v první polovině nové, 1. ligové soutěže, nemůžeme najít optimální složení dvojit do těchto her a většinou je prohráváme. Celý tým se na tomto snaží pracovat, zlepšit hru, avšak většinou to dopadá tak, že jeden člen dvojice hraje a druhý je výrazně pozadu, výsledkem čehož je ve finále prohra týmové hry a často i porážka v utkání. Příčiny hledáme a snad je co nejdříve najdeme a odstraníme.

    Nyní začala druhá polovina soutěže a opět nás čeká těžký úvod. Nejprve jasně vedoucí tým tabulky, Brooklyn Bulls Havířov a poté třetí Orli Zátiší Orlová, ale o překvapení není nouze, tak doufejme, že překvapíme.

    Hra týmu se postupně pomalu stabilizuje, výkonnostně jsme sice ještě rozkolísaní, avšak pokud se nám povede výkony stabilizovat a sladit, pak jsme schopní vyhrát i se silnými soupeři a můžeme klidně myslet na elitní osmičku 1. ligy MSK.

    Za dosavadní výborné výkony v 1. lize UŠO MSK lze vyzvednout hráče Martina Lyska a Romana Zwyrtka, kteří tým táhnou svými stabilně kvalitními výkony nahoru. Trošku nestabilní výkony je vidět u Henryka Jochymka a Mirka Kropa, resp. Milana Seka. Tyto pak znamenají jazýček na vahách vítězství či prohry. Dva borci totiž nedokáži vyhrát zápas sami a je na zbytku týmu, aby se k nim svými výkony přidali a co nejvíce je podpořili.

    Je třeba rovněž vyzvednout píli mužstva v přípravě na zápasy, kdy na tréninky se schází valná většina družstva a hry jsou vskutku na vysoké úrovni, o čemž svědčí množství uzavření v 6. kole, náhozy 100, 140 či 180 nejsou vzácnosti. Velmi vysoko je třeba rovněž ocenit morální kredit hráčů, kteří stabilně nenastupují v základní sestavě a přesto tým podporují a povzbuzují a stabilně se účastní jak tréninků za účelem zlepšení své hry, tak i zápasů, kde mužstvo mocně povzbuzují. Je třeba si uvědomit, že 1. liga již není 2. liga. Kvalita hráčů 1. ligy je patrná, je na vysoké úrovni a je, jak se říká, minimálně o level výše než 2. liga. Není slabých týmu, o čemž jsme se přesvědčili nedávno při zápase s posledním týmem tabulky Tazman Jr. Ostrava, kde jsme po boji vyhráli až v prdloužení 9:10, legy 22:24. Rovněž tak v opačném gardu, druhý tým tabulky, Supi B Dolní Bebešov nás porazil s vypětím všech sil těsně 10:8. Z tohoto je patrné, že v tabulce je důležitá každá vyhraná dvouhra či uhraný leg, neboť tabulka je vyrovnaná a skóre hraje důležitou roli. Je patrné, že 1. liga je vyrovnaná a lze vyhrát i s nejlepším, či naopak, prohrát s teoreticky nejslabším týmem soutěže. Proto, pokud chceme uspět, je důležité bojovat především jako tým, jako celek, podřítít své osobní ambice "zahrát si" - týmu a především bojovat až do posledního legu.

    Je na místě poděkovat i majitelům restaurace "Pivnice u Radnice", paní Štěpánce a Karlu SIKOROVÝM, za vytvoření výborných podmínek pro náš tým a za jejich vstřícnost. Neváhali a investovali své prostředky do rekontrukce herny, která byla nově vymalována a nasvětlená. Nyní je herna velice příjemná, světlá, výborně se v ní hraje a tým se v ní cítí velmi dobře.

    Touto cestou rovněž tým DC Bad Boys děkuje i obsluze restaurace "Pivnice u Radnice", Andrei Bojkové a Radku Klusovi za vždy milou, rychlou a nanejvýš kvalitní obsluhu jak při tréninku, tak i v průběhu zápasu, kdy je herna skutečně plná a není jednoduché stíhat obsloužit hernu i restauraci.

    Zveme také všechny čtenáře na naše internetové stránky, které jsme renovovali a které poskytují nyní vyčerpávající, aktuální informace jak o našem týmu, tak i přehledně informují o celé soutěži 1. ligy MSK UŠO. Dostupné jsou jak na oficiálních stránkách města JABLUNKOV v kategorii "Život města" a následně "spolky a sdružení" – DC Bad Boys Jablunkov, tak i běžně na webu zadáním do vyhledávače názvu našeho týmu.

    Závěrem půl-sezónního hodnocení je na místě popřát všem členům týmu DC Bad Boys Jablunkov hodně sportovních úspěchů, pevné nervy, klidnou ruku při odhozu šipky a optimismus, jak rovněž dobrou týmovou soudržnost a kvalitní přístup k treninku i zápasům, což jsou atributy, které nás mohou donést i do vyšších pater ligové tabulky.


 

( Za tým DC Bad Boys Jablunkov - Henryk Jocyhmek, zást. kapitána)

 

  

Šipkaři DC Bad Boys JABLUNKOV -  Mistry České republiky!!!

 

 

            Družstvo šipkařů z Jablunkova opět posunulo metu svých možností výš a kromě úspěchu na krajské úrovni dalo o sobě výrazně vědět i na úrovní celorepublikové.

            Mnozí jistě mají ještě v paměti vzpomínku na vynikající minuloroční úspěch šipkařů DC Bad Boys Jablunkov, kteří vybojovali na krajské úrovni postup do druhé šipkařské ligy a skvělou sezónu korunovali třetím místem na Mistrovství České republiky kat. „C“ ve Valdicích. Přesto tito borci neusnuli na vavřínech a dokázali něco, co se vidí jen málo kdy.

            Mužstvo pod vedením obětavého kapitána Milana Seka šlo od prvních zápasů cílevědomě za svým cílem a to vítězství v druhé šipkové lize MSK a tím i postup do šipkařské extraligy Moravskoslezského kraje. Úkol pro benjamínka soutěže to nebyl lehký, avšak dobře konsolidovaný tým, který před začátkem sezóny doznal určitých změn, hrál skutečně výborně. V průběhu celé sezóny se opíral o skvělé výkony Martina LYSKA a Romana ZWYRTKA, kterým výborně sekundovali další hráči družstva Mirek KROP, Henryk JOCHYMEK, Milan SEK, Láďa SZOTKOWSKÝ, Řehoř PALCZEK a Tomáš BORUTA. Výsledkem bylo suverénní vítězství v druhé nejvyšší soutěži šipek MSK, které si družstvo Dc Bad Boys Jablunkova zajistilo již tři kola před koncem soutěže (!!!), kterou vyhrálo s náskokem 12 bodů! Toto vítězství posouvá šipkaře z  JABLUNKOVA mezi šipkařskou elitu Moravskoslezského kraje a zároveň jim dalo možnost opětovné účasti na Mistrovství české republiky, tentokrát o kategorii výše, ve Valdicích u Jičína. JEDEME NA REPUBLIKU!

                Kdo se věnuje jakémukoliv sportu, jistě ví, jak těžké je dosáhnout úspěchu, natož tento úspěch zopakovat či dokonce překonat. Třetí místo na předcházejícím Mistrovství Čr v šipkách ve Valdicích bylo v kategorii „C“. Letos jsme startovali již o kategorii výše, tedy „B“ což svědčí o ještě vyšší kvalitě hráčů a náročnosti bojů. Proto jsem jeli na republiku s hlavním cílem - postoupit ze základní skupiny, vše ostatní jsme vnímali jako velký úspěch. Velkou roli sehrála zkušenost hráčů z minuloročního klání, neboť jak kapitán Milan SEK, tak i ostatní se dokázali výborně adaptovat na turnajovou atmosféru. Jen pro dokreslení, v sále KD Valdice, bylo více jak 50 týmů (z toho 33 mužských + 15 ženských - samostatná soutěž), které současně hrály na více jak 60 strojích, začátek byl v 9 hodin ráno a finále končilo v deset hodin večer! Atmosféra v týmu byla skvělá, vtipy, zdravé popichování a povzbuzování při hře nás zvedalo zápas od zápasu. Boje ve skupině začaly. Po lehké počáteční nervozitě přišlo první vítězství a radost, kterou v zápětí vystřídal smutek z první porážky, ale takový je sport. Faktem je, že naštěstí byla v základní skupině a v konečném účtování turnaje - jediná! Ze skupiny jsme tedy postoupili z druhého místa a začali boje play of.

            Základním heslem, které šířil náš nejlepší hráč, Martin LYSEK v týmu bylo, že  vše je možné dokázat a jedna prohraná hra nic neznamená, důležitý je konečný výsledek. Boje jsem zahájili proti borcům z Jindřichova Hradce a po skvělém týmovém výkonu jsem z přehledem zvítězili 5:2 a potichu věřili, že můžeme dokázat více. Dalším soupeřem byli vítězové jedné ze zákl. skupin, kluci od nás z Moravy, borci Hornets Bohumín. Tito se opírali o skvělou hru svého hráče Marina Mojáka. Zde se ukázalo, že jeden hráč tým nedělá. Přesto, že tento borec hrál skvěle, porazili jsme tým z Bohumína 5:3 a postoupili do čtvrtfinále, tedy mezi posledních 8 týmů!!!! Zde jsme narazili na šipkaře z Ploskovic, okr. Litoměřice. V tomto zápase se naopak projevila zkušenost naších hráčů. Přesto, že mladí kluci z Ploskovic hráli výborně a měli dva opravdu výborné hráče, zvítězila vyrovnanost a zkušenost naších borců a jasné vítězství 5:2 a jsme v semifinále tedy mezi poslední čtyřkou!!! Nadšení nebralo konce, bedna je tady…avšak zase jsme slyšeli Martina, jdeme dál!  

Ve čtvrtfinále jsme se postavili šipkařům Nikoly Kraslice, okr. Sokolov. Borci od německých hranic nám však ukázali, že jsou vynikající tým. Skvěle nastoupili a rázem vyhrávali 0:3. Jediný, kdo v úvodu dokázal vyhrát, byl Roman Zwyrtek (závěr 5 a 6 kolo) a touto výhrou nějakým způsobem uchoval naše naděje 1:3. Všichni si uvědomovali, že jsme na pokraji vyřazení…. Přesto jsme to nechtěli zabalit. Čtyřhra nás nakopla, vyhráli jsem ji a snížili na 2:3. Druhá polovina utkání začal a děly se věci! Opory týmu hrály skvěle! Martin Lysek zavřel „120“ a srovnal na 3:3, hned na to Mirek Krop zvýšil na 4:3, avšak o chvíli později soupeř zdolal Henryk 2:1 a srovnal na 4:4. Na place zůstal už jen Roman Zwyrtek, který však prohrával jedna nula. Nastal souboj nervů. Ve chvíli, kdy Roman srovnal stav na 1:1, jsme všichni věřili, že to dá, že to dokáže, neboť je znám jako muž „bez nervů“ se skvělou taktikou. Prodal to nejlepší v sobě, vyhrál 2:1!, my celkově 5:4 a byli jsme ve FINÁLE Mistrovství republiky!!!!!

FINÁLE – naším finálovým soupeřem bylo mužstvo Patrioti Ústí nad Labem, právě to družstvo, které Bad Boys minulý rok vyřadilo v semifinále o kategorii níž. Z toho je patrné, že borci z Ústi nad Labem rovněž značně „vyrostli“ a proto jsme z nich měli patřičný respekt, ne však strach. Utkání se hrálo na podiu KD Valdice a snad nikdo z našeho týmu takovou atmosféru ještě nezažil. Ve světle ramp jsme začali vysněné finále. Nastoupily první dvojice. Začátek byl skvělý, Martin Lysek i Mirek Krop svá utkání vyhráli 2:1 a nutno dodat, že po špičkových výkonech. Druhé dvojice, Henryk Jochymek vítězí 2:1 a vedeme již 3:0, avšak Roman Zwyrtek po boji prohrává 1:2 a soupeř snižuje na 3:1. Týmová hra opět znamená urputnou bitvu, ve které má těsně navrch soupeř a rázem je stav 2:3. Znovu nastupují Martin Lysek a Mirek Krop. Martin opět podává famózní výkon a vítězí 2:1 a my jsme jediný krok od vítězství, vedeme 2:4. Bohužel, Mirek Krop, po krásném boji,  prohrává s nejlepším hráčem soupeře 1:2 a je to 3:4. Nastupuje poslední dvojice Henryk Jochymek a Roman Zwyrtek. Henryk bojuje, v prvním legu soupeř začíná hru. Utkání je  vyrovnané. Leg se chýlí vkonci, silný soupeř je má lehce navrh a má nachystanou 8 na D4. Henryk bojuje a háže 140 a rázem má rovněž 8 na D4. Soupeř těsně míjí, avšak Henryk neváhá a proměňuje. Roman zatím hraje první leg a výborně. Druhý leg zahajuje Henryk. Stabilními hody získává na soupeře náskok a v sedmém kole si připravuje jednu šipku na D16 avšak těsně míjí na D8. Celý tým Bad Boys je na nohou a drží palce. Další kolo, Henryk první šipkou ze tří trefuje D8 a mění sen ve skutečnost!

TÝM BAD BOYS JABLUNKOV JE MISTR ČESKÉ REPUBLIKY pro rok 2014!!!!!

Pak už jen jásot, objímaní, radost, slzy štěstí, gratulace a nepopsatelná euforie sedmi HORALŮ z JABLUNKOVA.

Touto cestou chce tým DC Bad Boys JABLUNKOV poděkovat všem sponzorům našeho týmu, především manželům SIKOROVÝM, majitelům restaurace Pivnice u Radnice a městu JABLUNKOV za podporu a vytvoření příznivých podmínek pro náš sport.

           

z leva nahoře: Mirek Krop, Milan Sek, Henryk Jochymek, Láďa Szotkowski, dole: Martin Lysek, Roman Zwyrtek, Řehoř Placzek

 

STARONOVÉ DRUŽSTVO BAD BOYS

Už ke konci sezony jsme mluvili o nutnosti doplnit družstvo novými hráčí. Není možne hrát jen v pěti, (respektivě kolikrat jsme jeli ven jen ve čtyřech na zápas). Nakonec to dopadlo celkem dobře, ke spokojenosti většiny původního družstva (tři pro, dva proti) a přijali jsme většinu rozpadajiciho se družstva Gardner. Jen bohužel, dva členove původniho Bad Boys, kteři byli proti, odmitli v tom to novém složeni hrát. Mě osobně je mi táto skutečnost velice líto. Život jde ale dál. První zápas hrajeme doma ve středu 25.9.2013 v 18,00hod. Držte nám palce.

 

MČR DRUŽSTEV r.2013 VALDICE

Kvalifikovali jsme se na MR a jeli. Dorazili jsme, jak se říká za pět minut dvanáct, a zaregistrovali, rozlosovali nás do skupin, z té jsme postoupili do play off. A teť už žádná prohra, jinak jedem domů. Vyšlo. Porazili nás jen mistři a tím jsme se stali II.vicemistry České Republiky.

 

 

KONEC SEZONY 2012-2013

Tááák a je tu konec, ale zase něco začíná. Skončili jsme na krásném prvním místě ve skupině, a dovoluji si říct, že s nemalým náskokem deseti bodů. Největší zásluhu má Martin, který svými zkušenostmi a hlavně heslem "BAVMESE ŠIPKAMI" nás dostal až na první místo a tím i na MČR skupiny C.

 

SEZONA 2012-2013

Pro nás začíná 19.9. ve středu v 17,00 hod., prvním zápasem. Vlastně není to tak pravda, hrát a trenovat musíme stále, pokud nechceme skončit na konci tabulky. Dali jsme si závazek ( zní to strašně, připomíná to pětiletku, cha cha), že tuto sezonu postoupíme do druhé ligy, to znamená vyhrát naší skupinu, nebo nejhůř druzí.

Doufám, že nám budete fandit.

 

 

 

ZÁŘÍ

Konec měsíce, dva zápasy za náma, s odstupem času se mi zdá druhý zápas lépe zahraný. I když rozhodoval každy souboj, přesto výhra ( že by více hrálo srdce?). začátek sezony se vydařil, uvidíme jak dál se budou zapásy vyvíjet.

 

 SEZONA 2011-2012

 Je začátek července, doplnili jsme základ družstva o nového zhráče ( Sliž Martin) , dva odešli a založili nové družstvo v Mostech u Jablunkova ( Kotek Pavel a Szkatula Radim) a další dva ti neměli zájem chodit ani minulou sezonu. Tak že je nás 7 hráču. Rozlosování sezóny je hotové, ... Vypadá to je je spousta času, ale opak je pravdou.

Kde je ctižádost hráčů? Jak chceme vyhrávat? ... Uvidím kdy se kluci chytnou a začneme společně trénovat.

Další bolest -sponzoři, co zatím vím jen jsou dva a ...????

Milan

 

SEZONA 2010-2011

Družštvo DC BAD BOYS JABLUNKOV vznikl v roce 2010 v pruběhu léta.

Většina hráču hrálo v družstvu Gardner B, které začalo  hrát od sezóny 2008/2009 a to v 3 lize.V této sezoně jsme dosáhlí na třetí místo ve své skupině. Víz foto

Tímto jsme postoupili přes baráž do 2 ligy.Než jsme se dozvěděli o postupu přestoupili dva hráči do družstva Gardner A hrající 2 ligu. Nezbývalo nám nic jiného, než začít hrát jen v 5 hráčích celou sezónu 2009/2010. Při přestavbě ligového modelu, naším posledním místem i novým názvem klubu jsme se opět ocitli ve 3 lize. Tak teť jsme zařazeni do 3 C ligy. Po začátku sezony se ukázalo, že nekteří hráči ztracejí chuť hrát. Ti co hrají, ale nemůžou nastupovat na všechny zápasy. Potřebovali jsme další hráče. Přihlasil se Adam a hned po registraci nastoupil na zápas. V listopadu chtěl další příznivec šipek k nám a Jaroslav je už taktéž platným členem Bad Boys.

Je začátek listopadu, po 7 kole  jsme uprostřed tabulky ( 9-10 ), máme nové dva hráče, sice nezkušené ale hrající srdcem, a to je dobře, protože to jinak ani nejde.

V polovině sezony jse přijali další dva hráče, Radima a Pavla. Registrovani jsou od 26.1.2011 a ihned ten den jeden nastoupil na zápas a dal 2,5 bodu. Krása, lip se nemohli uvést.

Pevně věříme o Vaší plné podpoře.

Hrací plán najdete Kalendáři akci.