Sezóna 2016-2017

Hodnocení 19. kolo + tipovačka 20. kolo

Hodnocení - 19. kolo

Kolo minulé přineslo jedno velké překvapení a tak pusťmě se do jeho rekapitulace.

Ludgéřovice - HQ Kryprokoriání (10:8):  Pro mě překvapení, když Havířovští byli v plné palbě, gratulace pro tým Ludgeřovic, obzvláště, že otáčeli ze stavu 3:7!!!!!!.

Orli - Hornets-Výhybka (6:12):  Překvapení kola!!! Orli prakticky v plné sestavě neuspěli. Výhybka má dobré hráče a zřejmě jim zápas náramně sedl. Žeby předzvěst vzestupu a chuť zachránit ligu?? Gratulace pro Bohumín.

Supi - Bad Boys (13:5):  domácí nás přejeli, snaha byla, také smůla, ale důležitý je výsledek.

Brooklyn B Havířov - Virus (4:14):  jak jsem počítal, Virus je v pohodě a jede na vysoké vlně. Pořád mne udivuje, co s týmem Virusu udělal jeden špičkový příchozí Predátor. Je otázkou, jak klukům vydrží faorma...nezbývá, než gratulovat. Domácím nedal šanci.

Jestřábi - Rytíři (10:9): Celkem překvapení, ale vím, že Jestřábi umí, jen se jim to zatím moc nedaří. Bojovali s Rytíři statečně a byli odměnění výchrou. Sice jen za dva body, ale i ty nutně potřebují k záchraně.

Ranec - Maníci (8:10): ohromná bitva jak se na derby sluší a patří. Je vidět, jak ranec s Kamilem Malíkem roste a je nebezpečný komukoli. Maníci prohrávali, pak vyhrávali a nakonec hájili a uhájili těsně plný počet bodů. Kuba musel a dal, to je jeho parketa, pod tlakem je vynikající.

Tazman - Kružberk (12:6): domácí i bez Dorociaka jasně přehráli soupeře. kterého zničily týmové hry, po kterých se už na odpor nezmohl.

Kings - Brooklyn Bulls  (11:7): domácí splnili povinnost, ale zadarmo to nebylo. Přesto si myslím, že měli zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhráli i bez Gugy Pilcha. Mají dobrý tým.

 

Tipovačka - 20. kolo

HQ - Brooklyn B : derby je vždy ošidné, lehkým favoritem by měli být domácí, ale Čujdíkovci jim mohou zatopit, těsná "1" pro HQ

Bad Boys - Kings: a je tu další derby! My se budeme snažit, výhoudou pro nás může být, že my můžeme, kdežto Kings musí. Bude záležet na více faktorech,  plichta by byla pro nás úspěchem. Už se moc těším!

Rtíři - Orli: Rytíři jsou doma silní a Orli zaváhali doma s Výhybkou, přesto budu tipovat těsnou "2", tedy výhru Orlů. Pokud neuspějí, čelo jim unikne.

Maníci-Supi: další parádní zápas. Třeba některé překvapím, ale vsadil bych na Maníky! Supi jsou nesmírně silní, ale i na ně přijde slabší den a myslím, že to bude v neděli u Maníků. "1" na domácí, ať nežeru....:-)

Vírus - Ranec : nemohu jinak než jasná "1" pro domácí. Z Vírusu prýští pohoda a když už to někomu nejde na 100 procent, vynoří se Predátor a všechny vyřídí. A nezastaví je aní Ranec s Kamilem Malíkem.

Hornets,Výhybka - Ludgeřovice: rovněž velmi zajímavé a důležité utkání pro oba týmy. Dole se to vaří a každý získaný bod je dobrý, naopak ztracený může v závěrečném účtování mooc chybět. Pokud Výhybka zopakuje aspoň 75 proc. výkonu z Orlové vyhraje. Tipuji těsná "1".

Brooklyn Bulls - Tazman : Brooklyn je nevyspytatelný a v jejich těsné herně to mohou míst Tazmani dost složité. Tipuji vyrovnané utkání a výhru domácích v prodloužení, nebo těsná "1! v čistém čase.

Růžový Dvůr - Jestřábi: myslím, že Jestřábi do toho půjdou a urvou další body k záchraně. Ztrata za 3 body by je mohla moc mrzet, ale stejně tak i domácí. bude to bitva...těsná "2" pro jestřába.

PŘEJI VŠEM HODNĚ PŘESNÝCH ŠIPEK !!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. kolo - hodnocení,  13. kolo - prognóza

12. kolo:

 

Kolo minulé přineslo několik, pro mě překvapivých, výsledků a tak se můžeme pustit do jeho rekapitulace.

Ludgéřovice - Tazman Jr. :  První překvapení - Domácí mile překvapili, věděl jsem, že  hrají doma doré šipky, přesto jsme věřil Tazmanům, ale ti se, jak vidno, po výborném úvodu soutěže, zasekli a z posledních 7 utkání vyhráli jediné.

HQ Kryptoriání - Brooklyn Bulls:  Havířovské derby vyznělo až nečekaně jasně pro domácí. Je vidno, že Brooklyn jede a padá s hrou Libora Milerského a Michala Ištoka a jak je vidět, někd yje toho na ně moc a ostatní hráči týmu nemají jejich kvalitu.

Orli Orlová - Jestřábi:  domácí Orli Jestřáby doslova roztrhali na kusy a s výjimkou první série singlů (2:2) nebylo vůbec o čem diskutovat. Orli míři vysoko!

Brooklyn B Havířov - Kings Třinec:  jak jsem počítal, Kingové si s Brooklynem poradili, ale ne zase tak jednoznačně, jak jsem čekal. Myslím si, že se spíše nedokázali řádně na slabšího soupeře motivovat... přesto, když bylo zapotřebí, opory zabraly a body jsou doma a to se počítá.

Ranec FM - Supi Dol. Benešov: velké překvapení!!! Domácí i přes nepříznivý vývoj nic nevzdali a famózním závěrem si vynutili prodloužení s jasným favoritem!!! I přes to,že v prodloužení domácí neuspěli, patří jim obdiv, proto že jen málo týmů Supy takhle letos potrápí....

Sležští Rytíři - Maníci FM:   Můj tip byl naprosto přesný, i když vývoj utkání nahrával Maníkům. Ti však  nevyužili celkem 4 mečboly !!! za což je Rytíři v prodloužení ztrestali a tak minuloroční mistr utrpěl již drouhou porážku po sobě.

Vírus Opava - Bad Boys: domácí Vírus pod taktovkou Predátora Baiera byl prostě lepším týmem, nám tentokráte chyběly body Mirka Kropa a asi chyběl i kapitán víc, než jsme čekali. Je třeba přijmout i porážku a chyby hledat především u sebe.

Hornets*Výhybka - Růžový Kružberk: vyrovnaný souboj jsem čekal, tipoval jsem lepší závěr pro domácí, ale v prodloužení to je hop nebo trop a bod navíc vydoloval Růžový Kružberk, což hosty jistě těší a domácí možná na konci soutěže může mrzet.

 

13. kolo:

Program kola začíná třemi zápasy v pátek a pokračuje  zbývajícími zápasy v neděli. Je to poslední ligové kolo v tomto roce a před přestávkou, která bude určitě vyplněná nejen turnaji a tréninkem, ale určitě i sledování Champion chips darts PDC.

Supi Dolní Benešov- Sležští rytíři Karviná :  Domácím velí povoinnost vítězit, jinak jim Kingové ujedou, ale rozhodně lehké to mít nebudou, pokud přijede česko-polská husarská jízda v kompletu, zapotí se. Přes to tipuji výhru domácích.

Jestřábi OVA - Ludgeřovice DC:  bodově jsou na tom oba soupeři stejně a tak to může být i lehce nervózní utkání, vidím to na remízu s dobrým koncem pro domácí, případně těsnou výhru domácích.

Bad Boys Jablunkov - HQ Kraptoriání Havířov:  doufám, že se nám podaří navázat na výborné domácí výkony, budeme doufám kompletní a připravení, a rychle zapomenem na nevydařený zápas v Opavě. Hosté, ač nováček, mají ve svém středu zkušené ligové borce a budou nebezpeční. Jen že já jsem patriot a kapitán a tudíž nic jiného než plné body mne neuspokojí....

Tazman-Doctors OVA - Brooklyn B Havířov:  Tazmani budou doma silnější (předpokládám) o Dorociaka, který vyváží kvalitu Štefana Čujdíka. I přes v poslední době nepřesvdčivé výkony Tazman-Doctors věřím domácím...kdy, když ne teď.....výhra domácích.

Maníci FM - Vírus Opava: domácí dvakrát těsně podlehli a smůlu nebudou mít napořád.  Věřím, že to prolomí a rozjetý Vírus zastaví i když to nebude lehké.....tipuji těsnou výhru domácích.

Sležští Rytíři - Maníci FM:   Rytíři jsou schopní Maníky potrápit, je otázkou, jak se sejdou. Mají široký česko-polský kádr včetně znovuzařazeného Rosti Bajtka, tak že těžký tip. Bude to boj,  který ve finiši vyhrají Maníci, ale i remíza je možná.

Kings Třinec-Ranec FM: těžko tipovat něco jíného než výhru domácích, přesto je třeba vidět domácí výsledek Rance se Supy a dále, Ranec již několik relativně ztracených zápasů otočil, tudíž není na místě je podcenit! Pevně věřím, že Kingům toto nehrozí a navíc bude kompletní vozba v čele s Gugou a Rosťou Czudkem a jak je znám, tak budou lít ocel tak silně, že bude Ranec plný werkové ocele :-). Výhra domácích!!!

Růžový Kružberk- Orli Orlová: no, může se stát, že Orli po dlouhé cestě budou unaveni, ale moc tomu nevěřím. Spíše věřím tomu, že Orli vlétnou na dvůr do kružberka a pěkně ho tam vyblílí....jasná výhra Orlů.

Brooklyn Bulls Havířov-Hornets-Výhybka Bohumín: souboj o body týmů, které uzavírají tabulku. Tato vzájemná utkání mohou mít a budou, v závěrečném účtování, velký vliv na konečné pořadí. Věřím, že to oba týmy vědí a dají do utkání všechno. Je to loterie, ale budu favorizovat domácí, možná proto, že nás porazili....

 

11. kolo - hodnocení,  12. kolo - prognóza

    11. kolo - Supi jasně přehráli tým Štefana Čujdíka, kterého bodově předčil spoluhráč Gura. Jestřáb hostí Hornets-Výhybku až na sv. Mikuláše a tak si na výsledek musíme počkat, bude to myslím vyrovnaný souboj, já budu věřit domácím jestřábům, může být i prodloužení. Bad Boys - Maníci - rozhodla až poslední série singlů, ale jak řekl jeden divák, Maníci tentokráte tahali celý zápas za kratší konec a tak myslím, že zasloužená výhra. Ranec hostil Slezské rytíře a já tipoval správně, Rytíři i s Rosťou Bajtkem byli lepší a zaslouženě vyhráli. Tazman-Doctors ani v kompletu nestačili na letos vysokoko létající Orly a tak mi vyšel další tip, Orli vyhráli přesvědčivě a domácí jen korigovali ze stavu 2:10!!!. Třinečtí Kings vyučovali nováčka z Ludgeřovic a to tak, že "MOCNO LILI OCEL", jasná výhra pro domácí, nic jiného jsem ani nečekal. Růžový Kružberk - HQ Kryptoriáni, musím se pochválit, tipoval jsem naprosto PŘESNĚ i prodloužení mi vyšlo, boj do poslední šipky a je vidět, že liga se značně vyrovnává. Virus zajížděl do Brooklynu Bulls Havířov a byla to demolice domácích...Vírus je ve velké pohodě a Predátor Baier je hodně zvedl.

 

12. kolo:

Ludgéřovice - Tazman Jr. :  Domácí hrají doma doré šipky, přesto tipuji výhru hostů, ale zapotí se.

HQ Kryptoriání - Brooklyn Bulls:  Havířovské derby a to je vždy těžké tipovat, bude to vyrovnaný zápas, já věřím domácím, hovoří pro ně lepší průběžné výsledky a domácí prostředí.

Orli Orlová - Jestřábi:  domácí jsou jasným favoritem a také to potvrčdí, mají výbornou formu.

Brooklyn B Havířov - Kings Třinec:  ještě minulý rok by tento duel byl vyrovnanou bitvou avšak letos jsou Kings jasným favoritem a také to dokážou.

Ranec FM - Supi Dol. Benešov: domácí jsou ambiciozní, mají dobře hrajícího  Kamila Malíka, ale na Supy to zdaleka stačít nebude, výhra SUPŮ.

Sležští Rytíři - Maníci FM:   Rytíři jsou schopní Maníky potrápit, je otázkou, jak se sejdou. Mají široký česko-polský kádr včetně znovuzařazeného Rosti Bajtka, tak že těžký tip. Bude to boj,  který ve finiši vyhrají Maníci, ale i remíza je možná.

Vírus Opava - Bad Boys: těžký tip a ještě těžší zápas, který nás čeká. Je až překvapivé, jak Vírus pookřál výkony Predátora Baiera. Jedeme s čistým hledím, nemáme co ztratit. Dáme do toho všechno a uvidíme, na kolik to stačí. Každý bodík by byl dobrý!

Hornets*Výhybka - Růžový Kružberk: no, může to být vyrovnaný souboj. Já věřím Výhybce, jednak hrají doma a jednak jim forma pozvolna stoupá.

Program kola začíná ve středu v Ludgeřovicích, další tři utkání se hrají v pátek a kolo se dohrává čtyřmi zápasy v neděli, tak že šipkam zdar!!! 

 

 

10. kolo - hodnocení, prognóza - 11. kolo

    10. kolo - Supi si dle předpokladů s lehkostí poradili s nováčkem soutěže a v Ludgeřovicích jasně zvítězili, HQ Kryptoriání se řádně zapotili doma s Jestřáby a v prodloužení získali bonusový bod, hold Jestřáb je nevyspytatelný. Šlágr kola ovládli KINGOVÉ, kteří dostáli svému názvu i mému předpokladu, že mají lepší a hlavně vyrovnanější tým než Orli. O kvalitě utkání svědčí 9 šestých kol, dvě pátá kola a spousta náhozu +100 a výše, gratuluji KINGŮM! Zajímavý souboj svedl Brooklyn B Havířov, který dlouho bojoval o body s Rancem FM a padl až v posledních dvou singlech, myslím, že tentokrát vyhrál šťastnější. Maníci rozdrtili Brooklyn Bulls Havířov, kdy tito již neměli tolik štěstí jako doma s námi a nemohli se opřít o výkony obou opor, kdy jel Libor Milerski dal 3 body, Ištok pouze jeden. My jsme po tvrdé bitvě udolali kompletní Slezské rytíře a vím, že pokud se sejdou komplet, mohou překvapit i týmy horní pětky. Vírus si poradil celkem s přehledem s Růžovým Kružberkem a potvrzuje, že poslila od Predátorů jménem Baier je vskutku posila s velkým P. Hornets-Výhybka nabírá pomalu dech a pocítili to Doctor-Tazmani, kdy domácím vyšel závěr a nakonec i prodloužení. Tazmanům chyběl jejich TOP (Dorociak), ale hold, to může potkat kterýkoliv tým a pak rozhoduje síla lavičky.

11. kolo - Supi hostí doma Brooklyn B Havířov a Sup doma body nerozdává, jasná výhra pro domácí. Jestřáb hostí Hornets-Výhybku a bude to myslím vyrovnaný souboj, já budu věřit domácím jestřábům, může být i prodloužení. Bad Boys - hostíme Maníky a zajisté budeme chtím obhájce titulu o nějaký bod obrat, no uvidíme, jak na tom budeme někteří zdravotně...Ranec hostí Slezské rytíře a já budu tipovat výhru hostů, pokud se sejdou, jinak prodloužení. Tazman-Doctors čeká těžká prověrka, doma přivítají naštvaného Orla, který bude chtít bodovat po domácím půstu s Kingy. Domácí mají své TOP hráče, stejně jako Orli, já jsem fanda Orlů a proto jim budu věřit, výhra Orlů. Kingové přivítají v Třinci nováčka z Ludgeřovic a i když jistě dostanou příležitost další hráči sestavy Kingů, nic jiného než výhru domácích neberu. Růžový Kružberk hostí HQ Kryptoriány a zde si nejsem zcela jist, tipuji výhru domácích, možná v prodloužení. Tak hodně zdaru všem šipkařům a v neděli uvidíme.

 

9. kolo - hodnocení, prognóza - 10. kolo

    9. ligové kolo je minulostí a zajisté šlágrem kola bylo ptačí derby Supi versus Orli. Dle zápisu utkání a statistiky obou týmu se bylo na co koukat. Množství náhozů, šestá kola a parádní přetahovaná o body až do posledního legu se šťastným koncem pro domácí. Přesto je vidět, že Orli mají letos fazónu! Dále, Brooklyn B nestačil dle předpokladů na Rytíře a Jestřáb nekladl větší odpor Virusu, který letos prezentuje výbornou formu, souboj nováčků vyzněl jasně pro Ranec a Ludgeřovice po výhrách mají půst. Překvapivě hodně práce měli Tazmani s Kryptoriány, kdy rozhodla až poslední dvouhra, Kings si pohodlně smlsli na tápající Výhybkohornetu, Maníci převálcovali Růžový Kružberk a my jsme bohužel nestačili na dvojici Brooklynu Milerski - Ištok....

    10. kolo - začne již ve středu v Ludgeřovicích, kde hostí Supy a ti si odvezou všechny body. HQ Kryptoriání hostí Jestřába a já budu věřit nováčkovi, tipuji výhru domácích. Šlágrem kola je souboj na špici, Orli - Kings. těžko tipovat, rozhodnou drobnosti, prodloužení pro Kings. Brooklyn B hostí Ranec a já tipuji výhru hostů. Maníci hostí naše přemožitele Brooklyn Bulls, kvalita je u Maníků, kteří zvítězí jasně. Rytíři hostí nás, tedy Bad Boys a doufám, že budeme na domácí hodně zlí, máme co napravovat, ale bude to těžké. Vírus řádně nakazí Růžové hochy z Kružberku a těm nebude z toho dobře, jasná výhra domácích, Hornet-Výhybka stále tápe, což je pro mě překvapením, a tak favorizuji hosty, Tazman vyhraje.

8. kolo - hodnocení, prognóza - 9. kolo

    8. ligové kolo ja za náma a tudíž hodím krátké vyhodnocení uplynulého kola. Ve středu si v domácím prostředí poradily Ludgeřovice s Brooklynem B a potvrdily můj předpoklad, že se zvedají a budou nepříjemným soupeřem. HQ Kryptoriání neměli proti Kingům z Třince pražádnou šanci a tři body putují do Třince, který je v čele tabulky. Orli jsou ve skvělé formě a zdecimovali dle předpokladů Ranec a Bad Boys, tedy my jsme si, rovněž dle předpokladů, poradili s Růžovým Kružberkem. Virus si v domácím prostředí podal Tazmany, vyhrál a potvrdil svou výbornou formu. Maníci doma nezaváhali a zdolali ostravského Jestřába,

    9. kolo - Brooklyn B hostí Rytíře z Karviné a bude to boj, přesto věřím ve větší zkušenost Rytířů a těsnou výhru hostů. Šlágrem kola bude ptačí souboj Supa s Orlem a i když Orli mají Marka Tíce, přeci jen myslím, že domácí mají lepší kádr. Sázím na výhru domácích. Jestřáb přivítá Vírus a to bude rovněž hodně zajímavé utkání. Vírus posílil, ale Jestřáb doma body nerozdává rád, bude to vyrovnané utkání, možná i prodloužení, jako mírného favorita tipuji borce z Opavy. Ranec hostí Ludgeřovice, hosté jsou namlsání dvěma výhrami, jsou na vlně a myslím, že ve Frýdku uspějí. Tazmani jsou doma silným týmem a i když Kryptoriání mají co nabídnout, zvítězí domácí tým. Kingové přivítají doma tápající Hornets-Výhybku a ta je zatím na slepé koleji, a nedá se předpokládat, že to v Třinci změní. Tip - jasná výhra domácích. Na Růžovem Dvoře v Kružberku budou tančit Manicí a to tak dovedně, že si odvezou tři body, cokoli jiného by bylo velkým překvapením. Brooklyn Bulls hostí naší maličkost, tedy Bad Boys Jablunkov. Věřím, že si nějaké body odvezem, nejlépe všechny. Každopádně jsme favorité a musíme se s tím vyrovnat.

 

7. kolo - hodnocení, prognóza - 8. kolo

    7. ligové kolo proběhlo a tak jena čase jej zhodnotit. Tak popořadě, jak jsem správně předpokládal, Ludgeřovice v domácím prostředí udolali Rytíře, kteří zatím nejsou v optimální pohodě a k výkonům minulé sezóny jim dost chybí, Orel ulovil další tři body v Brooklynu B a Supi nedali noáčkovi HQ Kryptoriánům šanci. My konečně dokázali bodovat v Jestřábím hnízdě, ale výkon to byl mírně řečeno, kostrbatý, je na čem pracovat. Ranec, dle mých předpokladů po bitvě udolal Hornets a ti se propadají hodně dolů tabulkou...Tazman Jr.-Doctors chtěl složit reparát za minulé kolo, avšak Maníci byli proti a po bitvě do poslední šipky uzmuli Tazmanům další tři body. Kingové potvrdili mé předpoklady a své ambice, že letos míří hodně vysoko a zdolali nebezpečný Virus, překvapením kola (alespoň pro mě) je porážka Brooklynu Bulls v Kružberku. Havřířovští jsou sice oslabeni, přesto je jejich porážka překvapením.

    8.kolo - bylo již zahájeno a Ludgeřovice chytily vítr, kdy doma jasně přehrály Brooklyn B. Nováček HQ Kryptoriání hostí Kingy a králové letos body rozdávat nebudou a jasně zvítězí, Orel z Orlové je rovněž v dobré kondici a Ranec nebude mítmoc šanci, tři bodypro domácí. Bad boys hostí Kružberk a ikdyž hosté doma bodovali, my doma body nerozdáváme a uděláme vše proto, aby to tak zůstalo. Tobyla páteční utkání. V neděli hostí Maníci Jestřába a ikdyž se Jestřáb lepší,na Maníky to stačit nebude. Sležští Rytíři hostí Brooklyn Bulls a tady to bude vyrovnané, já tipuji se šťastnýmkoncem pro Rytíře, možné je i prodloužení. Šlágrem kola je souboj Virusu s Tazmany, ti nyní dva kola nebodovali a jistě to je pro ně už dlouhý půst, ale Virus je v dobré pohodě a tak to vidím na bitvu do poslední šipky a třeba i prodloužení, já věřím Virusu, vyzrálost a zkušenost je na straně domácích. Poslední nedělní duel obstará Hornets se Supy a domácím moc šancí nedávám, Supi jsou letos TOP a potvrdí to.

 

 

6. kolo - hodnocení, prognóza - 7. kolo

    6. ligové kolo přineslo mnoh0 zajímavých duelů. K top - duelům jistě patřilo utkání Maníků s Třineckými Kingy. Oba aktéři myslí na příčky nejvyšší. Souboj na ostří nože lépe v koncovce zvládli hosté z Třince, kteří potvrdili výtečnou formu, když u Maníků se vyhrává jen zřídka. Další zajímavosti je nečekaná "demolice" Tazman-Doctors v Jablunkově, kdy hosté budou chtít na utkání jistě co nejdříve zapomenout.....kdež to my se budeme snažit na předvedenou hru navázat i v dalších ligových utkáních. V souboji nováčku byli dle mých předpokladů lepší Kryptoriání, kteří presentují dobrou kvalitu a Ranec FM doma udolali. Ludgeřovice v Orlové kousaly, ale Orel letos létá zatím vysoko a vše zvládá v pohodě. Oproti tomu Slezští Rytíři nečekaně klopýtli v domácím prostředí a to s nováčkem z Kružberku, který získal své první body do tabulky. Brooklyn Bulls nestačil na Jestřába, což jsem očekával vzhledem k předchozím výsledkům Bulls, přesto svou kůži nedali lacino, což jim vyneslo alespoň bod. V dalším utkání týmu horních pater přivítal v domácím prostředí posílený Vírus Supy z Benešova a řádně je nakazil a to tak, že jim ukradl bod. Domácím slouží ke cti, že i přes nepříznivý vývoj utkání nezabalili, dobře vystřídali a Supa notně potrápili.

    7. kolo zahájí středeční utkání Ludgeřovice-Rytíři Těšín, Ludgeřovice už dlouho koušou bez bodu a jednou to zlomí, myslím že zrovna s Rytíři, tipuji vítězství domácích. Kolo pokračuje v pátek třemi duely, Havířovský Brooklyn B přivítá doma Orla z Orlové a ten letos loví velmi dobře a nováčka zdolá, Jestřáb přivítá Zlé hochy z Jablunkova. Jestřáb předělal údajně hernu a pátek je jeho novým hracím dnem. U Jestřába jsme ještě nikdy nezvítězili, budu věřit, že to snad v pátek zlomíme... Supi hostí u sebe Kryptoriány a ač je nováček z Havířova agilní a bojovný na Supy to určitě stačit nebude, vyhrají domácí. Kolo končí nedělními duely, Ranec FM hostí Hornets, kterým se zatím moc nevede, přesto očekávám vyrovnané utkání, které může končit prodloužením, lehce favorizuji domácí. Tazman-Doctors hostí Maníky a jistě bude chtít dokázat, že výpydek z minulého kola v Jablunkově byl jen ojedinělý. Vyrovnané utkání ve kterém v koncovce více věřím Maníkům. Na Růžovém dvoře budou hrát Brooklyn Bulls Havířov. Nováček z Kružberka získal první body a jak znám hernu v Kružberku (pokud se nezměnila) bude vyhovovat pouze a vždy jen domácím...a Bulls to nebudou mít jednoduché. Tipuji opět velmi vyrovnané utkání se šťastným koncem pro Havířovské Bulls.